Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kész öngyilkosság, vagy okos...

Kész öngyilkosság, vagy okos döntés angol nyelven tanulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az egyetemi jelentkezéskor első helyre egy olyan szakot jelöltem meg, amely indul angol nyelven is. Angolul jelöltem meg.

Az ilyen szakokon milyen szintű társalgási készségre van szükség? Mennyire nézik a nyelvhelyességet? ( ez nem anglisztika, vagy angol szak, csak angolul egy közgaz szak)

Érteni eléggé jól értem. Sok C1 típusos nyelvvizsga hanganyagot hallgattam, mindet simán vettem. Doksifilmeket is megértem. Interjúkat. Vagy úgy bármit. Írásban is ki tudom fejezni magamat, az írásbelivel sem lenne gondom.

Viszont a beszédem nagyon gyatra. Talán egy gyenge B2. Sokszor nem jutnak eszembe aktívan a szavak és olykor vétek nyelvtani hibákat is.

Ha viszont értem az anyagot, jól megírom a dolgozatokat akkor mennyi a fennmaradó rész, amit szóban kell teljesíteni? Teljesíthető úgy, hogy vizsgák előtt felkészülök, szakszavakat tanulok-nyilván- és átrágom az anyagot. Ha érthető amit mondok, a nyelvtani helyességet mennyire nézik? Pl rossz igeidő.


2023. márc. 17. 01:25
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát őszinte leszek, én ilyen nyelvtudással nem merném bevállalni, főleg akkor nem, ha egyébként magyar nyelven is indul ugyanaz a szak. De nyilván nem lehetetlen így sem elvégezni. Idővel belejössz majd a speakingbe is, csak az elején sokkal jobban oda kell majd tenned magad, mint annak, akinek stabilabb a tudása.

Annyit tudsz tenni, hogy már most elkezdesz foglalkozni az angollal, mert azért szeptemberig még van idő bőven és fél év alatt is sokat lehet fejlődni.

2023. márc. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amúgy pont az a célom, hogy naprakész legyek a szakmában angolul.

+nagyon sokan kezdik az enyémnél is gyengébb angollal, ezt tudom, csak kérdés, hogy elvégzik-e, és ha igen, akkor milyen nehezen.

2023. márc. 17. 04:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk az is igaz, hogy szakmai nyelvvizsgát is tehetek, és akkor tényleg csak a lényeget fogom magamba szívni, míg az egyetemet könnyebben elvégzem magyarul.

Ajj, nem tudom mit tegyek! Még egyszer módosítható a sorrend.

2023. márc. 17. 04:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egy kis info: Tavaly tettem angol emeltet. Fogalmam sincs hogyan, de meglett a szóbeli rész is. Az írásbeli 95% lett, de szóban szinte csak makogtam valamit, és hát meglett.
2023. márc. 17. 05:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapsztalatom nincs, viszont olyat már hallottam angol nyelvű képzésekről, hogy néhol az oktatók nyelvtudása is hagy némi kívánnivalót maga után. Lehet hogy épp nem vagy benne a beszéd rutinjában, de ha nemrég tettél egy 95%-os emelt írásbelit, akkor szerintem igazán nincs mitől tartanod. Esetleg vegyél néhány órát tanártól, akivel gyakorolhatod a beszédet. Az egyetemen viszont szerintem könnyen bele fogsz majd rázódni a dolgokba. Nekem volt egy ismerősöm aki pont egy ilyen angol nyelvű szak alatt vált nagyon magabiztossá angolból.
2023. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezek szerint neked föleg a beszéddel van problémád, ezt kellene gyakorolni.

Egyrészt olvass minél több szöveget HANGOSAN angolul, ezzel megszokottá válik számodra az angol szavak kimondása, másrészt beszélgess minél többet angolul, akár úgy is, hogy magadnak mondod, éppen mit csinálsz, mi történt veled aznap, elképzelt beszélgetéseket folytass ismerösökkel - mit mondanál nekik, ha ott lennének, ha van valaki, aki beszél angolul a környezetedben, beszélj vele is minél többet, stb.


Szerintem mindenképpen érdemes lenne felvállalni angolul a szakot, ha ott mindenki angolul beszél, te is rá fogsz szokni.

Ez csak akkor lenne igazán problémás, ha egyéb területeken is max. B2-es szinten lennél, és problémád lenne a szövegértéssel is.

2023. márc. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a specializáció miatt minden óránk angolul van, viszont szóbeli vizsgáknál te döntöd el hogy magyarul vagy angolul akarsz vizsgázni. Lehet nálatok is ilyen van, érdeklődj utána.
2023. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!