Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus diploma...

Mérnökinformatikus diploma után általános orvosi szak?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem volna orvos lenni, és az életem során maximum levelezőin szeretném elvégezni az általános orvosi szakot. Ez szerintetek mennyire lenne megvalósítható?

2023. ápr. 7. 00:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

A következőt tudom elképzelni:

Hétköznap tanulsz, hétvégén dolgozol, majd a munka mellett megmaradt szabadidődet ismét tanulásra szánod. Az első két-három év a nehezebb, utána pedig könnyebb.

Felveszed a diákhitelt, majd utólag visszafizeted.

Ha érdekel a doktori cím, akkor mérnök informatikusként is szerezhetsz PHD-t. Négy év, és ha jól haladsz, fizetnek is érte. Ha nem, akkor neked kell fizetned, de messze nem olyan drága, mint az orvosi.

2023. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%
Orvosin sok a gyakorlati képzés, nem lehet úgy megoldani, mint a matematikust például. A hatéves nappali képzés lenne 9 év estin, és legalább 12 év levelezőn, ami után még csak általános orvos lesz az illető, és a szakorvosi képzés még csak ezután jön.
2023. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!