Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az minden esetben igaz, hogy...

Az minden esetben igaz, hogy akiknek a matek, fizika (kémia) megy jobban, azok majd többet fognak keresni, illetve jobban el tudnak helyezkedni, mint a humánosok (magyar, irodalom, történelem)?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy így van-e ez, de sajnos én inkább humános felfogású vagyok, tehát a tanulós tantárgyak mennek jobban, de most ahogy egy pár hónapja járok minden héten korrepra (matekra) már 4-eseket írok. Elsős gimis vagyok.

Ha esetleg felfejlődök matekból, akkor még lenne esélyem olyan fősulira/egyetemre menni, ahol matek van?

Tudom, ehhez nagyon jó matekosnak kell lenni, de a volt osztálytársam nővére is a BGE-re jár, viszont neki is neccesen ment a matek gimiben, mert sokszor volt ugyanannál a tanárnál, ahova én is járok.


Esetleg aki közületek szintén humános agyú, az leírná, milyen végzettsége van?

Köszönöm! :)


2023. márc. 20. 18:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha humán beállítottságú vagy, akkor legalább az alapokat illik tudni, pl sósavat és hipót nem öntünk össze mert mérgező gáz keletkezik (klór), pitagorasz tétel az alap műveltég része szerintem.


Ha real beállítottságú vagy, akkor nem fogod hasznát venni a humán tárgyakból bemagolt anyagnak, de az alapokat azért illik tudni, pl mikor tört ki az első világháború, mert ez alap műveltség.


Én real beállítottságú vagyok, diplomás mérnök (vegyészmérnök), a real tárgyak nekem hasznosak voltak, a humán tárgyak feleslegesek (kivéve az angol), érettségi óta a bemagolt anyagnak nem is veszem hasznát, 1 évvel az érettségi után szinte semmire se emlékeztem, mikor eléggé jók lettek az érettségi eredményeim: magyar 92%, töri 99%, angol 99%. (Real tárgyakból is eléggé jó eredményeket értem el: emelt matek 98%, emelt kémia 97%.)


Szerintem minden tanulható, csak egyes embereknek több időbe telik. Én rühelltem bemagolni a költők életrajzait, versek magolását, mindenféle esszét írni olyan témákról amik hidegen hagytak, rajzórán rajzolni se szerettem, történelemből évszámok és helyszínek bemagolását is rühelltem, ezekből nem is voltam ügyes, sokat szenvedtem de megerőltettem magamat és megtanultam. Nincsen olyan tárgy amit ne tudna bárki megtanulni, bárki lehetne kitűnő ha megfelelő mennyiségű energiát fektetne bele a tanulásba, sokkal könnyebb azt mondani, hogy ez nem tudom megtanulni vagy sosem fogom hasznát venni ezért nem tanulom meg.


Real tárgyakat viszont szívesen tanultam, ha érdekelt a téma akkor egyes dolgoknak után is olvastam, eljártam versenyekre (matek, kémia, fizika).

2023. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, én humán beállítottságú vagyok.

A tanulós tantárgyak elég jól mennek, most például bioszból pénteken 4-esre feleltem órán szóban.

A matek sem megy rosszul, mostanában 4eseket kapok, (meg 3asokat) és humán tantárgyak közül az angol-német a legfontosabb nekem. Csak sajnos még nem igazán tudom, mi szeretnék lenni - ha reálos lennék, akkor már rég valamilyen mérnök szerettem volna lenni.

2023. márc. 21. 20:31
 13/14 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok. Ha humán beállítottságú vagy akkor miért szeretnél matekos helyre menni? A pénz nem minden, ha angol és német érdekel akkor kezdjél a nyelvvel valamit. Angol fordító annyi mint égen a csillag, szóval ezt nem ajánlom, de a német fordító megérné neked. Ha van affinitásod akkor elmehetsz szakfordító képzésre.


Rengeteg szakfordító képzés van, felvi.hu-n tudsz róluk tájékozódni, vannak olyan képzések mint pl műszaki szakfordító amihez műszaki területről kell diploma, de van olyan amihez bármilyen diploma elég.


[link]


Itt ha rákattintasz a képzési területre, majd jobb oldalt "Szakirányú továbbképzés" és ott kilistáz számtalant lehetőséget, pár közülük szakfordító képzés és írja az előkövetelményeket is.

2023. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13, hát igazából csak azért amit a kérdésemben is kiírtam, hogy a reálosok sokkal több munkalehetőséget tudnak találni, mint a humánosok, egyedül szerintem a jogászok keresnek jól, de több szakmát nem tudok hogy sokat keresnének..
2023. márc. 22. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!