Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne otthagyni az...

Érdemes lenne otthagyni az egyetemet (gazdasági szak) és építőipari szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2022. dec. 12. 20:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
80%
Nem sajnállak. Magadnak ásod a gödröt. Nem itt kéne gyakorizni, hanem éjjel-nappal tanulni, és akkor eljutnál valahova. Így sehova. De hogy falat se fogsz felhúzni, az is biztos. Ilyen vernyogós naplopó sikeres nem lesz.
2022. dec. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

de nem lehet megélni ezzel a diplomával…

Akkor már inkább elmegyek IT-re, abban legalább pénz is van.

2022. dec. 19. 06:43
 33/56 A kérdező kommentje:
Olyan szakma kell, amivel vidéken is lehet munkát kapni.
2022. dec. 19. 06:57
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit kérdező akkor hajrá, ugrálj egyik szakmából a másikba hajkurászva a pénzt.

Programozás nem véletlen van jól megfizetve, ahhoz tudás és kitartás kell megint csak. Ebbe is majd belevágsz egybkicsit, rájössz hogy nem is olyan egyszerű a dolog majd ugrassz a következő szakmába. Így lehet szépen haladni afelé a lerobbant viskó és az őskövület passat felé :)

2022. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
IT-ban dolgozom. Ha csak a pénzért csinálod, nem adok neked 1 hónapot és elbuksz. Ide több kell, mint álmok.
2022. dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

De vidéken hol kapok állást gazdasági diplomával? Itt nincs se KPMG, se MNB, se Blackrock, se semmi. Úgy látom, hogy ezzel nincsenek lehetőségeim.


Meg nekem arra van igényem, hogy kapáljak a kertben és disznókat tartsak, úgy akarok élni, mint a nagyszüleim. Nem akarok Pestre költözni és panelban nyomorogni. 3 évig laktam Pesten, amíg alapszakra jártam

2022. dec. 19. 14:09
 37/56 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont el kell fogadnod hogy nem fogsz 600 nettókat keresni, hacsak nincsen valami földjei a családodnak.
2022. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha már eldöntötted, akkor miért írtál ki kérdést, vagy egyáltalán miért kezdted el a mesterképzést?


Amúgy nem tudom, mennyire vidék, ahol laksz, de kisvárosokban is (ha oda tudnál faluból ingázni) vannak önkormányzatok, ahol van pénzügyi osztály, van 1-2 gyár, ahol szintén vannak gazdasági pozíciók is, pl. beszerző, vagy kisebb könyvelőirodák.


Bár nem tudom, pontosan milyen munkakört szeretnél betölteni a gazdasági diplomáddal, de úgy látom, hogy csak a kifogásokat keresed, és nem látod, hogy semmi sem tökéletes, mindennek ára van. Ha vidéken akarsz élni, ott nagy valószínűséggel nem fogsz nettó 600-at keresni, de építőipari munkásként is max. nagyon kemény munka, és sok belefektetett év után. A te motivációd pedig nem biztos, hogy elég ehhez.


De te tudod, hogy mennyire fontos neked a sok fizetés és a vidéki élet. Amúgy sok cégnél már van home office, bár a betanulás alatt általában be kell járni, meg talán kevés helyen korlátlan.

2022. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Az önkormányzat pénzügyi osztálya közszféra, közalkalmazotti bérért.


Elemzői munkakörben akarnék ezzel elhelyezkedni. Pénzügyi elemző, költségelemző, adatelemző, makrogazdasági elemző, ilyesmik.


Valami ilyesmi lenne jó, mint pl. ez

[link]

2022. dec. 19. 22:52
 40/56 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen állás egy kettes tudással? Most ugye viccelsz?

Ráadásul: "Az ideális jelölt: motivált, ambíciózus"


Szerintem menj el kőművesnek, de tényleg!

2022. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!