Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldiként is lehetséges...

Külföldiként is lehetséges lesz majd jelentkeznem a budapesti állatorvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Szia!Mostanában elkezdtem azon gondolkodni,hogy külföldiként,pontosabban,Romániaiként lehetséges lesz-e jelentkeznem.Mindenképpen ott szeretném folytatni a tanulmányaimat.Éppen ezért gondolkodtam,hogy ilyen messziről,ez megvalósulhat-e.Most nem a kiutazásról van szó,hanem,hogy a papírmunka,a jelenlegi sulimnak,rengeteg procedúra lenne ezzel?Még 9.-kes vagyok,úgy,hogy nem sürgős,de azért jó lenne,szeretném tudni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 29. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Vannak romániai hallgatók. Nem tudom pontosan, milyen státuszban vannak ott, és lehet, hogy annyi idő alatt még változna is. Azt tudom, hogy vannak Erasmus-szal, de te nem így akarsz. Csak az angolra vagy a magyarra is jelentkezhetsz, azt nem tudom. Szerintem jelentkezhetsz magyarra is, nem hinném, hogy lenne akadálya. Meg mennyit kell fizetned. Jár-e bármelyik országtól ösztöndíj neked így. Nem tudom.

Az a biztos, ha a sulidban, az egyetemnél is rákérdezel :)

(Amúgy én nem vagyok túl jó véleménnyel az egyetemről, de lehet mire jönnél, végre lesznek normális fejlesztések. Nincs tapasztalatom a romániai egyetemekről, a te helyzetedről (gondolok itt lakhatásra), de nem vagyok benne biztos, hogy megéri a magyar egyetemre járni)

2023. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Romániai magyarként a romániai középiskolai eredményeid alapján jelentkezhetsz és bekerülhetsz bármelyik magyarországi egyetemre, s ugyanúgy jogosult leszel államilag támogatott (ingyenes) képzésre, valamint kollégiumra, mint ha magyar állampolgár volnál. A román érettségi eredmények felvételi pontszámokra váltásának módjáról tájékozódhatsz a felvi.hu oldalon.
2023. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2: mivel magyarországi középiskolásként sem elég a sima középiskolai eredmény, hanem kellenek az emelt érettségik, erről a kérdezőnek mindenképp tájékozódnia kell, mert minden bizonnyal itt kell emelt érettségi vizsgákat tennie.


Sajnos egyet kell értsek az 1-essel abban, hogy bár nagyon nagy előny az anyanyelveden tanulni, de erdélyi hallgatókkal beszélgetve (és ez alapján látva, hogy milyen az ő gyakorlati tudásuk és milyen a mienk) én nem jönnék át ide tanulni, inkább Kolozsvárra mennék... Azon kívül ha otthon képzeled el a jövődet így is-úgy is kell a román szaknyelv is.

2023. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De sajnos okkal tettem fel a kérdést.Nem igazán tudok románul,ez a probléma.Szívesen mennnék én a kolozsvári egyetemre,de sajnos a román tudásom,pontosabban tudatlanságom nem engedi.És megtanulni sem tudnám jobban a nyelvet.Valahogy nem érzem ezt a nyelvet.És ez már rengeteg kellemetlen helyzet okozója volt már számomra.
2023. márc. 31. 08:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki még tud válaszolni e téren,nyugodtan írhat
2023. ápr. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!