Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy egy nehezebb élethelyzetben nem tudtatok a tanulásra koncentrálni? Ilyenkor mi tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, már negyedéves, és eddig mondhatni jól ment az egyetem nekem, jól ment a tanulás, vizsgaidőszakban csak a tanulsára fókuszáltam, és általában jó jegyeket kaptam. Aztán egy éve kevert szorongásos és depressziós zavarom lett, aztán később sclerosis multiplexszel is diagnosztizáltak. 2022-ben hatszor voltam kórházban, pszichiátrián kétszer, a neurológián négyszer, volt olyan, hogy egy hónapig kórházban voltam. Mentálisan teljesen lecsúsztam, depressziós voltam, és folyamatos pánikrohamjaim voltak, az egyik félévemet passziváltattam is emiatt az egyetemen. Aztán szerettem volna folytatni az egyetemet, mikor már kezdtem jobban lenni, és el is kezdtem az új szemesztert, de csak szenvedek. Úgy érzem, hogy egyre jobban vagyok mentálisan, mert járok pszichiáterhez meg terápiára is, de olyan érzés, mintha megváltoztam volna teljesen. Nem tudok koncentrálni, nem fog az agyam, mindig fáradt vagyok, motiválatlan. Folyamatosan csúsznak be a rossz jegyek, pedig nagyon próbálkozom és erőlködöm. Ha régebben nem ment volna jól az egyetem, azt mondanám, hogy csak gyengébb képességű vagyok, és nem való nekem az egyetem, de mivel tudom, hogy ez a jelenlegi betegségem miatt van, tudom, hogy amúgy többre lennék képes, de most korlátaim vannak, és emiatt nem megy. Nem akarom abbahagyni az egyetemet, meg mint mondtam, egy év elteltével már kezdek jobban lenni, de hogyan lehetne ezen segíteni, hogy jobban menjen a tanulás? 22/L

2023. jan. 4. 12:12
 1/1 Lunora ***** válasza:

Kérvényezd hogy átmehess levelezőre. Az lehet segítene, a szorongáson és depresszión, ha nem minden alkalommal emberek közelében lennél. Az otthon biztonsága is sokat segíthet. ( Bár nem vagyok pszichológus, pusztán magamból indulok ki.)


Illetve egy lelki kikapcsolódás, technikai kütyüktől mentes nap is segíthet felengedni.

2023. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!