Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek az általános...

Ha felvesznek az általános eljárásban az első helyre, akkor is tudok pótfelvételizni?

Figyelt kérdés

2 szakot jelöltem meg, de megbántam. Időközben sok új tapasztalatom és tanulmányom lett egy másik szakba és inkább oda mennék. Szinte biztos, hogy az általános eljárásba is felvennének első helyre, de egyszerűen megtehetem, hogy nem iratkozok be? Úgy látom a felvin már nem lehet visszavonni a hitelesítést.

(tisztában vagyok vele, hogy a pótfelvételin szinte csak fizetősök maradnak)



2023. ápr. 3. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
A felvi-n még töröltetheted az egyes jelentkezéseidet, ha akarod, akár az összeset is. Ez esetben természetesen nem vesznek fel sehova, így részt vehetsz a pótfelvételin. Ez az egyetlen esélyed, mert ha bárhová fölvételt nyersz a rendes felvételi eljárásban, a pótfelvételin nem vehetsz részt, függetlenül attól, hogy beiratkozol-e vagy sem.
2023. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a választ :) akkor jól értelmeztem az erre vonatkozó részt.

Bevallom most néztem utána, hogy április 20-án kezdődik ez a módosítgatós időszak, és nem teljesen értettem, hogy a visszavonás minden szakra lehetséges-e. De ezek szerint igen.

2023. ápr. 3. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írja.

De azért azt megjegyezném, hogy idén baromi sokan jelentkeztek egyetemre és emiatt valószínűleg az átlagnál is kevesebb szakot fognak indítani pótfelvételin. Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy az általad kinézett szakot meg fogják hirdetni, az államis hely pedig szinte esélytelen. Úgyhogy mindenképp jól gondold át, hogy kitörlöd-e a megjelölt helyeket, mert azt visszacsinálni nem tudod.

2023. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as:

Köszönöm a tanácsot!

Igen, mindenképp ki akarom törölni azokat a szakokat :/ meggondolatlanság volt részemről bejelölni őket. De nagyon örülök, hogy ki tudom még törölni és nem fogom elvenni valaki helyét.


Ha kell várni egy évet, számomra az sem gond, maximum teszek addig egy emeltet és a szakmában tudok dolgozni addig is. De egy alapvetően nem túl népszerű szakról van szó, mindenhol indítják, de mindenhol van pótfelvin is még állami hely is. Ha az államiról lecsúszok számomra még az sem feltétlenül probléma, mint mondtam: népszerűtlen szak, még a fizetős félév része se drága igazán.

2023. ápr. 3. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!