Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valaki, aki úgy jár...

Van valaki, aki úgy jár idősebbként egyetemre, hogy nincs nyelvvizsgája, vagy oda már mindenki úgy megy, hogy van?

Figyelt kérdés

2023. jan. 5. 16:55
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
És mit jelent a gyakorlatban az, hogy kollokvium meg gyakorlati jegy?
2023. jan. 5. 19:30
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Kollokvium : vizsga


Gyakorlati jegy : év közbeni teljesítményt értékelik, nincs vizsga (pl. ZH eredmények, jelenlét, aktivitásra adott pontok, beadandók stb.)

2023. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam, illetve az idegennyelvi cikkes is. Ha komolyan gondolod, hogy beiratkozol valamilyen szakra, és kéne segítség a szakválasztáshoz, felvételihez, írj rám privátban, szívesen segítek (én is most fogok felvételizni a második szakomra). Február közepéig lehet jelentkezni a 2023-as szeptemberi képzésekre
2023. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
22-23-as köszönöm! :)
2023. jan. 5. 20:08
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, milyen szak a cél, úgyhogy abszolút csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni. Nálunk az alapképzést lehetetlen lett volna egy B1-B2-es angoltudás nélkül elvégezni. Egyszerűen annyi szakirodalom volt, elsősorban a beadandók, szakdoga kapcsán, hogy nem lehetett volna boldogulni. És úgy tudom, ez a legtöbb, gyakran kutatott tudományterületen így van. De a mesteren (ahol ugyanilyen volt a helyzet a szakirodalmat illetően) volt olyan 50 körüli csoporttársam, aki azért nem kapott diplomát nyáron, mert neki csak egy nyelvvizsgája volt (nálunk kettő kellett). Nem tudom, hogy azóta megkapta-e, nem annyira követem a mostani nyelvvizsgás rendeleteket, de nem volt túl boldog emiatt.

Úgyhogy persze, van ilyen hallgató. És tény, hogy a nyelvtudás nem feltétlen függ össze igazán a nyelvvizsgával. De sok szakmában valóban fontos a nyelvtudás, úgyhogy általában érdemes bele időt és energiát fektetni.

2023. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég tapasztalt vagyok ezzel az egésszel kapcsolatban , nyugodtan írj üzenetet ha bármi kérdésed van :)

2023. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

26-os: Szia!


Kérdésem az mindig van bőven és kíváncsi vagyok a te történetedre is, úgyhogy írtam üzit, köszi, ha válaszolsz! :)

2023. jan. 7. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!