Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Mit és hol...

Hogyan tovább? Mit és hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne-e megpróbálnom a gépészmérnöki szakot ha nem vagyok túl jó se matekból,se fizikából? 2017ben végeztem hegesztőként és azóta ilyen területen is dolgozom. Legtöbbet hegesztő,lakatos és mechanikai/gépész karbantartó területen dolgoztam/dolgozom. Mindig is érdekeltek a gépek,működésük,javitasuk. Viszont úgy érzem hogy szeretnék magasabb szinten foglalkozni ezekkel. Van érzékem a gépekhez. De sajnos sose voltam túl erős matekbol és fizikából. 2014ben abbahagytam a gimit. Most esti tagozaton folytatom tovább(jelenleg 10.osztályban). Idén szeptemberben kezdődik a 11. Aztán meg egy év és megvan az érettségi. Tudom hogy nem lesz 5ös matek érettségim,de maga a gépészet (szakmámból adódóan is) eléggé érdekel. Azt viszont nem tudom hogy ilyen tudással el tudnám-e végezni. Arra jöttem rá mióta dolgozom hogy nem annyira az én világom a szakmunka. Szeretem csinálni de úgy érzem hogy többre is vihetnem. Nem mellesleg a fizetés se mindegy. Mivel itt Borsodban nem fizetik túl a szakmunkásokat. Tekintve hogy 27 vagyok azt hiszem meg nem lenne késő. A miskolci egyetemen szeretném folytatni tanulmányaimat és érdekelne a véleményetek,hogy ilyen matek/fizika tudással el tudnám e végezni az egyetemet gépészeti szakon? #27/f

2023. máj. 8. 23:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Probald meg, szorgalommal hidd el sok dolgot at lehet hidalni az egyetemen. En is keson kezdtem az egyetemet, a legjobban teszed, hogy tanulsz, sose keso.
2023. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!