95-100%-os emelt szintű érettségi matekot és fizikát lehetséges 1 éven belül szerezni, ha 2-es voltam matekból, fizikából nem érettségiztem?

Figyelt kérdés
Ha nem, mennyi időbe telne?

2023. ápr. 17. 17:24
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Én 5-ös voltam matekból és fizikából is, mérnök diplomám van, de szerintem soha a büdös életbe nem tudnám a fizika emeltet 90% felettire megírni, ha éjt nappallá téve tanulnék akkor sem."

Tehát a fizika emelt szintű érettségi sokkal-sokkal nehezebb az egyetemnél is? Úgy voltam vele, hogyha az embereknek az egyetemen sikerül kitűnőnek lenni akármilyen szakon, akkor csak hozzáállás kérdése.

2023. ápr. 17. 18:48
 12/30 A kérdező kommentje:

"Szerintem átlag ember átlag képességekkel 1 év nagyon kemény munkával elérheti a 80%-ot."

A 95-100% véleményetek szerint mennyi idő lenne?

2023. ápr. 17. 18:49
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

#12: ez nem biztos, hogy idő kérdése. Lehet, hogy egyszerűen nincs meg az a készség, adottság, hogy sikerüljön, ha mégis, akkor is csak hosszú évek után találsz rá a neked való megközelítésre (én pl. kettes voltam számítástechnikából, nem értettem a Pascalt, évekkel később viszont magamtól programozni kezdtem, és informatika diplomát is szereztem).


Ami nekem probléma, hogy itt kérdezősködsz ahelyett, hogy elkezdenéd, és kipróbálnád hogyan megy. Ha már most sem tudod magadat motiválni, akkor nem fog menni.

2023. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Én 5-ös voltam matekból és fizikából is, mérnök diplomám van, de szerintem soha a büdös életbe nem tudnám a fizika emeltet 90% felettire megírni, ha éjt nappallá téve tanulnék akkor sem."


Tehát a fizika emelt szintű érettségi sokkal-sokkal nehezebb az egyetemnél is?

2023. ápr. 17. 19:12
 15/30 Baluba ***** válasza:
100%

Nem, szeritnem ez teljes hülyeség. A egyetemi fizika jóval nehezebb, mint az emelt szint. A probléma az, hogy érettségin sok kérdéssel megpróbálnak szándékosan átverni, ráadásul 95%-hoz gyakorlatilag semmi hibát nem véthesz, és 3 óra koncentráció nagyon nehéz.

Másrészt sokan elfelejtik, hogy az egyetem alatt mennyit fejlődnek az emberek képességek terén, mennyivel jobban tanítják az anyagot, és mennyivel több befektetett munka jut a diákok részéről egy adott tárgyra.

2023. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Mérnökinformatikára szeretnék menni, ahhoz milyen eredményeket kéne produkálnom?
2023. ápr. 17. 20:36
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nem kell a fizika minden ágával tisztában lenni. Nekem statika-szilárdságtan volt, más mérnöki területeken mechanika-dinamika-hőtan fordul még elő.


Egyetemen konkrét feladatok vannak, tipikus esetek amire tudni és érteni kell a tipikus megoldást és nem 90%-ot,hanem 50%-ot kell teljesíteni, aztán a munkád során többet nem is találkozol vele. (Lehet van olyan terület ahol igen, de ott is a számítógép elvégzi a feladat nagyrészét)


Az emelt fizika érttsegi sokkal szerteágazóbb, a fizika minden területét érinti, olyan feladatokkal, amik direkt nem a tipikus esetek tipikus megoldásait igénylik.

Szóval számomra, főleg 10 év kihagyás után nehezebb lenne, mint az egyetem.

2023. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

" és én még nem láttam olyat, hogy valakinek van érzéke a matekhoz, mégis 2-es közép érettségit ír."

Akkor jelentkezem. Gimiben pótvizságztam is matekból, msc-n mérnökinfón meg írtam már 100%-os alkmatot. Egyszerűen gimiben a tanáraim se értettek a matekot, így tanítani se tudták azt. Én meg lusta voltam magamtól bármit is csinálni.



Kérdező, amit te kérsz, hogy adjunk egy általános választ arra, hogy egy átlag embernek, átlag 3 óra tanulással mennyi idő alatt sikerülne emeltezni 95%+-ra. Totál nonszensz a kérdés, nem tudjuk. Legjobb közelítést a tanárok mondhatnának akik taítanak régóta és készítenek érettségre, de ott se hiszem, hogy túl sok találkozott olyan példával mint amit te vársz.



"Mérnökinformatikára szeretnék menni, ahhoz milyen eredményeket kéne produkálnom?"

Ez a kérdés viszont engem teljesen kiborít. 18+ vagy, persze még szinte gyerek, de ha mérnök akarsz lenni, mm jó mérnök, akkor valamit nagyon kezdj el máshogy csinálni. Amit kérdetél azt nevetségesen egyszerűen te magad is meg tudnád válaszolni, felcsapod az elmúlt pár év felvi eredményeit, ott lesznek a pontok. A mérnökinfó bsc a BME-n kívül kb mindenhol alap pontokkal megy, nem nehéz olyat írni amivel felvesznek egy vidéki egyetemre vagy az óbudaira. Ezenkívül a pontszámítás szabályait is könnyen megtalálod, még kalkulátorok is vannak a neten.

Egy dologban nem értek egyet a többi válasszal, az emelt matek és fizika még nagyon messze van attól amihez ténylegesen érteni kell a matekot meg fizikát, ez mind mechanikusan tanulható gondolás nélkül. Egyszerűen csak kva sok, és valószínűleg nem fog menni, de am nem is kell, ha csak egy mérnöninfó felvételi a cél.

2023. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

"Amit kérdetél azt nevetségesen egyszerűen te magad is meg tudnád válaszolni, felcsapod az elmúlt pár év felvi eredményeit, ott lesznek a pontok. A mérnökinfó bsc a BME-n kívül kb mindenhol alap pontokkal megy, nem nehéz olyat írni amivel felvesznek egy vidéki egyetemre vagy az óbudaira. "

Ez igaz, de ha sok felvételiző van, akkor nem tudnak mindenkit felvenni, és a legjobb pontoktól mennek lefelé, nem?


A 2023. szeptemberében induló képzésre összesen 510 ember jelentkezett, elsőhelyen 103. Feltételezem ez a szám nőni fog, különösen az MI és egyebek miatt, amik nagyon felkapottak lettek.

2023. ápr. 18. 13:56
 20/30 A kérdező kommentje:

Ha elérném mindkét tantárgyból a 60-70%-ot, azzal mennyi eséllyel kerülnék be az egyetemre? Második szakként megjelölném a villamosmérnökit.

Összesen hány szakot vagy egyetemet kell megjelölni?

2023. ápr. 18. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!