Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ma egy egyetemista élete?

Milyen ma egy egyetemista élete?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt hogy milyen egy egyetemi élet , tényleg olyan mint a filmekben?
2023. máj. 6. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jár egyetemre, tanul es iszik.
2023. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A módusz érdekel vagy az outlierek?
2023. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Valaki tanul megállás nélkül, meg ha esetleg szülői háttér nincs meg, akkor el is tartja magát, valaki meg a saját hányásában fekszik minden második nap, és vagy satu részegen megy be előadásokra is, vagy be se megy, mert még másnaposan fekszik a koliban, vagy albiban. Ez a két véglet van, köztes átmenet ritka.
2023. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-assal értek egyet.

Én a félévente 1x bulizós, sokat tanulós voltam. A kikapcsolódás nekem az volt, hogy órák után lefeküdtem aludni, vagy filmet néztem, tanultam.

Szerencsétlenségemre ezzel a viselkedésemmel kollégiumban szerintem a csekély 5%-ba tartoztam. A többi 95% nem volt olyan nap, hogy ne ült volna össze “beszélgetni”, meg ne buliztak volna 2 naponta éjfélig, vagy ne ittak volna állandóan, maximum 2 nap kihagyással.

Szokásos volt, hogy a társaim vizsga és ZH előtti napon mentek el mindig bebas*ni, majd mikor tanulás után lefeküdtem volna pihenni, egész éjszaka az okádásukat kellett hallgatnom. Vagy hogy épp szexelnek a szomszéd ágyban.

2023. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

4-es!

És ezek tanulnak állami pénzen, aztán kivonulnak, hogy “diktatúra”??

Úgy kibnám őket, mint a hizat, s visszafizettetném a kolesz pénzt és az oktásukra fordított pénzt!

Tisztességes, szorgalmas gyerekek nem férnek be, ezek a szutykok meg prédálják az adófizetők pénzét, nem tanulnak, nem járnak be, viszontbzüllőtt, szemét életet élnek.

2023. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát nálunk aztán nagyon nem olyan, mint a filmekben :D

Mi rengeteg házit kapunk, röpzh-kat kell írni gyakorlatok elején, amiknek ha nem mész át 50%-án, megbuksz, és ha nem nézi át az ember hétről-hétre az előadások anyagát, akkor nem csak az előadásból, hanem a gyakorlatból is kb garantált a bukás, annyira összefügnek a dolgok. Ilyen terhelés mellett nem sokan engedhetik meg maguknak a laza bulizós életet, bár nyilván létezik az a szerencsés zsenikategória is. Max olyan 10 fő. A többség viszont inkább bejár szépen az órákra (jó, előadásorka nem feltétlen, mert felteszik a netre az anyagot), nyugis és tanul. A bulik félév elején vannak, aztán elhalnak, mert mindenkinek sok a dolga. Szóval összességében inkább olyan hardcore gimi feeling az egyetem, még az is stimmel, hogy csak max kb. 60-an vagyunk, és mindenki ismer mindenkit az órákon, mint egy osztályban anno.

Mindenesetre szerintem ne az én beszámolómra támaszkodj, nem hiszem, hogy ez lenne az átlagos élmény

2023. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Első félév elején nálunk is ment a piálás, buliba járkálás, aztán ez a 2. félévre mérséklődött, majd 2-3. év végére atomjaira hullott a társaság. Sokan elmentek dolgozni, voltak akik lecsúsztak, kihulltak.


Ennyit erről, ne sok jóra számíts.

2023. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen az ember, én nem vagyok valami társasági, megvolt a saját baráti köröm akikkel nyugisan ittunk, ha volt valami buli, akkor mentünk, bár én volt, hogy vagy leléptem, vagy egy sarokban meghúztam magam. Mire végzős az ember belefárad a folyamatos bulikba, vagy a tanulás helyett is a semmittevéssel foglalkozik. A barátok nagy része pedig cserélődik vagy lelép
2023. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!