Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni írni vagy tehetség kell hozzá?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfogalmazni az érzést, de mindig volt bennem egy olyan, hogy szeretném magamból kiírni a dolgokat (családom szerint már ez is jó jel).


Sajnos tehetségem nincs hozzá. Próbálkoztam, de nem megy. Könyv vagy akár forgatókönyv írás érdekelne. Tanfolyamokra, kurzusokra érdemes invesztálni vagy felesleges, ha nincs meg bennem ez a dolog?



2022. dec. 30. 13:58
1 2
 11/11 Clarabelle válasza:

Szia!

Az már egy szuper dolog, ha szeretsz írni, történeteket/karaktereket kitalálni, ez marha jó!


Ami pedig az íráshoz való tehetséget illeti, ezt meg lehet tanulni, lehet fejleszteni. Kétlem, hogy akár egy olyan író sem létezik a világon, aki minden gyakorlás nélkül lett híres.


És hogy hogyan tudsz gyakorolni?

Az első és legfontosabb, hogy olvass minél több könyvet, ez alap.

Olyan stílusban írj, amilyet élvezel.

Miközben olvasol valamit, figyeld meg, az író milyen módon vetette papírra az adott eseményt, miképpen oldotta meg a helyzetet?

Nézz bele írástechnikai könyvekbe, akár online is.


Emellett, ha nyilvánosság elé szeretnéd tenni egy művedet kiadás nélkül, figyelmedbe ajánlom a Wattpad nevezetű alkalmazást, nekem megváltoztatta az életemet és ezt komolyan gondolom.


Remélem segíthettem, további jó írást!


Puszi,

Clarabelle

2023. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!