Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek érettségi után?

Mihez kezdjek érettségi után?

Figyelt kérdés

Szó szerint semmi ötletem nincs hogy mit szeretnék csinálni vagy hogy miben vagyok jó. Már nincs sok az érettségiig és kezdek pánikolni. Amilyen munka esetleg szóba jönne arról már lecsúsztam mert ahoz továbbtanulás szükséges.

Tudom oltári nagy hülyeség megkérdezni de esetleg ha valaki volt már ilyen helyzetben tudna valamit ajánlani?


20/L


2023. jan. 2. 00:14
 1/8 anonim válasza:
100%
Szervusz, igaz 3 éve érettségiztem de ha szeretnéd privátban beszélgethetünk a témával kapcsolatban. velem is hasonló volt, de inkább lett a helyzet
2023. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Csatlakozz a francia idegenlégióhoz. De előtte szerezz francia felsőfokú nyelvvizsgát.
2023. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Én a helyedben fodrásznak vagy műkörmösnek tanulnék, abban van a pénz!
2023. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pályaválasztási tanácsadók. Egyetemre miért nem szeretnél menni? Mi érdekel?
2023. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Rossz lányok pont hu
2023. jan. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni. Hidd el a sori munka mellett rá fogsz jönni mit szeretnél csinálni az életben. Legyen tapasztalatod, nézz utána szakmáknak. Lányoknak nehezebb sajnos, én ha lány lennék tuti munka mellett nyelvvizsgát tennék es elmennék egyetemre valami jó szakra ami fizet is.
2023. jan. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberben folyamatosan változik, hogy mi érdekli, de hogy miben jó, az egy fokkal stabilabb. Semmiről sem vagy lecsúszva szerintem. Én belevágnék valamilyen állásba, hiszen a tapasztalat tényleg sokat számít. Közben pedig jobban körvonalazódhat benned, hogy az-e az a bizonyos terület, amiben tovább mennél vagy sem.

A pályaválasztási tanácsadás is jó ötlet, én még Facebook csoportokban és ismerősi körben beszélgetnék a témáról. Fontos az önismeret, hogy milyen készségekben vagy jó és milyen munkakör passzol hozzád, így azzal is foglalkoznék. Ennek első lépése lehet egy önismereti könyv olvasása, vagy tesztek töltögetése.

2023. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2023. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!