Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ágazati alapvizsga után más...

Ágazati alapvizsga után más iskolába való jelentkezés lehetséges?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz ágazati alapvizsgám ahol elvileg meg lehet jelölni milyen szakra szeretnék tovább menni és idén tudtam meg hogy ami az iskolánkban van szak ami érdekel az csak annak az osztálynak van aki okleveles technikusnak jelentkezett emiatt más iskolába kéne jelentkeznem, de nem igazán tudom, hogy ez hogyan működne vagy, hogy egyáltalán lehetséges-e mivel abban a városban ahova járok nincs is ilyen képzés meg a közelbe szóval csak pestre tudnék menni kollégiumba ha egyáltalán lehet jelentkezni más intézménybe.

2023. ápr. 8. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem várnám meg az alapvizsgát, szerintem menj át jövő évtől. Legrosszabb esetben újra járod a kilencediket, de ha ugyanaz a képzés, akkor nem biztos, hogy kell. Ugye ha gimiből mész át szakközépbe akkor a gyakorlati órák miatt kezdik kilencediktől :D


Szerencsés vagy, hogy még kilencedikben megtudtad ezt. Nekünk alapvizsga előtt egy hónappal szóltak, hogy amúgy turizmus szakra nem lehet jelentkezni, csak szakácsra, cukrászra meg pincérre, pedig a fél osztály arra ment volna. Ami érdekes, hogy a lapon amin be kellett jelölni a rangsort, hogy melyik szakra mennél legszívesebben, azon ott volt a turisztika, szóval lehet, hogy mégis lesz, majd kiderül :D

2023. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!