Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy elég biztos középfokú...

Egy elég biztos középfokú nyelvvizsga után felsőfok?

Figyelt kérdés

Nemrég csináltam egy b2es angolt. Elég jól sikerült. A listeningwm lett egyedül 55% (languagecert volt tehát minden rész 50%tol van meg) de a többi mind 70 és 80 között lett. Nwm a legjobb tudom, de a fogalmazasom és a beszedem le lett rontva nagyon, nem tudom miért.


Elgondolkodtam, hogy március körül megcsinalom a c1et is, és akkor az már +40 pont, emelt se kéne. De nem akarok megbukni. Mindent angolul csinálok lényegében, úgy olvasok, úgy nézek sorozatot, podcastet, naponta beszélek angolokkal és nem érzem rossznak a tudásomat, ugyanakkor érdekelne, hogy ezeknek függvényében meg persze még plusz pár maganora után érdemes lenne e megcsinalnom a c1et? Köszönöm a választ<3



2022. dec. 21. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"a fogalmazasom és a beszedem le lett rontva nagyon, nem tudom miért"

Ezek szerint az aktív nyelvhasználatod nem éri még el a B2-t sem, vagyis választékosabban kéne tudni beszélni meg írni, nem csak úgy, ahogy nap mint nap szoktál azokkal a bizonyos angolokkal (miről? egy játékról játszás közben? annak azért nem sok köze van a C1-hez, lásd be). Az, hogy megérteni megértesz sokmindent, még nem elég...

2022. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Sok mindenről beszélek velük, politikai helyzetről is.


A nyelvvizsgan a writingnal és a speakingnel is szabad kezet kap a javítótanar, rengeteg olyan emberről hallottam akit megbuktattak nyelvvizsgán emiatt, nem mentem be megnezni így nem tudom miért húzták le ennyire (speakingem 68, writingom is 76% lett) de persze tudom hogy nem beszélek és írok tökéletesen úgy, megprobalom akkor azt fejleszteni meg:) köszi a választ

2022. dec. 21. 16:20
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem biztos középfok.
2022. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

"A nyelvvizsgan a writingnal és a speakingnel is szabad kezet kap a javítótanar"

Nagyon tévedsz. Meg van kötve a kezük. Sokan közülük a fejüket fogják, amikor egyeseknek meg kell, hogy adják a B2 szintű nyelvvizsgát, miközben olyan hibáik vannak, amilyenek. De hát ha amiatt nem vonhatnak le több pontot, akkor kénytelenek megadni annyit, amennyivel elérik a B2 szintet.

Máskor viszont levonnak akkor is, ha amúgy tökéletes angolsággal írt valaki, mert ha nem azt csinálta, ami a feladat, akkor egyszerűen nem adhatnak rá több pontot.

Láttál már javítási útmutatót legalább érettségiset?

És tudsz róla, hogy a vizsgáztatókat rendszeresen vizsgáztatják abból, hogy megfelelően pontoznak-e, és ha nem, akkor nem lehetnek tovább vizsgáztatók?

2022. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Laguagecert egy kifejezetten szemét vizsgahely. Arról híresek, hogy a szubjektív részeken lepontoznak. Menj origo-ra, ott sokkal korrektebbek! Viszont ha konkrétan a listening (a karikázós része) is gyengébb lett, akkor ott még kéne fejleszteni
2022. dec. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a baj az origoval hogy nem nemzetközileg elfogadott, csak itthon. Igen a listeningen persze nincs szubjektívitas de ott tényleg nagyon lutri merr csak a Pesti vizsgahelyen adnak fülhallgatot amit tudsz állítani, máshol meg visszhangzik az egesz terem meg bármi lehet. De persze gyakorlok meg:) köszi
2022. dec. 22. 11:35
 7/17 A kérdező kommentje:
4: nyilvan ha nem teljesitetted azt hogy arról írtál amiről kellett, akkor nem adnak rá pontot hiába írsz tökéletesen, direkt figyeltem erre, nem ez volt a probléma. De a lényeg hogy meglett senki nem fogja nézni hogy hány %, csak gondolom hogy c1 azért komplikaltabb. De c1et nem lc-nel akartam csinálni mert máshol igaz 60% de ott lehet azt hogy mondjuk rossz lesz a listening de a speaking jó a kettő együtt megvan 60% akkor megvan az is.
2022. dec. 22. 11:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj az origoval hogy nem nemzetközileg elfogadott, csak itthon."

