Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hagyjak ki egy évet egyetem...

Hagyjak ki egy évet egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsért jöttem, nem nagyon tudom mit csináljak.

Szeptemberben eldöntöttem hogy matematika alapszakon szeretnék továbbtanulni. Szeretem a matekot, a törit, de a pénzügy-számvitel annyira nem érdekel, az alkalmazott matematika viszont igen. A ,,probléma” az, hogy eddig különtanárral tanultam a matekot (határérték, deriválás, integrálás stb) viszont nem érzem magamban az emelt szintű érettségit. Ennek több okai is van: - Nem álltam hozzá olyan alázattal ahogy kellett volna. -A gimiben annyi órám van, és annyit kellett tanulnom, hogy egyszerűen a nap végén mikor odajutottam hogy matekoznom kellene akkor már teljesen kipurcantam.

Emiatt nem gyakoroltam annyit, úgy érzem az eszem megvan hozzá, de többet kellett volna vele foglalkoznom hogy biztosan jelentkezhessek emeltre.

Namármost, nem tudom ki hogy van vele, de egy matematika alapszakra, még ha nem is kötelező de erősen ajánlott az emelt. Szóval úgy gondoltam, hogy megjelölöm, de nem vagyok biztos benne hogy középpel kellene nekifutnom, még akkor is ha tudom az emeltes anyagot a különórák miatt.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti hogy döntenétek:

Leérettségizem, várok egy évet a jelentkezéssel, addig dolgozom, (diákmunka) csak az emelt matekra koncentrálok, letszem az angolC1-et…. Vagy

Nyáron tanulok egy különtanárral, akár már egyetemre felkészülő anyagot: analízis stb.

Úgy gondolom, hogy az hogy 22 vagy 23 évesen kapom meg a BSc-met az semmiben sem fog számítani, és nagyon nagyon büszke lennék magamra ha letennék egy emeltet.

Viszont a másik, hogy nagyon szeretnék már egyetemre menni is.

Tudom hogy ha, tényleg a tanulásra fókuszálok, akkor az az egy év rengeteget adhat, érhetek, és azért ha dolgozom, akkor valamennyit félre is tudnék rakni.

Nem tudom, ti hogyan döntenétek a helyemben?

Akik érettségi után kihagytak egy évet, megbánták?



2023. febr. 5. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ne hagyj ki évet! Küzdj! :)
2023. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem be hagyj ki, készülj fel amennyire lehet az emeltre, majd a nyarat szánd rá. Ami ott fontos lesz majd behatobban elsajatitod.
2023. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oldottál már meg korábbi évekből érettségi feladatsorokat? Mert ha nem, akkor első körben azzal kellene kezdeni.


Bsc-n általában van kalkulus, ami pont, hogy ezeket a dolgokat tanítja meg, szóval semmiről nem maradsz le, hogyha jelentkezel.

2023. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
NE hagyj ki, ha nem muszáj!
2023. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Csak a kalkula kicsit sokkal komolyabb szinten űzi
2023. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen a matekot a 0-ról kezdik és gyorsan haladnak, így ha szorgalmasan tanulsz év közben, hozható simán.
2023. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Azt majd meglássuk, hogy megyen-é
2023. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Diákmunkára nem mehetsz, ha nem vagy diák, márpedig ha a gimit már befejezed és az egyetemet nem kezded el, akkor nem leszel diák.

Szerintem hajts rá és próbáld meg.

2023. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szakra nem kötelező az emelt és neked anélkül is elég pontod lesz, akkor teljesen felesleges emeltet írnod. Esetleg a szóbelik után, naponta pár órát matekozhatsz a nyáron, de ha amúgy az emelt tananyagot tanultad, akkor az se feltétlenül szükséges.

Szerintem emiatt ne hagyj ki egy évet.

2023. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyj ki évet szerintem (pontosabban ez a te döntésed, de szerintem nincs rá szükség). Én másoddiplomaként kezdtem a matek alapszakot, sok-sok évvel az érettségi után, és sem tagozatos, sem faktos nem voltam (emelt érettségi pedig még nem létezett). Annyi volt a felkészülés, hogy átvettem önállóan a gimis anyagot. Az egyetemen az alapoktól kezdték - igaz gyorsan haladtunk, de tényleg az alapoktól. Ha a nyári szünetben leülsz foglalkozni az emelt érettségi anyagával felkészülésképpen, az szerintem elég lesz.
2023. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!