Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Védőnő szak jó választás lenne?

Védőnő szak jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben kezdett el érdekelni ez a szak. Ami ugye azt vonja maga után, hogy eddig nem igazán készültem olyan szinten bioszra mint kellene. Illetve latint sem tanulok. Szerintetek megpróbáljam így vagy keressek valami mást? Mennyire lenne érdemes így belekezdeni?

Úgy tudom pl az SZTEn lehet felvenni első évben pluszba ilyen órákat, hogy felhozzanak arra a szintre ami kellene.

A válaszokat előre is köszönöm



2023. jan. 28. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én Nyíregyházára jártam és nagyon szerettem. Latint első évben kötelező volt mindenkinek tanulni, tehát azzal nincs gond, ha nem tudsz latinul. Sokan úgy kerültünk be, hogy nem tudtunk egy szót sem. Kifejezetten az orvosi latint tanultuk annyi nyelvtannal, amennyi szükséges volt hozzá, de egyáltalán nem volt nehéz. Tanultunk orvosi angolt is és azt pl olyan jól megtanultuk két félév alatt, hogy aki akart, simán letehette külön felkészítő tanfolyam nélkül a PROFEX orvosi szaknyelvi nyelvvizsgát közép fokon. Ami a bioszt érinti, biokémia tantárgyunk volt egy fél évig, de nem volt gondja vele annak sem, aki nem emelt szinten érettségizett bioszból, vagy kémiából meg egyáltalán nem. Nálunk szoktak lenni középiskolásoknak érettségi felkészítők is bioszból, vagy eü.ismeretekből. Arról mondjuk nem tudok nyilatkozni milyen, mert én nem vettem rajta részt. Az anatómia meg nem függ össze a középiskolai biosz tudással, nagyon magolós, de meg lehet tanulni, ha oda teszi magát az ember. Szóval, ha érdekel a védőnő szak és szívesen belevágnál, szerintem nyugodtan próbáld meg, nem lesz gond. Ha van esetleg kérdésed a szakkal kapcsolatban még, írj nyugodtan, szívesen segítek. :)
2023. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!