Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet a pécsi...

Szabad bölcsészet a pécsi PTE-n színvonalasabb vagy a Károlin?

Figyelt kérdés

Beleértem az oda járó embereket, mennyire barátságos az egyetem, oktatók,stb..


Főleg a vallás tudományok érdekel a szakon belül, de összképben vagyok kíváncsi ki melyikre adja a voksot.


Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!



2023. márc. 4. 17:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#10 te kvantumfizikus vagy? :)
2023. márc. 5. 06:07
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
10. Pont a fizikus szakon oktatják a legtöbb kitalált, kispekulált dolgot. Napi szinten jönnek a kitalált világképük újabb és újabb cáfolatai. Olvass bele egy modern kvantumfizika könyvbe, semennyire se konkrétabb, mint egy filozófiai logika.
2023. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Én oda készülök átigazolni (szakváltás).


De mint ennél a kérdésnél is látszik, nagyon örvedenek a bölcsészetnek. Különösen ennek.


Szarni kell rájuk. Ha valaki a római jog robotizált bemagolásával boldog, vagy mérnök, akkor hajrá. Senki nem kövezi meg őket.

A szabadbölcsészeket miért?


Buzerantik.

2023. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%
13. A szabad bölcsészet egy nagyon érdekes szak és nem olyan mekis, mint az egyszerű gondolkodásúak elképzelik. Van benne lehetőség, ha valakinek van affinitása ezekhez.
2023. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Utcát seperni enélkül a diplomának csúfolt wc papír nélkül is lehet. Semmi értelme, haszna az ilyesmiknek.
2023. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
4%
Számegyenesen 0 az értéke ezeknek a szakoknak és az ott végzett hallgatóknak
2023. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Vicces, amikor semmihez nem értő idióták szídják a humán tudományokat.


Az a magyar oktatási rendszer hibája, hogy a "szabad művészeteket" (Liberal Arts) bezsuppolta egy "szabad bölcsészet" szak alá. Sokkal jobb volt, amikor a szakokat még esztétikának, filozófiának, kommunikációnak, elméleti nyelvészetnek stb. hívták.


Egyrészt azért égtelen nagy műveletlenés és bunkóság pl. a filozófiát "a számegyenesen 0 értékűnek" nevezni. Aki ilyet mond, annak kb. ott tart a műveltsége, mint egy 6 elemit végzett földművesnek. A filozófia egyrészt az emberi kultúrtörténetnek az egyik legfontosabb szellemi alkotása, másrészt pedig nagyon is modern problémákkal foglalkozik. Az etika is. Nem mellesleg eredetileg a matematika is filozófiai tudomány volt. (Sőt tulajdonképpen a matek ma is BA/MA, azaz "szabad bölcsészet", más kérdés, hogy a matekot egy kicsit konkrétabban felhasználják a reál tudományokat, legalábbis részben, mint a filozófiát. Azért csak részben, mert az egész logikai rendszerünk, érvelésünk, kultúránk a filozófián nyugszik.)


Szóval visszatérve természetesen bárki tanulhat szabad bölcsészetet és lehet közben akármi is. Én ismerek programozó filozófust, vezérigazgató filozófust stb. Igaz, programozó teológust is, legalább egy fél tucatot. Én nem értem, miért van egy csomó emberben az a fixáció, hogy mindenképpen csak a pénzkeresés szempontjából "hasznos" dolgokat szabad tanulni egyetemen. És akkor mi van, ha valaki azért tanul filozófiát, esztétikát, etikát stb. mert ÉRDEKLI esetleg a téma? (?!) Vagy csak egyszerűen szeretne művelt, okos lenni?

2023. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
26%
A PTE-n a legjobb a képzés. Az ELTE és a Károli is sokkal gyengébb ezt a szakot tekintve.
2023. jún. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
18. Gondolom egy PTE-s hallgatóhoz van szerencsénk. Az ELTE-BTK mindig is a bölcsészet fellegvára volt, nyomában a Pázmány. A vidéki egyetemek max. harmadrendű főiskolák a bölcsészetben az ELTE-s színvonalhoz képest.
2023. jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
82%
Tanultam a Károlin és a PTE-n is, az ELTE-BTK-n több ismerősöm van, egyik sincsen túl jó véleménnyel róla. Az Eltére legfeljebb a végtelen fennhéjázás jellemző.
2023. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!