Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nyugtatók segítenek a...

A nyugtatók segítenek a tanulásban? Ilyen van?

Figyelt kérdés

Huzamban 5.napja szedek 0.25-ös Frontint (kezdődött 1-2-vel, ma már 4-et vettem be, nem egyszerre, 2-4 óra közötti idő telik el a redoseok között, néha 2 egyszerre, néha 1 elég véletlenszerű.)


Rengeteget idegeskedek az egyetem, munka, elvárások miatt, emellé még egy brutális vizsgaidőszakom, és zárthelyi dolgozataim lesznek, de nehezen tudok igazán leülni tanulni. Viszont mióta így microdoseolgatok van hogy napi 6-8-10 órát tanulok. Tudom hogy veszélyesek a benzok, és erős függőség alakulhat ki tőlük, de úgy érzem segít, valamint tényleg nyugodtabb, enyhén "leszedáltabb" (nem mozgolódok, sétálgatok, haverkodok, trécselek) leszek tőle.


Meddig tartható ez fent? Placebo vagy tényleg segít? Személyes tapasztalatok?



2022. dec. 4. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos személyes tapasztalatot nem tudok mondani (hálistennek), de volt egy elég stresszes időszak az életemben, ez kb 3-4 éve volt. Elmentem a pszichiáterhez, Frontint íratni, és a doki nem volt hajlandó felírni, azzal az indokkal hogy nem fog egy fiatal lányt ilyen erős, káros gyógyszerekkel tömni. Szóval még az orvos is megmondta, hogy ezek veszélyes káros gyógyszerek. A másik, nagyon könnyű rászokni, viszont iszonyatosan nehéz róla leszokni. Amúgy bárki bármit mond, mert tudom sokan lefognak pontozni, de ez olyan mint a drog, megbolondítsa az elmédet. Szóval hagyd abba, amíg nem késő. Egyik családtagommal történt annó egy elég komoly trauma, és csak úgy tudta feldolgozni, hogy szedte ezeket a gyógyszereket, egyre többet és többet, pedig ő is csak napi 1 szemmel kezdte, hát úgy megbolondult tőle, hogy az nem igaz. Habzott a szája, meg konkrétan azt se tudta milyen rendezvényen van, nem lehetett vele beszélgetni se, mert olyan volt mint egy élőhalott, és nagyon nehezen tette le. Amúgy neked ki írta fel a Frontint?
2022. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan szereztél egyaltalán?

Veszelyes vizeken evickelsz....

2022. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Semmi gond nincs azzal ha sétálgatsz tanulás közben, egyeseknek jobban megy a memorizálás ha járkálnak. Szerintem a gyógyszernél jobb a sport, mozogd ki magad, ezzel javul a keringésed, a memóriád, csökken a stressz hormonod. A nyugtatók jellemzően ködösítik az elmét, lehet hogy csak hatékonynak érzed magad, de a valóságban nem megy tudás a fejedbe.
2022. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyám enyhe depresszióra szedte a Xanaxot (ami ugyanaz a hatóanyag, csak a neve más), mindig akkor lett jobban, ha NÖVELTE az adagot. A szinten tartás esetén a depresszió ugyanúgy fennállt, amikor meg csökkenteni kezdte, szörnyű pánikrohamai lettek (lényegében olyan érzés, mint egy infarktus, tényleges infarktus nélkül). Veszélyes cucc.
2022. dec. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs válasz arra, hogy honnan szerzett ilyen cuccot a kérdező?
2022. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én orvostanhallgatóként írom neked, hogy felejtsd el. Béta blokkoló jó tüneti kezelésre stressz szituációkban ( kevesebb izzadás , hasmenés , hevesebb szívdobogás csökkentése , remegés csökkentése ) Hosszú távon tolerancia alakulhat ki.( függőség nem)
2022. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdéseket, update ha valakit érdekel, illetve válaszok pár kérdésre.


Xanax-Frontin-Rivó stb stb. Mind ugyan az igen, alprazolam, a Phenibut kiáll ezek közül, de az nálunk nincs. (The Drug Classroom youtube-on, vagy PsychonautWiki aki utána olvasna)


Beszerzés. : Munkahelyi kollega szedi, kértem VAGY loptam belőle, attól függ melyik járna kevesebb büntivel ha ilyen nagy baj a gyógyszer birtoklása, bár megjegyezném nem fentanil volt nálam biztosúr.


Update: Miután elfogyott letettem róla, nem érzek semmi kényszert arra hogy újra szedjem, túlvagyok a stresszes időszakon, viszont igaz, hogy csak hatékonyabbnak éreztem tőle magam. Napi 6-10 óra tanulás tényleg volt, de a dolgozat közben nehéz volt feleleveníteni a tanultakat. (Bár előtte is vettem be 1 szemet) Kavarogtak kicsit a dolgok. Az utolsó ZH-kat már enélkül írtam meg, amik határozottan jobbak lettek!


Conc.: butaság a tanuláshoz nyugtatót használni.

2022. dec. 13. 23:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak külön: Azért olyan mint a drog, mert az is. Csak ugye milyen rossz lenne azt mondani hogy "Marika néni szedje ezt a drogot hogy leszedált maradjon és véletlenül se tudjon normálisan gondolkozni"... Nem hogy egy thc vaporizálót adnának...
2022. dec. 13. 23:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. Tönkreteszik az idegrendszeredet.
2022. dec. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!