Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik általános orvosi...

Melyik általános orvosi egyetemet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Engem elsősorban a PTE vonz a korszerűsítés, a családias légkör, a koli és az órarend miatt. Legközelebb hozzám Debrecen van, így az a második, környezetemből szinte mindenki oda járt, viszont nem tudok sokat az egyetemről. A Semmelweis blokkosítása tetszik, de a pesti élet gondolata nem csigáz fel, pláne hogy oda kell a legtöbb pont. Ha vannak tapasztalataitok, tudnátok írni? Pozitív, negatív véleményt egyaránt szívesen olvasnék bármelyik egyetemről.

2023. márc. 19. 14:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy tudom, szinte ugyanolyan a színvonal mind a 4en, szval átélt előnyökre, hátrányokra lennék kíváncsi.
2023. márc. 19. 15:25
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha a pesti élet gondolata nem csigáz fel, Pécs nyugis hely:)
2023. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Az összes ismerősöm, barátom, aki az orvosira jelentkezett, mindannyian Szegeden járnak, jártak. Én is oda tervezek jelentkezni.

Akik oda járnak, azt mondják, hogy sokkal könnyebb eljutni az egyik helyről a másikra órára menni. A légkör barátias, sokkal kedvesebb, segítőkészebb emberek vannak ott.

1 ismerősöm van, aki Debrecenben tanul. Nem tudott rosszat mondani az egyetemről, szeret oda járni. (Sopronból jár Debrecenbe)

Pécsről annyit tudok, hogy az a legkönnyebb a 4 közül elvégezni, gondolom a számonkérés szempontjából.

2023. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Oktatás szempontjából mindegyik azonos szinten van. Pécset azért szokták leszólni a többi orvosisok, mert ott első félévben még nincs szövet meg anat, csak második félévtől jönnek be ezek a tárgyak. De most őszíntén, nem tök mindegy, hogy első szemeszterben tanulod az izmokat vagy másodikban? Ugyanúgy 6 év alatt fogsz végezni Pécsen is és Szegeden is (persze ha tudod tartani a minta tantervet).

Szerintem egyébként jobb is, hogy ezeket a nehéz tárgyakat nem első félévben kezdik, hanem fokozatosan vezetnek át a középiskolából, az egyetem világába. Így van időd egy kicsit akklimatizálódni, lesz egy egyetemi vizsgatapasztalatod, tudsz tanulni az első féléves hibáidból (amik hidd el lesznek bőven). Az agyad elkezd ráállni az egyetemi szintű és mennyiségű anyag tanulására, van egy fél éved latint tanulni, ami anatnál azért jól jön majd, még ha csak pár hétig fog tartani az előny, akkor is. Illetve második félévben sokkal jobban be fogod tudni osztani az idődet, mint első félévben, ami szintén az anat miatt nagyon fontos. Egy szó mint száz, szerintem több előnye van annak, hogy csak második félévben jönnek be a nehéz tárgyak, mint hátránya.


"Engem elsősorban a PTE vonz a korszerűsítés, a családias légkör, a koli és az órarend miatt."

Ezeket csak megerősíreni tudom. Fantasztikus a közösség, csodálatos az új épület, rengeteg programot szerveznek a hallgatóknak. A medikus kupákon azért van lehetőség kapcsolatba kerülni a többi orvosisokkal is és szerintem a pécsiek sokkal nyitottabbak egymás felé, a hatodéves egyenrangúként kezeli a gólyákat is és ebből kifolyólag nálunk mindig oldott a hangulat.

Nagyon sok sportolási lehetőség közül lehet választani, én olyan sportokat próbáltam ki, amikre korábban sosem volt lehetőségem. A tanulás mellett, a hallgatók egészsége is fontos az egyetem számára. Keress rá a yourlife programra és látni fogod mennyi ingyenes tanácsadás/foglalkozás áll a rendelkezésünkre.

Ami pedig anyagilag baromi nagy segítség, hogyha első helyen jelölöd a POTE-t és felvesznek valamelyik koliba (Szántót nagyon tudom ajánlani), akkor teljesen ingyen van a lakhatásod és nem csak első évben.

Nyilván ez egyéni, de én a pécsi életet is szeretem. Mivel egy kisebb városból származom, ezért sokkal könnyebb volt ide beilleszkedni mint Pestre lett volna.

Szerintem az egyetlen érv, ami Pécs ellen szól, az a közlekedés. Valamiért borzalmas az ide vezető vasútvonal. Állandóan csúszászok, vonatpótló buszok vannak és elég gáz, hogy egy 250 km-es utat átlagban 4.5 óra alatt lehet megtenni, de persze ehhez is hozzá lehet szokni, csak meg kell tanulni hasznosan eltölteni azt az időt.

A többi egyetemről nincs személyes tapasztalatom, ezért nem mondok róluk véleményt, de én semmi pénzért nem mennék át egy másik orvosira.