Miért baj az? Egyelőre itthon kellene bizonyítanod, hogy mit tudsz, gondolom, ha meg eleve külföldi egyetem vagy munkahely lenne a cél, akkor utánanéztél volna, hogy ők konkrétan milyen nyelvvizsgát várnak el, és akkor nem azon filóznál, hogy melyiket válaszd. Ha csak később lesz cél külföldi egyetem vagy munkahely, addigra meg úgyis elavul a "nemzetközileg elismert" nyelvvizsgád is. Vagy ha te külföldi munkáltató lennél, elfogadnál mondjuk öt évvel ezelőtti "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgát? Én tuti, hogy nem, öt év alatt bármit el lehet felejteni, simán vissza lehet fejlődni akár több szintet is.

2022. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Persze hogy elfogadnek és legtöbb helyen el is fogadják. Az allasinterjun a nyelvvizsga megnezese után meg is szoktak hallgatni a leendő kollégát a nyelvtudasan. Ott úgy is kiderul.


Majdnem 50 ezer volt szeptemberben a középfokú nyelvvisga, amit csak az első sikeres alkalommal utalnak vissza, így tudod kinek lenne kedve évente ezeket újra csinalgatni ennyi pénzért.

2022. dec. 22. 16:37
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

"Persze hogy elfogadnek"

Ne legyél vállalkozó, rövid úton csődbe vinnéd a céget, ha nem a pénzügyi érdekeidet néznéd, hanem bedőlnél ilyesminek, hogy egy jelentkezőnek "nemzetközileg elismert" nyelvvizsgája van, tehát egyértelmű, hogy fel kell venni őt! :D


"legtöbb helyen el is fogadják"

Hol van felsorolva pontosan, hogy melyik helyek fogadják el melyik "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgát, hogy ezt elhiggyem?


"Az allasinterjun a nyelvvizsga megnezese után meg is szoktak hallgatni a leendő kollégát a nyelvtudasan. Ott úgy is kiderul."

Ha mondjuk 200-an jelentkeznek egy állásra, és abból 180-nak 5 évvel ezelőtti "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgája, 20-nak viszont 1 éven belül szerzett "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgája, akkor az a 180 szerinted mire megy azzal, hogy neki is "nemzetközileg elfogadott" nyelvvizsgája van? Egy nagyobb cég nem fog arra pénzt áldozni, hogy annyi embert interjúztasson, csak az utóbbi 20-at fogják behívni, úgyhogy a többiről egyáltalán nem fog kiderülni, hogy mennyire jól beszéli a nyelvet.


"Majdnem 50 ezer volt szeptemberben a középfokú nyelvvisga, amit csak az első sikeres alkalommal utalnak vissza, így tudod kinek lenne kedve évente ezeket újra csinalgatni ennyi pénzért."

És szerinted egy külföldi állás megszerzésével hányszor 50 ezer forintot fogsz tudni keresni havonta? Ne mondd már, hogy nem éri meg. :))) Ha valóban beszéled a nyelvet, akkor nem olyan nagy kaland mondjuk évente egyszer újra és újra nekifutni a nyelvvizsgának, amíg nincs valami stabil állásod.

De ha ennyire csak addig látsz, hogy vissza lehet igényelni a vizsgadíjat, akkor lásd be, hogy mégiscsak magyarországi körülményekben gondolkodsz, vagyis pont elég, ha olyan nyelvvizsgát teszel, amit Magyarországon elismernek.

2022. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!