Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyi elég lehet hogy elvégezz...

Ennyi elég lehet hogy elvégezzem az egyetemet később pedig jó orvos lehessek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta ha feltették a kérdést mi akarok lenni azt mondtam állatorvos, viszont megmagyarázni nem tudom miért. Egyszerűen csak nem tudom másban elképzelni magam. Kedvenc tárgyaim a biosz és a kémia, igaz utóbbival meggyűlik a bajom. Szerencsére olyan gimibe járok, ahonnan a tanulók legalább 50%-a orvosnak megy, szóval a felkészítés meglenne. A problémám igazából annyi, hogy míg mások azért mennek orvosnak, mert elhivatottságot éreznek a gyógyítás iránt és szenvedélyüknek tekintik, bennem ez nincs meg olyan erősen. Éppen ezért olyan szakokban gondolkodtam, mint szemész, háziorvos vagy transzfuziológus, tehát nem pl egy sebész, ahol a beteg életéért kell küzdeni. Egyénként gondolkodtam fogorvosin, gyógyszerészetin, kutatón, viszont egyáltalán nem érzem közel magamhoz egyiket sem, csak az orvosit. Szerintetek érdemes belevágni? Ha nem, akkor mit ajánlotok?

2023. ápr. 17. 20:01
 1/7 A kérdező kommentje:
elírtam, nem állatorvos, simán általános orvos
2023. ápr. 17. 20:02
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Akkor most állatokkal vagy emberekkel szeretnél foglalkozni?
2023. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
emberekkel, kijavít a billentyűzet
2023. ápr. 17. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

El akarod végezni az egyetemet? Tanulj.

Mennyit tanulj? Amennyi tanulással érted az anyagot.

Jó orvos akarsz lenni? Tegyél meg mindent érte az egyetemen. Tanulj.


Nem kell ezt túlgondolni.

2023. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég.

Én tavaly kezdtem az orvosit és nincsenek ilyen világmegváltó terveim, hogy majd én mentem meg mindenki életét Földön és még az összes létező betegségre is gyógymódot találok. Egyszerűen csak ezt találtam ki magamnak és nem tudok mást elképzelni, de még csak nem is gyerekkoromból van az ötlet, hanem gimiben találtam ki, hogy ide szeretnék jönni.

És legtöbben így vagyunk vele, nem a csodatevő-életmentő lét miatt vagyunk itt, szimplán ez érdekel, vagy van, aki hasonló terülteten dolgozott már és szeretne előrébb lépni vagy a szülei/tesvére(i) is orvosok, ezt látta otthon és onnan az ötlet... Szerintem (látva és átélve mennyit szenvedünk egy-egy vizsga vagy demó előtt) elég meseszerű az az emberek fejében élő általános gondolat, hogy itt csak az jut át akinek szenvedélye a gyógyítás és minden tárgyban megtalálja az örömöt és az éretlmet, hogy ez vagy az hogyan járul hozzá ahhoz, hogy később ő majd a lehető legjobb, nagybetűs Orvos lehessen, aki majd mindenki életét megmenti, mert ez egyáltalán nem realisztikus és egész gyorsan szembecsapná a valóság.

Persze nem azt mondom, hogy szenvedve, nyűggel is simán végig lehet csinálni, mert akkor elég gyorsan feladná az ember, de igazából bármi olyan motiváció elég, ami elég erős ahhoz, hogy kitarts magad mellett, amellett, hogy elvégzet az egyetemet és nem adod fel az első kudarc vagy sikertelen vizsga után (és persze a második, harmadik... stb. után sem).

Ha szorgalmas vagy és kitartasz, akkor el tudod végezni az egyetemet. Hogy ki lesz jó orvos az pedig személyiség függvénye is, mert ha valaki utálja az embereket, hülyének néz mindenkit, aki nem orvos vagy elvárja, hogy őt a világon mindenki királyi méltóságokba emelje, mert megszerezte a diplomáját, annak lehet volt elég motivációja elvégezni az egyetemet, de szerintem sosem lesz igazán jó orvos.

2023. ápr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszhoz kiegészítésnek:

Én ugyanígy fostam, hogy vajon jó villamosmérnök leszek vagy sem? No kérem szorgalmasan megdolgoztam érte egyetemen, és a munkahelyen is szuperálok.

A tehetség és a szorgalom szorzata kell. Akkor érted a dolgokat. Ha emellé még bepakolod a lelkiismeretességet is, akkor tuti jó leszel a szakmádban.

2023. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszoló nagyon szépen leírta a dolgokat. A 4-es válaszolóra annyiban reagálnék, hogy nem feltétlenül attól leszel jó orvos, hogy végigtanulod az egyetemet, ugyanis, mint minden szakon, orvosin is rengeteg irreleváns információt nyomnak le a torkodkon, az egyetemen mrgtanultaknak kb 20%-át fogod használni a való életben, a többit meg majd rezindesképzésen a gyakorlatban megtanulod.
2023. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!