Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes szociális munka...

Érdemes szociális munka szakra menni ez esetben?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni, szeretnék egy diplomát. Amit tudni kell rólam, hogy igencsak együttérző ember vagyok, szeretek másokon segíteni, utálom a konfliktust. Megláttam, hogy van ez a szak, s elgondolkoztam, talán ezt kéne tanulnom. Érdemes elvégezni?
2022. dec. 30. 05:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha olyan diplomát akarsz amivel dolgozni is lehet akkor reál irányba nézelődj
2022. dec. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Az attól függ, hogy a te szótáradban mit jelent az, hogy érdemes
2022. dec. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Az "utálom a konflikust" kifejtenéd?

Sok esetben azért utálják, mert nem tudják kezelni. Önismereti munka, az sok embernek nincs.

Így viszont emberi, szociális közegbe menni fegyver nélkül veszélyes, hiszen ember és ember között van a legtöbb konfliktus.

2022. dec. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Azt is nezd h megelj majd belole.. Itthon egyedul albihoz min 350-400 kell, de inkabb folotte h ne csak tulelj
2022. dec. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
24%
minek?
2022. dec. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem érdemes, éhbért kapsz, és ha valóban olyan együtt érző vagy hamar bele fogsz roppanni.
2022. dec. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy mégis a mérnökire kellene rágyúrnom, külön tanárral. :)
2022. dec. 30. 07:20
 8/12 anonim válasza:
93%

A nővérem melózik ilyen területen.

A 6-os jól leírta. Állami, önkormányzati finanszírozás, tehát éhbér.


Annyival egészíteném ki, hogy vagy beleroppansz, vagy a másik véglet, hogy kiégsz, és "immunissá" válsz.

2022. dec. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem érdemes: a zemberek csak kihasználnának, amibe bele lehet kattanni.

"utálom a konfliktust": pedig ezen a területen aztán igazán van, pl.: "Nekem jár, de neki nem" hozzáállások a segélyekre vonatkozóan.

Ha segíteni akarsz, akkor pl.: menhelyi kutyákkal érdemesebb foglalkozni, mint a mai magyar emberek valamelyikével is.

2022. dec. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Munkát találsz, fizetés alacsony.

Mérnökivel a szoc.munkás bérének 4-5-szörösét keresnéd. Magadnak kell eldönteni, mi a fontosabb. Én a biztos megélhetés mellett a szabadidőben végezhető önkénteskedést választanám.

2022. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!