Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számvitel mesterszakot (levele...

Számvitel mesterszakot (levelezőn) melyik egyetemen érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Esetleg a felvételiről tud bárki hasznos információval szolgálni (pl. mit kerdeznek)?

A BSc-t egyébként a BME-n végeztem, de nem feltétlen akarnám a mestert is ott, mert elég lehúzós és szivatós volt, most ráadásul munka mellett csinálnám, de azért azt sem zárom ki.


Köszönöm!



2023. máj. 23. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-t tudom ajánlani. Én tavaly szeptemberben kezdtem a számvitel Msc-t levelezőn.

Előnyök:

-Csak szombaton vannak órák, így szabadságot alig kellett még kivennem. Jobbára csak az évközi elővizsgák és a vizsgák miatt a vizsgaidőszakban. Elővizsga/vizsga esetén voltak szombati időpontok ebben a félévben.

-Videó formátumban elérhetők és visszanézhetők az órai előadások. Ha elakadtam valamiben, akkor könnyen vissza tudtam keresni.

-Jegyzetek és órai anyagok Moodle-n elérhetők

-Néha még próba vizsga feladatokat is töltenek fel a tanárok, aki nagyon rendes. Így tudjuk mire lehet számítani vizsgán.

Hátrányok:

-Itt nincsenek ilyen beadandó feladatok, amikkel megajánlott jegyet lehetne szerezni. Minden tárgyból a Vizsgaközpontba kell vizsgát tenni, ami viszont elég közel van az egyetemhez.

Felvételi:

Írásbeli:

-Nem volt vészes. Ez már a Vizsgaközpontban számítógépen kellett megoldani. Erre nagyon max. 1 óra volt hagyva.

-Kis logikai teszt volt

-Plusz három szakmai szövegből kettőt kellett kiválasztani és a megadott kérdésekre válaszolni

Szóbeli: csak általános dolgokat kérdeztek. "Hol végzett, milyen szakon, mit dolgozik, miért szeretne erre a képzésre járni?"

2023. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez nagyon hasznos válasz. Esetleg még tudnál kicsit pontosabban írni az írásbeliről, hogy nagyjából milyen kérdések voltak, van-e hozzá felkészítő anyag?


(Angol a billentyűzetem és fent elírtam: *szívatós)

2023. máj. 23. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazából van hozzá felkészítő anyag. A neten is csak egy hasonlót találtam korábban:

[link]

Amire én emlékszek még:

-Nekem az egyik feladat számolós volt, ami a vezetői számvitellel volt kapcsolatos (fix és változó költségek, fedezeti pont). Itt még egy definícióra is konkrétan rákérdeztek. Kicsit csavaros volt, konkrét adat nem olyan sok volt hozzá megadva, tehát pl. ha az üzemanyagár ennyivel változik stb. Válság alatt egy szállítmányozó cég helyzetéről szólt. Viszonylag aktuális témákat vesznek azért elő.

-Pont az első szöveges feladat volt, ami nehezebb is volt abban a stressz helyzetben, mint a másik kettő. Itt azért kicsit lefagytam. Csomó idő eltelt ezzel, de utána a másik két feladatra koncentráltam inkább.

- Másik kettőből az egyik talán könyvvizsgálatról szólt illetve még számviteli alapelveket biztos kérdeztek, hogy ennek a leírásnak az alapján melyik alapelv(ek) érvényesülnek. Konkrétan a szövegbe azért nem volt beleírva, de ki lehetett következtetni.

Max. talán a vezetői számvitellel kapcsolatos dolgokat érdemes átnézni és a számviteli alapelveket.

Idő nem sok áll rendelkezésre az egészre, érdemes jól beosztani. Külön van a logikaira talán 15-20 perc, a maradék 30-40 perc a szöveges feladatokra.

Remélem tudtam segíteni! :)

2023. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! :)
2023. máj. 24. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!