95-100%-os emelt szintű érettségi matekot és fizikát lehetséges 1 éven belül szerezni, ha 2-es voltam matekból, fizikából nem érettségiztem?

Figyelt kérdés
Ha nem, mennyi időbe telne?

2023. ápr. 17. 17:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakot is meg lehet jelölni. Háromig ingyenes, utána fizetni kell szakonként pár ezer forintot.
2023. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szinten magas százalék miért kell?

Ez hol követelmény?

2023. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
A biztos felvételre. Vagy szerinted mennyi kéne, hogy biztos felvegyenek?
2023. ápr. 19. 23:31
 24/30 anonim ***** válasza:
84%

Idén megváltozott a számítás, de a korábbi számítási módból vissza lehet fejteni hogy kb milyen eredményt kell elérni.


Tavaly és az előtte lévő években is olyan 390 pont körül volt a BME-n ez a szak. A BME-n, a többin ennél alacsonyabb.


Hogy jöhet ki a 390 pont.

Legyen egy emelet és egy közép érettségi, meg egy középfokú nyelvvizsga, az átlagos felvételiző általában ezzel szokott nekiindulni.


390-28 pont a nyelvvizsgára, -50 pont az emeletre (lehet tavaly már nem így számolták, valamikor az őskorban még igen, a lenyegen nem változtat)


Marad 312 pont, tegyük fel hogy duplázva lett, nem a középiskolai pontokból jött ki. Akkor 312/4= 78 pont


Magyarul egy 78 pontos közép szintű és egy 78 pontos emelt érttségit kellett írni a bejutáshoz.


Ha rágyúrsz hogy az egyik tárgyból legyen egy 90% körüli közép szinted, a másikból egy 80% körüli emelt szinted és csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát annak elégnek kell lennie.

Ez sokkal teljesíthetőbb, mint két 95% feletti emelt...

2023. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen megnéznéd, hogy a SZTE-n mi volt a ponthatár?


A pontszámítást a 2024. évi módosított pontszámítás alapján számoltad?

2023. ápr. 20. 13:50
 26/30 A kérdező kommentje:
Informatikából van egy közép 81%-os eredményem. Az jó, és csak matek emelt kéne?
2023. ápr. 20. 13:51
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

Na ne már ember... felvi.hu és keresd ki magadnak mi volt a ponthatár. Ha ez nem megy akkor a matek emeltet felejtsd el.


A régi pontokkal és régi pont számítással számoltam.


Az új pontszámítással teljesen másmilyenek lesznek a ponthatárok.


De akkor itt van egy középszintű matek gyakorló feladat:


Ha valakinek egy 78 pontos középszintű fizika érettsegije, egy 78 pontos emelt matek érettsegije és egy középfokú nyelvvizsgája van, akkor hány pontot fog idén elérni a felvételin az általad kinézetét egyetem általad kinézett szakán?

(ha iden már nincs duplázás, akkor úgy számolj, hogy a középiskolai pontjai is 78+78 pontot érjenek).


Ha ez nem megy ne is álmodj emelt matek érettsegiről.

2023. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem esélytelen. Valaminek ülepednie kell, egy év alatt a nulláról nem lehet egy ennyire magas szintet elérni.

Ha mondjuk négyes lettél volna matekból, akkor talán, de akkor is reálisabb cél lenne a 70-80%-os emelt.

Bár a német nyelv kicsit más kategória, mégis jól hasonlat: emlékszem, csak 82% lett az emelt német érettségim és éppen csak sikerült a felsőfokú nyelvvizsgám középsuliban, pedig rengeteget foglalkoztam vele, napi 3-4 órákat is. Most simán írnék rákészülés nélkül és szótárak nélkül 95%-ot, talán jobbat is, de ehhez kellett az, hogy évekig használjam a nyelvet és javuljon a kocentrációm, ami azért középsuliban nem volt még az igazi. Töri emelet ugyanez: taktikai okokból csak középszintet mertem (az 93% lett), most már biztosan fel tudnék készülni rendesen az emeltre, de ez azért van, mert megtanultam az elmúlt 5 évben elég komoly mennyiséget nagyon rövid idő alatt bemagolni. Ha kihagyok egy évet az emelt töri miatt, akkor se írtam volna a közép szintű eredményemnél jobbat az akkori fejemmel.

A matek is olyan, hogy egy frissen végzett programozó vagy mérnök összehozna egy 95% körülit kis rákészüléssel, de egy középiskolásnak, aki nincs ehhez a szinthez hozzászokva, eleve tehetsége sincs hozzá, valamint hiányzik a gyakorlat, nem fog menni egy éven belül.

2023. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én most fizika faktton vagyok, és a tanárom azt mondta, hogy emelten ne gondolkozzunk, mert lehet a közép se fog annyira jól sikerülni. (És ezt nem azért mondta, mert rosszak lennénk fizikából, hanem azért, mert nincs elég idő felkészíteni minket)

Két héten összesen van nyolc fizika órám és a megye egyik legjobb iskolájába járok. Ha felkészülsz sikerülhet, szerintem jobb ha direktbe az érettségi feladatokat gyakorlod, miután megtanultad az alapokat

2023. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
És még azt is mondta hogy csináljuk meg az infó közepet mert már most tudja hogy több pontot fogunk azon elérni
2023. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!