Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, milyen orvosnak...

Mit gondoltok, milyen orvosnak éri meg leginkább elmenni?

Figyelt kérdés
Engem elsősorban a szemész, háziorvos és a transzfuziológus érdekel, viszont nem tudom melyikkel tudnék legjobban elhelyezkedni, jól keresni illetve kisebb felelősséget vállalni (mondjuk egy neurológushoz képest). Vannak tapasztalataitok?

2023. márc. 18. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Sportorvos. Van rokon, az igazolások pecsételéséből él.
2023. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Előbb vegyenek fel, és éld túl az első három évet. Jelen pillanatban olyannyira nincs belelátásod a területekbe, hogy még felesleges ezen gondolkodni. Akkor fogod tudni, amikor a saját bőrödön is megtapasztalod, nem csak random idegen emberektől hallasz valamit a neten.
2023. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

A felelősség értelmetlen, ha úgy állsz az élethez mint én, hogy a történések ok-okozati összefüggések és nem vagy rájuk hatással, csak megéled őket. Én a úgy tekintek rá, mint egy értelmetlen mércére, amivel emberek egymás cselekedeteit értékelik. A felelősség gondolata csak arra jó, hogy megbénítsa azokat, akik nem értik, hogy nem felelősek a tetteikért, csak megélik a nekik írt forgatókönyvet. És ezt most ne úgy értsd, hogy én várom a csodát, de nem csinálok az érdekében semmit, mert minden úgyis előre meg van írva. Nyilván megteszem ami tőlem telik, kihozom az adott helyzetből a maximumot, de egy esetleges bukást nem kudarcként fogok fel, ezért nem is stresszelek előre miatta. Az orvos nem csodatévő, ő is ember, aki néha hibázik és igen, ez esetenként azzal jár, hogy egy ember meghal. Ha ennek a gondolatát nem tudod elfogadni, akkor szerencsére rengeteg más segítő szakma is van, amit választhatsz az orvosi helyett.

Egyébként ha mindenképp orvosi pálya, akkor ilyen mentalitással szerintem is a sportorvos a legjobb választás.

2023. márc. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Ne menj orvosnak!

Kérlek.

2023. márc. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
35%
Akkor legyél fogorvos.
2023. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Menj mentőzni, ott kisebb a felelősség.


Annyi a lényeg, hogy kimész a hívàsra.

Annyit mondasz, hogy:

"Csókolom! Mi történt mama?!"


Elpanaszolja magát, mérsz neki egy vérnyomást, egy oxigénszaturaciót-pulzust, légzésszámot, CRT-t, vércukrot illetve ha szükséges szúrsz neki egy vénakanült aztán behajintod hátra az autóba, a tabletra felviszed az információkat majd kihajintod a sürgőn és már robogsz is tovább.


Aztán ezért is meg fogod kapni a jó pénzt. Én is jól keresek vele. Olykor megyünk rendezvényekre is, 21ben voltam kint a pápalátogatáson is, akkor 1 napi szolgálatért kaptam egy teljes havi fizetést. Mellette természetesen hónap végén is jött a fizu. Oszt közbe semmit nem csináltunk.

2023. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%

"Ne menj orvosnak!


Kérlek."


Mert te ki vagy hogy megmondd neki? Meg úgy az összes többi itt papoló okostojás. Még jóhogy nem már nem kérdezhet, mert itt elkezdtek fröcsögni meg kioktatni. Lehet orvos igen is attól, hogy bizonyos területen nem szeretne dolgozni. Ezen nem múlik semmi, az egyetemet kell nyilván először elvégezni.


Nekem orvos ismerősöm gyakorlatok alatt jött rá, hogy kb. hányhatnékja van sok betegtől, és eldöntötte, hogy olyan szakirányba megy, ahol betegekkel nem találkozik, csak bent ül egy laborban elszigetelve. Elvégezte ő is az egyetemet.

2023. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Mindegyik orvosnak megeri elmenni mert hiány is van belőlük is bármelyik területről tudsz pár év után maganba menni (kivéve haziorvos)


De ez a munka arról szól, hogy felelősséget vállalsz es nem azért tanulsz 6 éven át vert pisilve hogy majd csak a pénz lebegjen a szemed előtt. Ez egy hivatás. Nem tudom hanyadikos vagy, de ebbe azert kicsit jobban kéne beleélned magad, normális hogy érdekel a pénz, mert mindenki abból él, de ilyet hogy hol nincs felelősség.


Kedves 15os: fogorvosnak tanulok, de örülök hogy neked csak ilyen jó tapasztalataid vannak a fogorvosokkal, elkepeszto milyen elrontott fogakkal találkozunk, amiket még magán orvos is csinált, de arra is volt már példa, hogy szajsebesz felsertett egy ideget és majdnem lebénult a páciens, nettó hülyeség hogy a fogorvosnak nincsen felelőssége.


Aki azt irta hogy a mentőzés nem jár felelősséggel az is téved. A mentőtisztek néha olyan mennyiségű anyagokat tanulnak mint áok-on, és nagyon vágják a gyogyszerezest, egy gyógyszer rossz beadasaval meg is ölheti a beteget.


Ha nem akarsz egyeltalan felelosseget vállalni kerüld el az egészségügy osszes területet.

2023. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
20%
Kedves utolsó!Azért ha a kérdező fogorvosnak megy az még mindig kisebb felelősség mint ha szívsebésznek mennek..Szar fogakkal le lehet élni egy életet..De szív nélkül nem..Orvosok közt is a fogorvos a legkevésbé feszkos..Azért ők nem sebészek...A sebészek a legjobbak.
2023. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

"Szar fogakkal le lehet élni egy életet"


Biztos ő is így gondolta:

[link]

2023. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!