Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik jogi kart ajánljátok?...

Melyik jogi kart ajánljátok? Konkrétan az ügyvédi hivatás vonz.

Figyelt kérdés
Bár még van 3 évem eldönteni, de szeretnék képben lenni a véleményekről és a tapasztalatokról, hogy mikor oda kerülök már tudjam, hogy hová szeretnék menni. Pest megyei vagyok, de igazából nekem a legszimpatikusabb egyetem az SZTE. Bárhonnan máshonnan jogi szakról kíváncsi lennék véleményre, pontosabban a diákéletről, de ami fontosabb az oktatás színvonaláról.

2023. febr. 23. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

3 év alatt még sok minden változhat, szerintem még korai ezzel foglalkozni. Ha az SZTE szimpatikus, akkor oda menj.

Az ELTE szivatós.

2023. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Pázmány Péter Katolikus Egyetem
2023. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Pázmány is elég jó, az ELTErol rengeteg rosszat hallottam
2023. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Én is a Pázmányt ajánlom. Szerintem az ország egyik, ha nem a legjobb egyeteme. Tapasztalt és segítőkész tanári kar, emellett a közösség is jó.
2023. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Az előző válaszolókkal ellentétben én a Pázmányról rosszat hallottam. Állítólag az eleje könnyű, de aztán a képzés második fele a duplájára nehezedik, sokan ezért negyedévben adják föl az egészet, mert nem bírják.
2023. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

5. Hozzászóló!


Én ezt tapasztalatból mondom mert oda járok. Jelenleg 2 éves vagyok. És egyáltalán nem könnyű az eleje. Nagyon nehéz de, a Pázmányos diploma nagyon jónak számít!

2023. febr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
#6: Nekem két barátom is a Pázmányra járt és az utolsó két évet nagyon megszenvedték. Csoporttársaik közül sokan feladták. Ha az elejét is nehéznek érzed, készülj fel arra, hogy az 5. félévtől minden dupla ilyen nehéz lesz.
2023. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Magyarországon elég szr ügyvédkedni, meg jogi egyetemre járni.


Ha teheted, akkor külföld.


Ha jó kapcsolataid vannak, akkor megérheti MO-n maradni. ELTE, SZTE, PPKE, majdnem mindegy.

Döntés meg sok mindenen múlik: melyik van közelebb, mennyibe kerül egyetemre járni, lakhatás stb.

Szerintem mindhárom egyetemnek vannak jó nemzetközi kapcsolatai Erasmusra.


PPKE egyházi, emiatt vannak értelmetlen egyházi tantárgyak, amiket teljesítened kell.


De ez az ELTE PPKE vita majdnem olyan, mint az UTE - FTC vita, mind a kettő "balkáni" focicsapat, nulla nemzetközi hírrel, színvonallal.

2023. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
12%
Debreceni Egyetem.
2023. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

SZTE-t és PPKE-t sokan dícsérik, az ELTE elvileg elég szívatós. Én KRE-re járok, nekem személy szerint nincsenek jó tapasztalataim.

Miskolcot se szokták szeretni, Pécs és Debrecen elvileg jó, Győrről meg nincsenek információim.

2023. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!