Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondta ezt az egyik...

Miért mondta ezt az egyik kollégám?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk ma ebéd közben és mondtam neki hogy 2023ban jelentkezni fogok egyetemre.

Mikor ezt kimondtam teljesen ledöbbent mivel osztálytársam volt és tudta hogy nem voltam jó tanuló, konkrétan szakmával és nyelvvizsgával lenne meg a foszkra való pont, de mivel nem lesz minimum ponthatár ezért bsc re fogom beadni.


Azt mondta ezt most hallja elősször és hogy hülyeség mert úgy is kifogok bukni, mert nem véletlenül volt eddig ponthatár meg emelt érettségi a kritérium…


Mondtam neki hogy attól hogy 5 éve rossz tanuló voltam most jobban érdekel mert tudom a jövőm miatt teszem és érettnek érzem magam a folyamatos tanuláshoz.



Szerintetek igaza lesz? Valóban kifog bukni mindenki aki az új rendszerben megy tanulni és régebben rossz tanuló volt? Szerintem ha valaki már tudja mit akar és mit szeretne tanulni nem késő ez, és teljesíthető.



2022. dec. 19. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A magyarok ilyenek. Lehúznak.
2022. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Hülye fölényeskedő f/p az osztálytársad, majd 15 éb múlva fölveszed a Porschéddal, amikor ott stoppol az út szélén. Igenis előfordul, hogy a hátul lévőkből lesznek az elsők. Sokat számít az akarat ,a lelkierő.
2022. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos majd minden munkahelyen akadnak ilyen kis irigy, fölényeskedő köcs.gök.
2022. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Vannak pro és kontra érvek is. A kérdés az, melyiket akarod meghallani...
2022. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kollégád nem érdemli meg a társaságod. Semmi köze hozzá hogy mit akarsz, semmit nem számít a véleménye, attól hogy kimondta ezt neked, nincs igaza. Ezek az emberek idióták. Ő nem akar többet kezdeni az életével mert lusta és fáj neki gondolatban tudat alatt, hogy esetleg jobbnak tartja magát és mégis te készülsz felemelkedni egy kicsit. Mondjatok rám bármit de amelyik ember így letöri a másik szárnyait és így lenézni az embertársát az csak egy árral sodródó birka, aki szereti a biztonságot de lenézi azt aki küzd azért, hogy jobb legyen. Mert saját maga ellenfelének lát.
2022. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kár volt neki elárulnod!!


Ilyenekről már csak akkor szabad szólni, ha folyamatban van és muszáj róla tudnia!


Irigy rád és nem akarja, hogy többre vidd nála.


Ha nem így lenne, akkor veled együtt örült volna a hírnek és biztatott volna.


És ha netán kibuksz, akkor mi van?


Te legalább megpróbáltad!

2022. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg ő nem barátod..., mert nem támogat, hanem leveszi a lelkesedésedet, meg a kedvedet.


Legközelebb ne vele beszéld meg a terveidet szerintem! Sőt leginkább senkivel, vagy csak azokkal, akiket érint.

2022. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj istenem, az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Már én is annyi lehetőséget hagytam volna ki ha anyamra meg apamra hallgatok: hogy ha ezt csinálom nem lesz jó, meg ez meg az lesz. Keményen dolgoztam, tanultam és képzeld, nem úgy lett ahogy mondták.

Foglalkozz csak szépen magaddal, csinalgasd a kis dolgaid, a rosszakarókkal meg nem kell fogalalkozni. A lényeg, hogy te mindent tegyél meg, hogy jó legyen!

2022. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

elősször - először

kifogok bukni - ki fogok bukni

kifog bukni - ki fog bukni


Magyar szakra ne menj...

Egyébként valószínűbb, hogy elvégzed, mint az, aki középiskolában kitűnő volt és maximalista, és a kis f@sz@ is kivan már a folyamatos magolástól, élettelenségtől.

2022. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Akkor most mondok egy meglepő tényt (aki járt már egyetemre, annak nem meglepő): egyetemen nem azok teljesítenek jól, akik középiskolában kitűnők voltak. Az, hogy valaki kitűnő/nagyon jó tanuló volt, az esetek 90%-ban (nem mindig persze) azt jelenti, hogy egyszerűen megfelelési kényszere volt, nem azt, hogy milyen penge. Az egyetemen azok az igazi pengék (és a való életben is), akik 1-2 tárgyból voltak kiemelkedően jók és hagyták, hogy az érdeklődésük vigye őket az életben, aztán pedig ezen a területen elmerültek. Az "tanárkedvenc" okostojás volt osztály/évfolyamtársam többsége nem villantott sokat egyetemen.
2022. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!