Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végeztetek egyetemet? Ha...

Végeztetek egyetemet? Ha igen, melyiken és milyen karon?

Figyelt kérdés

9.-es, elsős gimis vagyok, és ha leérettségizem, nagyon szeretnénk továbbmenni valamilyen főiskolára vagy egyetemre, mert attól tartok ezek nélkül csak elrontom az életem.

Angol-német elég jól megy, azt szeretném kamatoztatni.

A probléma viszont az, ha be is kerülnék egy fizetős egyetemre, anyukám folyamatosan azt állítja, hogy ő nem fogja tudni nekem fizetni, (egyedül nevel sajnoy születésem óta) és ez nagyon elszomorít. Szeretnék olyan szakmát, amiből jól meg tudok élni. Viszont azt mondta a múltkor, hogy az egyik munkatársának a lánya is egyetemre jár, de ő mellette dolgozik is, és úgy tudja magának fenntartani az egyetemet. Szóval nem tudom, nektek mi a véleményetek? Így is megoldhatnám?


2023. febr. 8. 19:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék*
2023. febr. 8. 19:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre fogok ha minden jól megy, gépészmérnök szakon. Saját véleményem, ha van egy jó szakmád és jó vagy benne, vállalkozóként többet keresel mint diplomával. Attól függetlenül ha van lehetőséged szerezz szakmát is és diplomát is, jobb az ha több lábon áll az ember
2023. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a legközelebbi egyetemre, ahova betudsz naponta járni, írsz egy jó érettségit, bekerülsz államira, bumm ingyenes is az egyetem. Jó, félévente venni kell egy pár könyvet.
2023. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nappali tagozatai többnyire ingyenesek (ha be tudsz kerülni állami finanszírozásúra). Vannak szakok, amelyek nagyon jók és alacsony a pontszámuk. Ne parázz emiatt.


Azután vannak levelező alapszakok is, ahol szombaton van a tanítás. Mellette dolgozhatsz főállásban, hogy legyen pénzed.


Ha minden kötél szakad, vehetsz fel diákhitelt, és majd visszafizeted, ha már diplomás leszel.


Jó a gondolkodásod, ne hagyd, hogy anyud eltántorítson. Meg tudod oldani a támogatása nélkül is.

2023. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, nem csak fizetősön lehet tanulni. Milyen tanuló vagy? Ha jó tanuló vagy, olyan képzést keress, amire bekerülsz államilag támogatottan is. Ha nem vagy jó tanuló, itt az ideje akkor nekiállni tanulni.
2023. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

"Angol-német elég jól megy, azt szeretném kamatoztatni."


Jó de ne menj anglisztikára vagy germanisztikára vagy ilyen selejt szakokra mert éhendöglesz. Szerezz egy versenyképes diplomát (IT, villamosmérnök, matematikus, statisztikus, data scientist stb...) és ezek mellé 2 nyelv ismerete bomba egy multiban vagy akárhol. Önmagában viszont a nyelvek ismerete semmire nem elég

2023. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5, igen, jó tanuló vagyok! Egyedül a matek és a fizika nem megy annyira jól.
2023. febr. 9. 15:43
 8/10 A kérdező kommentje:
4-es egyetértek, és köszönöm! :))
2023. febr. 9. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Matek-fizika nekem sem ment, sajnos, de ettől még bekerülhetsz államilag más szakokra, ahol nincs rájuk szükség. A nyelveket sok helyen lehet kamatoztatni, de az angol-német nyelvszakok tényleg olyanok, hogy ott nagyon nagy a verseny, sokan végzik el, így inkább olyan szakot próbálj találni, ahol ki tudod használni a nyelveket. Illetve, nekem nincs tapasztalatom nyelvszakokkal, de ezekre meg a turizmusra tényleg sokkal többen jelentkeznek, mint amennyire szükség van az országban, nekem a legtöbb ismerősöm pályaelhagyó lett ezekkel szakokkal. Az IT amúgy tényleg nem lenne rossz irány, amit a másik kommentelő javasolt, csak azért ahhoz kell több-kevesebb matek, ha az informatika amúgy menne.
2023. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
53%
Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelem-Földrajz Tanár.
2023. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!