Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondta ezt az egyik...

Miért mondta ezt az egyik kollégám?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk ma ebéd közben és mondtam neki hogy 2023ban jelentkezni fogok egyetemre.

Mikor ezt kimondtam teljesen ledöbbent mivel osztálytársam volt és tudta hogy nem voltam jó tanuló, konkrétan szakmával és nyelvvizsgával lenne meg a foszkra való pont, de mivel nem lesz minimum ponthatár ezért bsc re fogom beadni.


Azt mondta ezt most hallja elősször és hogy hülyeség mert úgy is kifogok bukni, mert nem véletlenül volt eddig ponthatár meg emelt érettségi a kritérium…


Mondtam neki hogy attól hogy 5 éve rossz tanuló voltam most jobban érdekel mert tudom a jövőm miatt teszem és érettnek érzem magam a folyamatos tanuláshoz.



Szerintetek igaza lesz? Valóban kifog bukni mindenki aki az új rendszerben megy tanulni és régebben rossz tanuló volt? Szerintem ha valaki már tudja mit akar és mit szeretne tanulni nem késő ez, és teljesíthető.



2022. dec. 19. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Ja és igen: hagyd abba az "oversharing"-et, elhiszem én, hogy büszke vagy magadra, de bőven elég a nagyvilág elé tárni ezt akkor, ha már elvégezted, vagy biztos vagy benne, hogy el fogod.
2022. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%
Hát azért nem minden középiskolás magolt. Aki értette ott is az anyagot és úgy volt ötös, az az egyetemre is továbbviszi. Büfészakon talán tényleg jobban teljesít, aki nem szeret tanulni mert ott nem is akkora az elvárás. Így ha valaki elolvas egy gyors összefoglalót egy könyvről/cikkről egyik hétről a másikra, talán jobban teljesít mint az aki ténylegesen elolvassa .. de ez csak egy példa
2022. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Én először matek érettségin megbuktam, szóbelin javítottam, Egy évre rá javítottam a matek érettségim, hogy több pontom legyen az egyetemre, akkor is csak 45% lett, de legalább felvettek egyetemre. Most pedig egyetemen 80%-os ZH-t írtam deriválásból meg határértékből, szóval igen attól még hogy szar tanuló voltál nem azt jelenti hogy egyetemen is az leszel, szóval a kollégádra ne hallgass csak leakar húzni.
2022. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
100%
Irigységből.
2022. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vannak akik későn érőek. Sose voltam jó tanuló. Általánosban sem, középiskolában sem. Aztán egyetemet végeztem, kifejezetten nehéznek számító szakot, minimális csúszással. Van aki egyszerűen később érek meg a tanulásra.
2022. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Én pl végig jó tanulo.voltam gimiben, érettségim is szín 5ös lett. Felvettek egyetemre csont nélkül. És mégis kétszer annyi időben telt befejeznem mint kellett volna. Azt láttam , hogy akik gimiben gyengébb tanulók voltak, nagyobb hiányosságaik voltak , azok nagyon odatették magukat és hamarabb befejezték. Én meg túl lazán vettem és sorra jöttek a kudarc élmenyek, egyre több bukott tárgyam volt, közben dolgoztam is és nagyon nehezen fejeztem be.

A lényeg, hogy semmit nem.jelent milyem tanuló voltál. Csak a jelen számít, hogy meg akarod csinálni mert érdekel és sikerülni fog

2022. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek igaza lesz?"

Ha azt mondjuk, igen, akkor meg sem próbálod az egyetemet?

Ha tudod, hogy most már elég érett vagy hozzá, akkor miért ne próbálnád meg bárki véleményének az ellenére is? :)

2022. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!