Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 éves pályakezdő tanárként...

Egyfiú12 kérdése:

24 éves pályakezdő tanárként mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok és hamarosan végzek az ELTE-n angol német szakon középiskolai tanárként. Tekintve, hogy milyen a helyzet ma Magyarországon elképzelhetetlen, hogy szó szerint életben tudjak maradni ilyen fizetés mellett. Egzisztenciális válsággal kezdem már most az életem amire nem nagyon látok megoldást. Gondolkodtam azon, hogy munka mellett elvégzek még egy egyetemet levelezőn, a jogon gondolkodtam, mellette tanítanék. Talán később azzal a végzettséggel és a nyelvtudásommal tudnék találni egy anyagilag biztosabb állást. Az egyetlen járható út amit kaptam a környezetemtől az, ha elhagyom az országot.


Ti mit tennétek a helyemben?



2023. máj. 19. 12:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%
Biztos le leszek pontozva, de szerintem egy kicsit túl van tolva ez az egész. Teljesen pályakezdőként, minimális szakmai tapasztalattal máshol sem feltétlen keresnél jobban, mint kezdő tanárként. Kivétel ez alól esetleg az, ha a nyelvtudásod miatt bekerülsz egy multihoz, ahol viszonylag magas már a kezdőbér is.
2023. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%
11, akkor nagyon tájékozatlan vagy. Budapesen 3-400 a kezdő bér már egy normális helyen
2023. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Arról nem is beszélve, hogy más szakmában egy pár év alatt feltornázhatod magad a ranglétrán és jól kereshetsz. Tanárként 20 év múlva se keres sokkal többet. De felesleges erről vitatkozni. Csak nézz meg pár álláshirdetést.
2023. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

#11 Az egyik barátnőm parkolóőrként bőőőven jobban keres, érettségi után. És szerinte ez sokkal lazább, mint ami egy tanári meló lehet, mert ő végez a melóban, és utána nem kell vele foglalkozni Konkrétan a tanári fizetés tizenx évig pótlékokkal van kiegészítve, hogy elérje a minimálbért, mindezt úgy, hogy tanításon kívül ott az adminisztráció, doga javítás.


Kérdező, nem ajánlom a jogot. Telített, nagyon szenvedős, és nem hiszem, hogy lenne még állami féléved, ha eddig államin voltál. Inkább a nyelvtudással kezdj valamit

2023. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%

Kb két éven belül megfogják emelni a tanárok bérét, az átlagbér bruttó 800 lesz elvileg, tehát szerintem nettó 3-400 között fognak indítani minimum a pályakezdők.

A jogszabály még homályos, de ilyennel nem szokott viccelődni a kormány. Mindenben xar az Orbán kormány, de tény, hogy amit egyszer megígért, az úgy is lett. Orvosok, eü dolgozók bére is jócskán megemelkedett, egy kezdő ápoló bére jogszabály szerint 270 ezer nettó már egyetemi diplomával, vagy ott van a babaváró is, amivel igazából tényleg segítik azokat, akik így is úgyis vállalnak 2-3 gyereket. "Hitel", amit nem kell vissza fizetni?


Néhány éve az orvosok, ápolók is így sírtak, béremelés lett belőle, ami azóta is tart, minden évben emelnek.

A tanárokét is ugyanígy megfogják, én nem aggódnék, ha tanár lennék, más fajta diplomával sem lépem túl évek óta a nettó 250-et, pedig versenyszférában dolgozom. Néhány év és a totál alkalmatlan diákok is tanárnak akarnak majd menni, annyira ki lesz nyalva a valaguk fizetés terén.

2023. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda propaganda hablaty! Jó ég!?
2023. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi ebben a propaganda, kedves?
2023. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!