Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki 40-50 évesen tanul egyetem...

Aki 40-50 évesen tanul egyetemen levelezőn, az mit tanul és miért?!

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy aki nem a szakmájába vágó szakot végez (nem a munkahelyéhez), hanem valami teljesen újat és kezdő lesz benne, ha elvégzi, van értelme neki?!


Ismersz ilyet, megérte neki, mi lett vele?



2023. jan. 3. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Aki 40 evésen végez, az is dolgozik meg min. 25 évet az új szakmájában. Ezer oka lehet. Ha megvan rá a lehetősége és van hozza kitartása, kinek mi köze hozzá?
2023. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó, de nem ez volt a kérdés!


Hanem, hogy mit tanul, aminek még hasznát fogja venni, mert ugye mindenhová csak fiatalokat vesznek fel..

2023. jan. 3. 23:21
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Egészségügyben dolgoztam 20 évet. 38 évesen infó szakra járok, tudok programozni és diplomát akarok tenni mellé, 1 év és meg is lesz. Az oka gondolom nyilvánvaló. Nem mindenhová csak fiatalokat vesznek fel, 2 éve már IT-ban dolgozom, csak szerenték előre lépni.
2023. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Apán kezdett levelezőbe most (alapképzést igénylő szak), 50+ évesen. Amúgy van jó munkája, csak érdekelte ez a szak. (Mindkettő IT-hoz kapcsolódik, csak azon belül nagyon más terület és nincs szüksége rá a jelenlegi helyén, előrelépéshez sem)

Ha váltani akarna, amit kétlek, mert kb övé a cég, akkor tudna. De érdekli, azért csinálja. Meg szerintem hatással van rá, hogy a gyerekei egyetemisták.

2023. jan. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Én 40 évesen gépészmérnöknek tanulok, mondjuk nekem ez bakancslista volt, nem feltétlen munka és pénz miatt. A szakmámmal több pénzt tudok keresni, ez inkább hobbi, meg hogy erre is képes vagyok hogy elvégzem. Egyébként nagyon nem könnyű 😁
2023. jan. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

"Hanem, hogy mit tanul, aminek még hasznát fogja venni, mert ugye mindenhová csak fiatalokat vesznek fel.."


Persze álmodjál csak. Szerinted olyan f.sza munkaerőkínálat van, hogy megtehetik, hogy csak fiatalokat vegyenek fel mindenhova. Sokan vagy munkahelyen előrelépés miatt mennek egyetemre, mások meg váltani akarnak, csak már ennyi idősen van annyi kapcsolati tőkéjük, hogy el tudnak helyezkedni más területen is ismerettségeket keresve.

2023. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
:D Mert a fiatalok úgy jönnek ki a suliból, hogy talpraesettek, problémamegoldók, alkalmazkodóképesek és alázatosan elfogadják a kezdő beosztást, annyira szeretnének még tanulni és dolgozni :DDDD
2023. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

"Mert a fiatalok úgy jönnek ki a suliból, hogy talpraesettek, problémamegoldók, alkalmazkodóképesek és alázatosan elfogadják a kezdő beosztást, annyira szeretnének még tanulni és dolgozni :DDDD"


Nem tudom, hogy irónia vagy sem, én közigben dolgozok. Nálunk is szoktak jönni fiatalok, sokszor gyakorlat miatt, mert végzős egyetemisták jogi vagy közigazgatási szakon. Elcsodálkozunk mindig, hogy mennyire nincsenek képbe, gyakorlatilag csak nyomtatást meg fénymásolást szoktak rájuk bízni, nahyon nehezen kezdik átlátni a rendszert, és meglepődnek, amikor kiderül, hogy a valóságban a gyakorlat nem mindig ugyanaz, mint amit egyetemen tanultak. Nálunk pl. sokkal jobban szeretjük az olyan 30-40 köztieket, akik még nem nyugdíj előtt álló, belassult, emberek, mégis van már annyi tapasztalatuk, hogy nem kell kétszer elmondani nekik mindent.


Ezért is csodálkozok mindig, amikor olvasom, hogy a munkáltatók a huszonéveseket szeretik. Egyből az jut eszembe, hogy ők azok, akiknek a betanítására hónapokat kell szánni, irreálisan magas fizetési igényeik vannak sokszor, mivel egyetemen meg a környezetük által az lett elterjesztve, hogy elég ha hàtradőlnek és havi félmilliókat keresnek csak mert egyetemre jártak, meg fiatalok, miközben amúgy meg rutintalanok, meg a valóságban sokszor félénkek is, hiába magas az ego meg az elvárás. Persze egy műszaki, vagy infó területen végzett fiatal az más, ott a talpraesettség inkább jellemző, más területeken viszont szerintem a rutin meg az évek sokat számítanak. Szóval egy rendes munkakörbe pl. inkább a 30-asokat teszik be, rájuk már lehet adni.

2023. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen irónia volt. Félelmetes, hogy honnan kell kezdeni a fiatal kezdőkkel. Mondanám, hogy nulláról, de sokszor mínuszból indulunk.
2023. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Infón sem más a helyzet, megdöbbennél. Inkább választok egy 30-as karrierváltót, aki otthon beletette a melót, mint valakit, aki 20-as, egyetemre járt, papírja van, de soha semmit nem csinált még az egyetemi vizsgákon kívül. Ezen a téren sincs talpraesettség, de magas elvárások azok igen.
2023. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!