Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy gazdaságinfo...

Gépészmérnök vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egyetemre jelentkezni és ez a két szak érdekelne főként mivel a matek/infó/fizika megy a legjobban gimiben és ezt is tanulom szívesen.


Gépészmérnök: Olvasgattam rengeteget mind a két szakról viszont egyáltalán nem tudok dönteni, a gépészmérnökin leginkább gyártás és fejlesztés téma érdekelne, viszont némelyik fórumon azt olvasom, hogy anyagilag nincsenek annyira megbecsülve a gépészmérnökök és sok a jelentkező egy egy munkakörre, ez mennyire igaz?



gazdaságinformatikus: simán eltudnám képzelni magam akár egy banknál mint szoftverfejlesztő érdekesnek tűnik



2023. febr. 16. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a szoftverfejlesztéshez nem épp a gazd.infó kellene..!!


Egyébként meg gépészmérnök.


De leginkább programozó.

2023. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Gépészmérnöknek semmi értelme, lecsúszott az utóbbi időben a fizetésük és az egzisztenciájuk. Annyit keres egy pályakezdő gépészmérnök a gyárakban mint egy gyártósori munkás. HO sincs mint infóban.


Csak az IT / matematikus / villamosmérnök szárnyal

2023. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Programtervező informatikus, matematikus vagy villamosmérnök. Ezek a legértékesebb szakok esetedben.
2023. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

"anyagilag nincsenek annyira megbecsülve a gépészmérnökök és sok a jelentkező egy egy munkakörre, ez mennyire igaz?"


Túlképzés van, telített a szakma, az autógyárak nagyon alacsony fizut kínálnak. Én 8 éves tapasztalattal keresek bruttó 730-at vidéken. Az öcsém mérnökinfón végzett, 1 évig gyakornokoskodott egyetem mellett és diplomázást követően bruttó 750-ért dolgozik Budapesti multinak szinte teljes home officeból (1 hónapban 1x kell bemenni egyébként mindent otthonról csinál) és az SZJA kedvezmény miatt még a nettója is jóval magasabb.


Az ismerőseim köréből is elég sokan váltottak IT területre, mert egy pályakezdő informatikus többet keres mint egy tapasztalt gépészmérnök. Pályakezdő gépészmérnökként pedig valóban örülni kell ha elhelyezkedsz akár nevetséges bérért is. Ha most állnék pályaválasztás előtt fixen informatikus lenne még ha a fizikát jobban is szeretem.

2023. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
4: epitő/epìtesz mernök ismerőseim jó resze meg annyit sem keres videken mint te, szóval azért vannak még kevésbé jó területek is am. Mondjuk ez tény, IT a legjobb
2023. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!