Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne otthagyni az...

Érdemes lenne otthagyni az egyetemet (gazdasági szak) és építőipari szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2022. dec. 12. 20:35
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Egyébként mesterszakról van szó, mert az alapszakos diplomámmal be tudtam jutni kreditpótlással
2022. dec. 13. 01:10
 12/56 A kérdező kommentje:

#9

“ Nyelvet beszélsz?”

Angolul és németül középszinten beszélek.


“ Milyen terület érdekel? Szakosodsz?”

Leginkább az elemzés, statisztika, meg ilyesmik.


“Szakosodsz?”

Hogy értve?

2022. dec. 13. 01:15
 13/56 anonim ***** válasza:
78%
Amig volt ez a csok őrület addig nyomatták ezt a szakmunkásnak megéri tanulni szöveget, persze sokan tanultak is, nincs már hiány, pláne hogy csődöl be az épitőipar és egyre kevesebb a munka. Nem éri meg, és sosem érte meg!
2022. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a statisztika, akkor azt tanuld. Keményen. Ha neked napi szinten kell tanulni a kettesért, akkor is! Akkor napi szinten tanulj, 2x annyit! Nem szabad abbahagyni ez a titka, semmi más. Sokaknak jó a rövidtávú memóriája, ügyesen puskáznak, gyorsan felfognak dolgokat, stb. De a hosszú ideig kitartott szorgalmas munka mindig beérik! Ezt akarod csinálni? Akkor csináld ezt! Ha tanulsz, lesz eredménye is! Az egyetemi 2-est senki se fogja számonkérni. De fontos, hogy keress gyakornoki lehetőséget mielőbb, hogy a valódi munka közelébe kerülj! Az, hogy 2-es volt egy vizsgád vagy 5-s nem fogja megnézni senki, de hogy van-e tényleges gyakorlatod, akár csak fizetetlen alkalmi, az már komolyan számít!
2022. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Csak annyi, hogy 2-es átlaggal átraknak majd fizetősre és 390 egy félév..


Jobban járok azzal, ha ezt elvégzem? Nem ad ez olyan kiemelkedő fizetést, mint pl egy villamosmérnöki vagy egy IT. Elvégzem, aztán elmehetek 300-350 nettóért valami irodába. Kőművesből meg akkora hiány van, hogy kb bármennyi munkadíjat elkérhet.

2022. dec. 14. 02:40
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Csinálj egy passzív félévet és menj el vakolni! Aztán meglátod!
2022. dec. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már fizikai munkát pl gyártósoron. Nem olyan vészes. Jobb, mint munkanélkülinek lenni.


Engem elsősorban az érdekel, hogy vehessék magamnak egy családi házat, ahhoz meg olyan munka kell, amivel össze tudok szedni rá 40 milliót.

A diploma ezt megadja?

2022. dec. 14. 20:06
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok a diplomád ügyvédje, hogy győzködjelek. Ha elmész culágernek pénzért, csináld! A te életed, nem az enyém. Én tanultam, beletettem a melót és kifizetek másokat, hogy fáradtak és koszosak legyenek napi 10 óra melóval a házamért, amibe kényelmesen beköltözöm.
2022. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
Az építőipar erősen függ a gazdaságtól most lejtmenet jön senki sem tudja hogy meddig tart és mindig ilyen hullámok voltak, ha van eszed tanulni inkább azzal foglalkozz ne állj be szakmunkásnak.
2022. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Ma láttam egy 7-es BMW-t, rá volt írva, hogy XY villanyszerelő egyéni vállalkozó, meg egy telefonszám :D


Meg az is vonz, hogy kőművesként egyéni vállalkozó lehetek, nem lesz főnököm, a magam ura lehetek

2022. dec. 16. 16:21
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!