Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha rettegek az...

Mit csináljak ha rettegek az érettségitől?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni, villamosmérökire készülök. Már másfél éve járok különtanárhoz, mivel matekból szeretnék emelten érettségizni, azonban konkrétan rettegek tőle. Úgy érzem eddig semmire sem haladtam, pedig nem tartom magam hülyének, ötös vagyok matekból, azonban annyira félek az emelt érettségitől, hogy már tanulni sem tudok rá. Egyszerűen leülök, nekilátok, egy valami nem megy, és otthagyom az egészet. Régebben nagyon szerettem, érdekelt, mostanában pedig már borzasztóan szorongok miatta, gyomoridegem van az egésztől. Attól félek hogy hiába van még 4 hónap, nem tudok rá rendesen felkészülni, pedig úgy terveztem hogy innentől kezdve négy hónapig kitanulom a belem, hogy menjen. Ti mit gondoltok, más is szorong az érettségi miatt?

2023. jan. 3. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenki fél tőle, ez teljesen természetes. Ez lesz az első nagyobb megmérettetés az életedben, sokaknak az első vizsga, tök normális tartani tőle. Azt javaslom, hogy nézd végig gondolatban az idősebb ismerőseidet. Ugye, hogy mindegyikük leérettségizett? Pedig őszintén, nem mindegyiküket tartod kifejezetten okosnak, ugye? Na, látod, ezért nem kell félni. :)
2023. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy pont a matek érettségitől teljesen felesleges parázni, főleg, ha lelkiismeretesen tanultál rá már eddig is. Ez nem egy telefonkönyv, hogy ha elfejtesz egy számot, akkor összeomlik a kártyavár. Amit tudsz, azt készség szinten tudod, érted, nem magolás útján tanulod meg. Fel a fejjel! (És ne hagyj fel a készüléssel a maradék időben, de ne is hajtsd túl magad, mert sok idő van még az érettségiig)
2023. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Majd belejössz, egyetemen 1-1 vizsga nehezebb lesz mint most az egész érettségi. Bele kell edződni a tanulásba is
2023. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nem kell félni az érettségitől. Persze mondani könnyű, tudom.. Én is féltem tőle, de aztán rájöttem hogy teljesen felesleges volt a sok stressz.


Egyetemi vizsgák valóban sokkal nehezebbek lesznek, ráérsz akkor stresszelni. Az érettségi az sima ügy, főleg egy olyan bernek mint neked, aki így áll hozzá a tanuláshoz.

2023. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
embernek*
2023. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Minden igaz, amit előttem leírtak.

Nem tudom, ez megnyugtatott-e téged, segített-e neked.

Ha igen, az nagyszerű!

Ha nem, akkor talán én is tudok valamit hozzátenni az eddigiekhez.

Van benned szorongás az érettségivel kapcsolatban (különösen a matekkal, met annak a legnagyobb a tétje). Mivel ilyenben még nem volt részed, ezért ez normálisnak tekinthető (minden új bizonytalan, kicsit félelmetes is.) Az intenzitása nagyobb, mint ami a helyzetből következne.

Az, hogy mit kezdesz ezzel a belső feszültséggel, rajtad múlik:

Ha találsz módot a csökkentésére, levezetésére, akkor jól fogod tudni kezelni. (Pl. relaxálás, vagy más feszültségoldás - esetleg a lefárasztás valamilyen sporttal).

Ha nem, akkor valóban jön a debilizáló szorongás - ami lebutít, tehetetlenné tesz.

Lehet, hogy van valamilyen oka a háttérben ennek a félelemnek, aminek utána lehet járni szakember segítségével (mentálhigiénés tanácsadásra, életvezetési tanácsadásra gondolok - nem önsegítő könyvekre), így a helyére tenni.

Azt javaslom, ne söpörd a szőnyeg alá, mert nagyon sok stresszes helyzettel fogsz találkozni. Ha most megtalálod a megoldást a kezelésére, akkor az máskor is jól használható lesz!

Sok sikert hozzá!

2023. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell görcsölni. Villamosmérnökin 1 vizsgádra többet fogsz készülni, mint az egész érettségidre. Érthető az aggogalmad, szerintem nincs ember aki ne lett volna egy kicsit is ideges az érettségitől, mert mindenki 4 évig ezzel riogat, hogy "hú de nehéz lesz" de majd ha egyetemen ülsz akkor fogod igazán látni, hogy milyen könnyű is volt. Félni nem kell tőle, olyat fognak kérdezni amit gimiben tanultál, tekints rá úgy, mint egy témazáró dolgozatra. Matekot én úgy megírtam majdnem ötösre (pár százalékon múlt), hogy év közben 3-4 között álltam (inkább a hármas felé hajlott, de egyszer majdnem kettes is lettem belőle). Fontos, hogy azokból készülj fel nagyon jól ami számít a felvételidhez, ami nem számít bele annyira a pontjaidba azon feleslegesen ne stresszelj.

Biztosan ügyes leszel, sok sikert!

2023. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
És nehogy 4 hónapig 0-24 tanulj rá, mert ha kiégsz mire odajutsz csak többet ártasz, mimt használsz. Néha pihenni is kell. Szerintem márciusban bőven ráér nekiállni tanulni
2023. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!