Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar vagy német fakultáció?

Magyar vagy német fakultáció?

Figyelt kérdés

Történelem mellé kéne még egy, jogász szeretnék lenni.


Magyar jól megy de kevés rész tetszik igazán, szívesebben foglalkozok vele magamnak érdeklődésből, de nem tudom a fakt mennyivel lenne másabb.


Németül alap szinten tudok, heti 5 órám lenne + itthoni tanulás.


Szerintetek?



2023. ápr. 19. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
német
2023. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Németnek szerintem több értelme van.
2023. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hogyhogy?
2023. ápr. 19. 21:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Német, nyelvvel többet érsz. Mármint nyilván jó meg fontos ismerni az irodalmat meg a magyar nyelv részleteit, de egy idegen nyelv tökéletes elsajatitasaval sokkal többre mész
2023. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Aloha8 ***** válasza:
100%
Nemet. Egy idegen nyelv tudasa (nemet) rengeteget er, marcsak akkor is, ha utazni szeretnel Nemetorszagba, Ausztriaba, Svajcba, Hollandiaba, Belgiumba.
2023. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem garantált hogy tökéletesen el fogom tudni sajatitani a nyelvet, B2 iskola végéig utána megprobalnam a C1-et
2023. ápr. 20. 09:29
 7/12 Aloha8 ***** válasza:
100%
Ne arra törekedj, hogy vizsgad legyen, hanem, hogy tudj jol beszelni, es megerteni, amit mondanak. Ez a lenyeg, nem a papir.
2023. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már a B2 is jó, egy nyelvvel (ez esetben a némettel, ami azért az angol után itthon meg Európában mondhatni a legfontosabb, legnépszerűbb) sokkal többre fogsz menni, sokkat több értelme van akármilyen értelemben, mint az emelt irodalomnak.
2023. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A németnek több értelme van. Magyarból nagyon nehéz az emelt szintű érettségi, nálunk senkinek nem javasolták, főleg az emelt töri mellé, mert mindkettő sok külön felkészülést igényel. A német, ha szerencséd van és kicsit odateszed magad a következő években, menni fog tulajdonképpen “magától” is, hiszen nincs bemagolt lexikális tudás meg adatok, mint a töri és a magyar esetében, hanem nyelvtudást mér, ami jó esetben “rád ragadt” a suli alatt.

Nálunk három faktot kellett választani, én német-töri-magyaron voltam, de a magyart azért választottam, mert nagyon érdekelt, nagyon szerettem, és szimpatikusabb volt a faktos tanárnő, mint az, aki az alap óraszámosat tartotta. De ha csak kettő fakt jöhet szóba, biztos, hogy nem a magyar mellett döntök.

2023. ápr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor német
2023. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!