2023. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2023. márc. 19. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
#3 "Pécsen a legkönnyebb elvégezni" 😂😂😂😂😂😂😂 gyere és próbáld ki akkor 🤦🏼‍♀️
2023. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Elsősorban Szegedről tudok nyilatkozni, mivel ide járok. Szeretem a közösséget, a felsőbbévesek egyenrangúként kezelnek az első pillanattól kezdve, és rendkívül segítőkészek (még nyáron készítettek nekünk egy drive-ot, amin fent van az összes könyv, jegyzet, egyéb segédletek), akármivel kapcsolatban merült fel bennünk kérdés, ha nem is azonnal, de válaszoltak rá. Emellett az oktatás színvonalával is meg vagyok elégedve, bár arra készülj fel, hogy ha idejössz, a sejtbiosz nem lesz leányálom, igazából nem csak az anyag nehézsége, hanem az intézet kommunikációja miatt is. Viszont a többi intézet törekszik arra, hogy tényleg hatékonyan tudjunk tanulni. Még az anatómia intézet is, nem tudom, értesültél-e róla, de a Mozaikkal közösen készítettek egy 3D-s anatómia atlaszt (CadaVR), amihez ingyenes hozzáférést biztosítottak az I. és II. évfolyamnak. Emellett minden demóra van külön buktatóképlet lista és kérdéssor, ami igaz, hogy önmagában nem elég egy ketteshez, azonban nagyban megkönnyíti a felkészülést a számonkérésekre.

A fizika intézetet pedig mondhatni a szívembe zártam, hiszen sikeresen elérte (nem csak nálam), hogy megszeressem a tudomány ezen ágát, a gyakorlatok élvezetesek (főleg I. év második félévében), és kiváló előadókkal operálnak. A kémia intézetet is csak dicsérni tudom, ugyanezen okokból. Arra készülj fel, hogyha Szegedre jönnél, nálunk két féléves tárgy az orvosi kémia, és első év végén szigorlat van belőle. Illetve ez évtől kezdve az orvosi fizika is diplomajegy, de viszonylag könnyen teljesíthető (nem úgy, mint a Semmelweisen, ott nagyon rámennek a biofizikára).

Az egyetem épületei nem túl impozánsak, azonban viszonylag egy helyen vannak, egyedül az anatómia intézet van kissé messzebb, de az is maximum 20 perc gyalog, az 1-es, 2-es villamos pedig konkrétan az intézet előtt rak le.

Maga a város pedig szép, távolságok mondhatni nincsenek, nincs tömegnyomor, viszont bővelkedik a szórakozási lehetőségekben, tökéletes egyetemváros. Szerbia is csak egy köpésnyire van, át is lehet biciklizni oda, mert van kerékpárút.

Persze, mint mindenhol máshol, itt is vannak hajléktalanok, főleg az Új Klinika felé, de annyira nem zavaró a jelenlétük, mint például Pesten.

Az orvosi karnak pedig két kollégiuma van, az Apáthy meg a Jancsó, mindkettő a belvárosban, közel az oktatási épületekhez, és igazából egyikkel sem jársz rosszul. Igaz, az Apáthy kicsit lepusztultabb állapotban van, de minden szobának saját fürdőszobája van, a Jancsót meg most újították fel, viszont ott emeletenként csak egy férfi és női zuhanyzó van. Mindkettő kollégiumban három férőhelyesek a szobák, bár a Jancsóban kicsit jobb a szobák kialakítása, több az élettér.

Végső soron csak annyit szeretnék mondani, hogy egyik orvosi egyetemmel sem lősz mellé, Pécsett is tanulnak volt osztálytársaim, nagyon szeretik, ugyanígy a Semmelweisen sem panaszkodnak az oktatásra, akik odamentek, bár ott nincsen nagy összetartás az évfolyamon. Ami nem meglepő, tekintve, hogy kb. kétszer annyian kezdenek ott, mint a vidéki egyetemeken. Talán azt lenne még érdemes figyelmbe venni a sorrend felállításakor, hogy mennyi időt venne igénybe egy-egy hazautazás, egyáltalán milyen sűrűn szeretnél hazamenni, s ha esetleg nem vennének fel kollégiumba, anyagilag melyik városban engedhetnél meg magadnak egy szobát/albérletet. Sok sikert a felvételihez! :)

2023. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha Debrecen van hozzád a legközelebb, akkor inkább oda menjél: ezek az utazások nagyon kiborítóak tudnak lenni, és Pécs ebből a szempontból a legrosszabb.

De az a legnagyobb igazság, hogy minőségben számottevő eltérés nincs közöttük - ahogy előttem többen írták.

(Pestre én sem akartam menni, úgyhogy megértelek.)

2023. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Én meg azt, mondom, hogy minél messzebb kell elszakadni a szülőktől, hogy minél jobban önállósodni tudj. Úgyhogy Pécs a legjobb neked. Debrecen egyébként is rémes hely, a fideszmaffia által totálisan leuralt egyetemével, meg a sivár lapos környezetével együtt.
2023. márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mikor én voltam fiatal, akkor az ELTE volt a legjobb, a többi meg se forduljon a fejedben. Én az ELTE-re mennék
2023. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!