Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesélnétek a kémia alapszakról?

Mesélnétek a kémia alapszakról?

Figyelt kérdés
milyen órák vannak, mennyire nehéz, mennyit kell tanulni, közép matek tudással is érdemes neki kezdeni, milyenek a laborgyakorlatok?

2023. jan. 8. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat tanulok, kell is rendesen. Első félévben minden héten matek zh, kémiai számítás zh, labor beugrók. Így minimum 3 "dolgozat" van hetente, de persze amikor a többi tárgyból is van akkor összejön több is.

Közép matekkal is kibírható, de azért azt tudni kell, hogy konkrétan mérnöki matek van, meg fizika is. Ha jó a kettes az simán megvan, esetleg háromas is, ha nem szarod le totál.

A laborok elég pörgősek, stresszesek. Olyan mintha egy főzőversenyben lennél. Viszont rengeteget tanulsz rajta. Amit tanulsz elméletet és számolásokat utána használod laboron, így értelmet nyer az egész.

-SZTE-n vagyok kémiás.

2023. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a kis könyvecskét ajánlom, hogy előtte olvasgasd, tanulgasd, bár én csak rövid ideig jártam oda:

Douglas Downing: Calculus the easy way

Így könnyebben meg fogod érteni a matekot, már úgy mész oda hogy van fogalmad a deriválásról meg integrálásról.

2023. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szotyi


Első félévem végén járok éppen, ELTE TTK kémia alapszakon. Az tény, hogy sok az elvárás, viszont közel sem teljesíthetetlen minden tárgy legalább 4-esre. Mi főleg már ismert dolgokkal foglalkoztunk, esetleg ahhoz kapcsoltunk hozzá valamennyi plusz infót. A Kalkulus I. elég buktató tárgy, de egy emelt matek érettségi szintjénél nincsen feljebb. Nem az a baj vele hogy nehéz, hanem hogy nagyon sok, viszonylag bonyolult anyagra kevés idő jut, pont annál a tárgyál, amelyiknél nagyon fontos az, hogy megértsd a hátterét. Szervetlen és Általános kémia volt csak, a szerves később jön csak be. Az általános kémia egész kellemes, érthetőek az összefüggések, és pont olyan mélységig merültünk bele mindenbe, hogy ne legyen teljesen összezavaró. A szerves kémia alapvetően egy nagyon fasza tárgy, hihetetlen jó az előadó, viszont a vizsgára készülni kész érvágás, a sok reakcióegyenlet és képlet miatt. A laborok viszonylag pőrgősek, legalábbis az én egyetemet megelőző gyakorlataimhoz képest. Sok feladat van, viszont ami hatalmas plusz a laborhoz, hogy pontosan olyan ütemben halad, hogy mire megtanulod az előadáson hallottakat, már tudod is alkalmazni gyakorlatban laboron.


Összességében egy hihetetlen érdekes terület a kémia, nekem csupa pozitív élményem volt az ELTE-n eddig. Nagy az elvárás, ez tény, de olyat nem kérnek amit ne lehetne teljesíteni.

2023. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kalkulus, analízis pont az a tárgy, amire épül a mostani világunk, deriválás, integrálás meg minden, de nagyon nehéz tárgy.
2023. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Matek, áltkém előadás a szívás az elején.
2023. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nameg a szervetlen előadás. Másodévben majd az analitika és a fizikai kémia is nehéz lesz.
2023. szept. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!