Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valaki, aki úgy jár...

Van valaki, aki úgy jár idősebbként egyetemre, hogy nincs nyelvvizsgája, vagy oda már mindenki úgy megy, hogy van?

Figyelt kérdés

2023. jan. 5. 16:55
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Mi van, ha valaki sikeresen elvégzi az adott szakot államin, de nem kap diplomát a nyelvvizsga hiányában, akkor vissza kell fizetni valamit vagy csak nem kapja kézhez addig a diplomáját?
2023. jan. 5. 16:57
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Most törölték el a nyelvvizsga kötelezettséget, a különböző egyetemek a napokban-hetekben nyilatkoznak hogy náluk hogy fog ez működni. Amúgy eddig úgy volt hogy addig nem adták ki a diplomát, csak miután bemutatta a nyelvvizsgát igazoló dokumentumot. Emiatt nem merült fel plusz költség
2023. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam. Persze ettől még lehetnek majd olyan szakok ahol a bekerülésnek vagy a diploma kiadásának nyelvvizsga lesz a feltétele
2023. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát attól még nem kell fizetni, mert végzéskor nincs meg a nyelvvizsga.


Na, de ez a nyelvvizsga-kötelezettség eltörlése csak a most végzettekre vonatkozik sajnos, nem?!

2023. jan. 5. 17:31
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom pontosan, de a covidnal is kiadták visszamenőleg, pedig az aztán abszolút értelmetlen volt (akinek 5 évig nem sikerült nyelvvizsgázni, annak mi köze ahhoz hogy járvány van-e vagy sem?)
2023. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Ha nyelvvizsgád nincs is, nyelvtudásra szükséged lesz, különben nagyon limitált szakirodalomhoz férsz hozzá.
2023. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Na, igen! De szerintem a cvid csak ürügy volt ahhoz, hogy végre megszabadulhassanak a sok bent ragadt diplomától..! :)


Ezért sem értem, hogy mé nem lehet már egységesen eltörölni az egészet, aztán kész! Nem mindenkinek kellene a jó munkavégzéséhez.

2023. jan. 5. 17:58
 8/27 A kérdező kommentje:

"Ha nyelvvizsgád nincs is, nyelvtudásra szükséged lesz, különben nagyon limitált szakirodalomhoz férsz hozzá."


Érdekes, mert anno régen egy csomóan szereztek diplomát nyelvvizsga és nyelvtudás nélkül, aztán mégis ment nekik a szakmájukban való érvényesülés - legfeljebb nem olvasták azokat a szakirodalmakat..

2023. jan. 5. 18:00
 9/27 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy fontos a nyelvtudás, de azért ezt diplomához kötni nem kellene! Régen sem kötötték és mégis jó szakemberek születtek. Ők megtanulták a nyelvet később, ha szakirodalmakat akartak még olvasni.


Sőt! Úgy vélem, hogy kényszer nélkül a kedv is nagyobb lenne!

2023. jan. 5. 18:02
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

"megszabadulhassanak a sok bent ragadt diplomától"

Ez nem egy raktár, ahol végkiárusítás volt, hogy ne kelljen tovább csarnokot bérelni..

Mi a kérdés? Faterom 40 évesen csinálta a 4. diplomáját, akkor mondta azt, hogy most már "öregnek" érzi magát a tanuláshoz. Tesóm meg 34 évesen szakvizsgázott orvosin ő is azt mondta, hogy most már nehezebben fogott az agya és több időt kellett rászánni, ergo szorgalmon meg időráfordításon múlik.

2023. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!