Milyen a programtervező informatikus és az ELTE?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikusra szeretnék majd jelentkezni és eléggé félek. Nem tudom hogy mi vár rám és erről szeretnék kérdezni olyan embereket, akik tudnak tapasztalatot mondani akár az ELTE-ről vagy magáról a szakról.


Mi fog rám ott várni?


Tényleg nehéz a matek ott?


A programozást az alapoktól kezdve fogjuk kezdeni, ugye jól tudom?


Na és milyen programozási nyelvvel fogunk foglalkozni?

(Ez fontosabb lenne nekem mert akkor már most elkezdeném tanulni hogy ne 0 tudással induljak.)


Nagyon köszönöm szépen a válaszokat és tényleg bármilyen segítség (új információk is amiket tudnom kellene, de nem kérdeztem) jól jönne, köszönöm szépen!



2023. jan. 14. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szar
2023. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Én oda jártam, és nagyon szerettem. Van pár gyakornok nálunk, akik nemrég kezdték a szakot, és amit hallok tőlük az alapján a matekon sokat könnyítettek. Kevesebb matekos tárgy, és azoknál is faragtak a követelményen.


"Tényleg nehéz a matek ott?"

Régen programtervező matematikus volt a szak neve :D


Az én időmben a következő nyelvekkel foglalkoztam a B szakirányon:

C (operációs rendszerek, alacsony szint)

C++ (prog. alap, programozás, prog. módszertan 1 és 2, oop prog., eseményvezérelt prog., elosztott rendszerek, fordítóprogramok)

Python (hálózatok)

Haskell

Ada (konkurens és kritikus rendszerek programozása)

C# (eseményvezérelt prog., webes alkalmazások, mobil alkalmazások)

Assembly (fordítóprogramok)

PL/SQL (adatbázisok)


Ha más szakirányra mész, akkor ez lehet több (kiegészülve a Java-val), vagy kevesebb. Ezen kívül a világ összes nyelvét tanulhatod szabadon választható tárgyak keretében.


Ha nem vagy nagy matekos, vagy inkább a kódolás érdekel, akkor mindenképp a C szakirányt válaszd. És egy jó tanács: a csapból is az fog folyni, hogy ez szar, az szar, meg mennyire nincs szükséged az ott szerzett tudásra... ne hidd el. Tanulj csak szorgalmasan mindent, mert sosem fogod tudni, hogy mikor kerülsz olyan helyre, ahol használni fogod pl az analízis tudást.

2023. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Mérnökinfóról valakinek van tapasztalata?

Proginfó, és mérnökinfó közt gondolkozom, de a matek retkesül nem megy, és nem is tervezem, hogy menjen. Kimondottan programozás érdekel, de az ugye nem úgy megy.

A nem megy alatt azt kell érteni, hogy soha nem tanultam, nem is akarom, és mindig is 2-3-as voltam.

2023. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinfón sem fogod megúszni a matekot. Alapvetően nincs sok különbség a két szak között.
2023. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Leinerd László: Analízis én ebből tervezek tanulni. Jókat hallottam róla
2023. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Nagyon sokat segített és megnyugtatott azzal kapcsolatban hogy mi is fog rám ott várni.


Azonban ha lehet még lenne pár kérdésem.


Gyakornoknak mikor és hogyan lehet majd jelentkezni?


Esetleg arról tudsz még mesélni hogy mik a főbb követelmények matekról vagy szerinted inkább töltsem le az Egyetem fehérkönyvét?


Egyetem mellett ha esetleg, eltudnék helyezkedni is valahol dolgozni, mennyire lenne nehéz mellette a tanulás?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 16. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

"Proginfó, és mérnökinfó közt gondolkozom, de a matek retkesül nem megy, és nem is tervezem, hogy menjen. Kimondottan programozás érdekel, de az ugye nem úgy megy.


A nem megy alatt azt kell érteni, hogy soha nem tanultam, nem is akarom, és mindig is 2-3-as voltam."


Az egy dolog hogy nem megy, de az hogy nem is tervezted hogy menjen az a nagyobb baj mert ezeken a szakokon elvárás a matekos tárgyak abszolválása ahol egy kettes szint összehozása az bőven kihívást jelent gimis 5-ös matematikán tanulóknak és jeles emelt érettségivel rendelkezőknek. Az alapkoncepciók megértése nélkül nem fogsz csak átcsúszni ezeken a tárgyakon.


Másfelől teljesen más hobbi szinten programozni ahol azt programozol amit akarsz akkor amikor jól esik vagy egy munkahelyen ahol komoly határidők vannak, ott sem mondhatod azt hogy most ezt a részt nem programozod le mert nem érdekel.


Szóval inkább mérlegeld hogy tényleg neked való-e a terület és hajlandó vagy áldozatokat hozni mert nem minden esetben fogsz a számodra érdekes feladatokat kapni egy munkahelyen sem.

2023. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó.

Nem csak szerintem megy jól, de egyetemi tanárok szerint is.

Illetve hobbi szinten kernel szintű anticheattel rendelkező játékokhoz készítek csalásokat, és árulok.

Képfelismerés alapú csalásokat is készítettem, gépi tanuláson alapulókat is, tehát azzal sincs gond.

A matekkal tényleg annyi gondom van, hogy a 90%-a felesleges, logikus gondolkodás kell nem pedig rettentő sok elméleti tudás, és egyenletek ismerete.

Mérlegeltem, és arra jutottam, hogy kihagyom a proginfót, és mérnökinfót is, főként azért, mivel mint kiderült a matekot nyomják nagyon, programozás amatőr szintén is alapabb.

Esetleg gazdinfó, üzemmérnöki-informatikus szakról tudsz valamit?

2023. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
77%

8

En azzal nem menoznek, hogy jatekokhoz keszitek csalasokat, de mindegy. Lol

2023. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakornoknak mikor és hogyan lehet majd jelentkezni?"

Amikor úgy érzed felvennének és tudod is teljesíteni mellette a követelményeket. Szerintem az egyetem az első; ha nincs erős előképzettséged gimiből, akkor az első 4 félévben nem vállalnék munkát. Megcéloznám a 2. nyári szünet alatt a kötelező gyakornoki helyet, és ott maradnék részmunka időben, meg egyetem után is. Sokkal könnyebb gyakornoki pozícióból munkaajánlatot szerezni, szóval érdemes erre pályázni.


"Esetleg arról tudsz még mesélni hogy mik a főbb követelmények matekról vagy szerinted inkább töltsem le az Egyetem fehérkönyvét?"

Az egyetemi matek annyira más szemlélet, mint bármi más amivel eddig találkoztál, hogy igazán szerintem nem tudsz felkészülni. Nagyon sok elméleti számonkérés is lesz.


"Egyetem mellett ha esetleg, eltudnék helyezkedni is valahol dolgozni, mennyire lenne nehéz mellette a tanulás?"

Nagyon. Ha minden órára be akarsz járni, mellette minimum 20 órát dolgozol, plusz ide-oda utazol, vannak lyukak az óráid között és t.f., hogy nem rugalmas a munkáltatód.. nem nagyon lenne életed mellette.


#2 voltam

2023. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!