Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem vagy BME,...

Óbudai Egyetem vagy BME, Mérnökinformatika? (Bsc)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalatok - ismerősök által esetleg tudnátok véleményeket adni az adott 2 egyetemről? Mérnökinformatikát szeretnék tanulni, és nem tudom eldönteni, melyik egyetemre menjek. Pontom lenne bármelyikre, de szeretném logikusan átgondolni, mit miért lenne érdemes. Ut.: rendszerüzemeltetői technikumon vagyok, szóval még a szakmai alapok is nagyjából a helyén vannak.

2023. jan. 31. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10. Igen, volt is egy cikk arról, hogy egyetlen egy kutató (!) húzta fel az Óbudait a BME elé a rangsorban.

[link]


Persze ez külön ciki a BME-nek, hogy egyetlen egy magányos harcos leverte az egész BME-t az összes karával együtt a nemzetközi rangsorban. Ez wtf? Mit csinálnak a BME-s kollégák?


Na de tényleg, faxméregetésen túl, semmi előnyt nem jelent a BME a munkaerőpiacon mondjuk egy Óbudaival szemben.

2023. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
25%

#11

"Persze ez külön ciki a BME-nek, hogy egyetlen egy magányos harcos leverte az egész BME-t az összes karával együtt a nemzetközi rangsorban."

Nem, ez pont nem ciki, hanem rámutat, hogy mennyit ér egy ilyen rangsor, amit egyébként ezelőtt is hangsúlyoztam már sokaknak. A módszertan miatt, baromira számít, hogy melyik rangsort mikor veszed elő, milyen témában használod fel.

A képzés minőségéhez pl. a THE nagyon-nagyon rossz, mivel inkább oktatói kíválóságot vizsgálnak.


"Ez wtf? Mit csinálnak a BME-s kollégák?"

Mondjuk én inkább előbb tartom azt szakembernek, aki foglalkozik is az adott területtel és nem csak papírokat irogat alá, mert a cikk alapján ez történik. A hadvezér harcba küldi a katonáit, de ő nem harcol, viszont a végén mégis őt dícsőitik.


Ez kb. olyan, mint amikor a politikus mondják, hogy "ÉN miattam lett x%-os GDP növekedés".


"Na de tényleg, faxméregetésen túl, semmi előnyt nem jelent a BME a munkaerőpiacon mondjuk egy Óbudaival szemben."

De, egyrészt, jobb kapcsolat rendszere van cégekkel és más egyetemekkel.

Másrészt, hogy konkrét esetet is mondják, kizárólag a BME-ről lehet ingyen elmenni az AIT nevű magánegyetemre félévre, amit Bojár Hábor üzemeltet.

Harmadrészt, a piacon is számít. Ez már pár éves felmérés, de a 3. legfontosabb szempont a cégeknél felvételkor a képzés helye. És ezt egyébként személyes ismerettségi körömben tapasztaltak alapján is alá tudom támasztani.

Van egy kkv-s ismerősöm - úgy mesélem, ahogy akkor ő nekem, ez nyilván évekkel ezelőtti story -, akinek saját cége van. Már évek óta csak ELTE-s és BME-s végzetteket vettek fel, mert kitapasztalták, hogy mindenki más alkalmatlan. Majd felvettek egy ELTE BSc-t és MSc-t is végzett srácot, aki semmit nem tudott, de tényleg. MSc-t végzett és semmilyen munkát nem lehetett rábízni és ő azóta csak BME-ről vesz fel embereket.


Nyilván ez nem ilyen nyiltan megy, de minőséget tekintve a BME a legerősebb ma Mo.-on, utána kicsivel az ELTE. Mögöttük pedig azért jóval lemaradva mindenki más kb.

2023. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%

BME.


Oké, hogy nagy távlatban nézve nem számít igazán az elhelyezkedés, de az elején egy óriási löketet ad.


Rengeteg céggel működik együtt az egyetem. Van, amelyiknek irodája is van az egyetemen belül.


Az egyetemet körbe veszik elég nagy cégek. Konkrétan el tudod játszani, hogy reggel megírsz egy ZH-t, majd átmész dolgozni az IBM, Ericsson, Evosoft, Autsoft, Lufthansa és még kb 15 céget képzelj el konkrétan 3 perc sétára. Nagy eséllyel a cégen belül, munka közben látod is majd az egyetemen annak a tanteremnek az ablakát ahol ZH-t írsz, előadásod lesz vagy laborod.


Meg persze ha hajlandó vagy 10 percet utazni/sétálni, akkor már szerintem kb 70 cég van minimum a közelben, ahol nagy részt BMEsek járnak.


Óbudai-nál a google maps-en láttam, hogy ott van például a "Glasstech kft", aztán megnéztem, hogy az nem is IT-s cég, csak egy üveges ... de ha otthon betörik az ablak, akkor biztos jól jön a közelsége! :D


Nyílván szerintem itt látszódik a 2 egyetem közti különbség és persze ... tudom, hogy ott van a Google irodája az Óbudaihoz nem messze, de konkrétan semmi köze egymáshoz a két dolognak...


Meg persze még a városban szétszortan vannak nagy tech vállalatok. Meg az Aquincumnál a Microsoft, Grafisoft, SAP stb.., viszont a BME és könyékén van szerintem messze a legtöbb IT cég és picit ott központosul a tudás.


... ami szeritnem nem véletlen.


Ettől függetlenül Óbudai diplomával is simán lehetnek jó lehetőségeid, de nem ugyanaz.

2023. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem az az elsődleges hogy honnan van diplomád hanem az hogy legyen PLUSZ milyen extrát nyújtasz az egyetemi tanulmányaid során. Arra kell koncentrálni hogy frissdiplomásként ne csak a diploma legyen az egyetlen dolog amit fel tudsz mutatni hanem valami plusz pl: szakmai gyakorlat valami elismertebb cégnél, demonstrátori tapasztalat, kutatásban részvétel, TDK / programozási verseny helyezés és még sorolhatnám.


Habár én az ELTE-n végeztem már jópár éve, én azt az egyetemet választanám ahol a tanulás mellett több időt tudnék fordítani az ipari tapasztalat szerzésre. Elhiszem hogy nehezebb a BME-n a matek mint az OE-n de munkáltatói szempontból pont leszarják / leszarjuk hogy a BME diplomán kívül azért nincs semmi komolyabb tapasztalatod vagy elért eredményed mert minden idődet a matematikai tételek bizonyítására szentelted és a szopatós pótvizsgák teljesítésére. Ha ugyanarra az állásra jelentkezik az OE-ről egy frissen végzett akinek van agilis nagyvállalati környezetből 1 éves gyakornoki tapasztalata, készség szinten használja a gitet, dockert, cloudot és általánosságban képben van hogy néz ki egy valódi enterprise környezetben a fejlesztési workflow akkor bizony nagy valószínűséggel őt fogják választani a munka betöltésére mert nem teljesen 0-ról kell hogy betanuljon és nem csak otthoni gyakorlóprojectjei vannak.

2023. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!