Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri előrehozott...

Szerintetek megéri előrehozott érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, ahova ugye emelt biosz és kémia kell, utóbbi nehezebben megy, akárcsak a matek. Ezért gondoltam, hogy 11ben megcsinálhatnám a magyart, ami erősségem, és a törit, amit bár utálok, mindenki azt mondja könnyen meg lehet csinálni. Nyelvtanárom 10. végén szándékozik mindenkit küldeni, így a hátralevő időben már csak a 3 problémás tárgyra kellene készülnöm. Vannak tapasztalataitok? Ha 1 évvel hamarabb megcsinálnám ezeket, sikerülhetnének olyan jól, mint annak, aki rendesen érettségizik?

2023. márc. 12. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azon tantárgyak esetében, amelyek tanítása a középiskolát lezáró évfolyamon fejeződik be (pl. magyar nyelv és irodalom), az előrehozott vizsga letétele továbbra sem lehetséges."

[link]

Második letölthető pdf-ben találod az idézett mondatot.

2023. márc. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Magyarból és töriből nem lehet előrehozott érettségit írni.

"Előrehozott érettségi vizsga a tanulói jogviszony fennállása alatt, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt egyes érettségi vizsgatárgyból első alkalommal tett vizsga, amely letehető:

a) idegen nyelvekből, informatikából a középiskolai tanulmányok befejező tanévét megelőző második tanév május-júniusi vizsgaidőszakában, valamint az azt követő vizsgaidőszakokban, továbbá

b) olyan érettségi vizsgatárgyból, amelyeknél a tanuló számára az adott vizsgatárgy vizsgájára való jelentkezés feltételeinek teljesítéséhez szükséges tantárgy, tantárgyak tanítása a középiskola helyi tanterve szerint a középiskolai tanulmányok befejező tanévét megelőző tanévek valamelyikében lezárul, először a középiskolai tanulmányok befejező tanévét megelőző második tanév május-júniusi vizsgaidőszakában, valamint az azt követő vizsgaidőszakokban."

(Forrás: Oktatási Hivatal)

Ezt leszámítva nekem megérte előrehozott érettségit csinálni, mivel két tárgyat letudtam így.

2023. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2023. márc. 12. 01:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből szerintem megéri megcsinálni, ha vagy azon a szinten, a többit nem tudod, ahogy már írták előttem is.
2023. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!