Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet még belőlem villamosmérn...

Lehet még belőlem villamosmérnök, ha 25 vagyok, humán beállítottságú és világéletemben 2-es voltam matekból és fizikából?

Figyelt kérdés

Humán tárgyak mentek, pl. a töri és a nyelvek. Elvégeztem egy humán szakot, szereztem diplomát, de nem tudok megélni belőle. Betanított munkás vagyok, nem kapom meg a 200 nettót sem.

Viszont rájöttem, hogy fontos a pénz, akarok házat, autót, családot is kéne alapítani, ezt meg így nem lehet. Szóval kéne valami piacképes szakmát szerezni.



2022. dec. 5. 04:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Viszont kereshetnél normális munkát diplomával, betanított munkásnak 8 általánossal is felvettek volna.
2022. dec. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diplomád van? Van sok szakirányú továbbképzés, ami bármilyen diplomával elkezdhető, és ad egy "konkrétabb" végzettséget.

Miért pont a villamosmérnöki cél?

2022. dec. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Marketinget, vagy HR-t tanulj.

Ezekkel talán lehet keresni és humán részük is van.

2022. dec. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kólauborkával ***** válasza:
36%
Hát, ha a pénz a célod menj inkább programozni…
2022. dec. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha "humán" diplomával 200 nettót sem keresel, akkor azon a mérnöki diploma sem segít.

(Most mindegy, hogy kevés ott a munka, vagy Te kerestél rossz helyen stb.)


Egyébként semmi alapját nem érzem annak, hogy valakit humán / reál beállítottságúnak skatulyázzunk be. De ha más irányba mennék tovább, akkor inkább az informatikai vonalat javasolnám, mert az eléggé sokszínű, sokan társadalomtudományi háttérrel mentek neki.

2022. dec. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettes matek-fizikával ne a villamosmérnökit célozd meg, mert nagyon nagy az esélye, hogy beletörik a bicskád, mert a tárgyak döntő többsége alkalmazott matekos-fizikás. Inkább válassz egy közgazdasági szakot, ahol ugyan van némi matek, de nem olyan komoly. Humán hajlamokkal talán az emberi erőforrások szak ajánlható leginkább.
2022. dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Én mindig jó voltam matek/fizikából, de még igy is nehéz volt a villamosmérnöki.
2022. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Látványosam kurvára nem érdekel a szakma, csak hallottad valahol hogy jól lehet vele keresni és felültép a hypevonatra. Így felejtsd el.


Ha érdekelne, de a képességeid és az alapjaid hiányoznának hozzá, azt mondanám, hogy próbáld meg, ha vért is izzadsz közben és több szabadidőd megy el rá, mint egy átlagos képességű embernek, akkor is megérős lehet, mert szeretni fogod csinálni.


Az általad felvázolt verzió olyan, hogy akár azt is kérdezhetnéd, hogyan legyen gusztusod heteróként azonos neműekhez, mert kell a pénz és kurvának akarsz állni.

2022. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Most nem tudom mit kell lepontozni, èn villamosmérnök cagyok és inkább kivitelezek, van egy kis eltérés a szorzókban….

Tehát, ha a pénz a cél én nem ajánlom a villamosmérnökit, uccsó állásinterjún 400.000al akarták kiszúrni a szemem, igaz csak 4nap melóért, de azért kivitelezöként jelenleg böven jobban leresek.

2022. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Azért pontoztalak le, mert én meg fejlesztő vagyok és amellett, hogy baromi unalmas, hogy minden kérdés alatt a programozást nyögdösik be emberek, mintha azzal alanyi jogon k.urvajól lehetne keresni és mintha abban boldogulni olyan kibszott egyszerű lenne. Ismerek több tucat embert a területen, aki szarul keres. 400 nettónak csak örülne, de nem kap annyit. Kurvára nem igaz, hogy az it-ben mindenki jól keres. És baromi fals is ezt ajánlgatni állandóan

2022. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!