Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Súlyosan elrontottam, mit...

Súlyosan elrontottam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok, hamarosan 27 éves leszek. Sajnos félvállról vettem a tanulást, ezért rossz érettségivel zártam le a tanulmányaimat. Az iskola után sokáig tengődtem, de az évek alatt körvonalazódott bennem, hogy mérnöki vagy informatikai szakra szeretnék menni. Mennyi idő alatt tudnék felkészülni úgy a szükséges érettségikre, hogy mihamarabb elkezdhessem az egyetemet? Egyáltalán elkéstem ezzel?

2023. máj. 25. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél el. Nézd át az előző évek írásbeli érettségi tesztjeit (közép, emelt), szóbeli tételeket. Azt neked kell tudnod, milyen szinten vagy, pontosan miből szeretnél újra érettségizni vagy szintemelőzni.
2023. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg matek és fizika, vagy matek és informatika.
2023. máj. 25. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Én azt javaslom, próbálj tanárt is keresni, ha tudsz, esetleg videókat a témában.

Biztos nem lesz könnyű, de ha ezt szeretnéd, mindenképp megéri. :) Én is felnőtt fejjel kezdtem az egyetemet (30), és sokan vagyunk még így, szóval elkésve semmiképp sem vagy.

Sok sikert!

2023. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

"Mennyi idő alatt tudnék felkészülni úgy a szükséges érettségikre, hogy mihamarabb elkezdhessem az egyetemet?"


Otthonról is simán fel tudsz készülni max 1 év alatt ha komolyan veszed, célozd be a jövő tavaszi érettségit.


www.mateking.hu - itt tök jól össze van szedve a matek érettségire az anyag, ezt gyakorold utána oldj meg korábbi évekből érettségi feladatokat és kész.


Infó érettségi nagyon egyszerű középszinten, szinte készülni is alig kell, én a 2 közül a matekot tolnám emelten. A mérnöki szakok közül egyébként csak a mérnökinfót, villamos vagy mechatronikait javaslom, a többi (beleértve a gépészmérnökit) eléggé leáldozóban van, bérek és megbecsülés tekintetében.


28 évesen elkezdeni és 31 évesen munkába állni teljesen jó, nem vagy elkésve semmiről. Arra gondolj hogy pályakezdőként pl. infó területen diplomás mérnökinfósok most is bruttó 750 - 800 között kezdenek, mediorként (2-3 éves tapasztalattal) pedig már 1,1 - 1,3 millió körül keresnek, seniorként pedig 1,5 - 2,5M körül.


35 éves korodra simán milliós béred lehet ha komolyan veszed.

2023. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Leírhatatlanul köszönöm a válaszotokat!


"Otthonról is simán fel tudsz készülni max 1 év alatt ha komolyan veszed, célozd be a jövő tavaszi érettségit."

Tudom, hogy minden ember más, de szerinted átlagosan napi vagy heti hány órát kéne tanulnom, hogy a 80%-ot elérjem?


"Infó érettségi nagyon egyszerű középszinten, szinte készülni is alig kell, én a 2 közül a matekot tolnám emelten."

Azért szeretnék javítani, hogy biztos bejussak egyetemre.


"A mérnöki szakok közül egyébként csak a mérnökinfót, villamos vagy mechatronikait javaslom, a többi (beleértve a gépészmérnökit) eléggé leáldozóban van, bérek és megbecsülés tekintetében."

Mióta van leáldozóban? Ezek közül akkor a mérnökinfót céloznám meg.


"35 éves korodra simán milliós béred lehet ha komolyan veszed."

Remélem.:)

Nagyon félek, hogy elrontottam mindent, hisz másoknak már 24 évesen megvan a BSc diplomájuk, nekem pedig 7 évvel később lesz meg.:(

2023. máj. 26. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

"Tudom, hogy minden ember más, de szerinted átlagosan napi vagy heti hány órát kéne tanulnom, hogy a 80%-ot elérjem?"


Ez nagyon sokban függ az egyéni készségektől, még becsülni is nehéz látatlanban + függ egyéb tényezőktől is például mennyire vagy kipihent, mennyire tudsz rá fókuszálni (pl: fáradtan hazaesel a munkából és utána mint másodlagos tevékenység csinálod este vagy komolyan beleteszed az energiát és erre fókuszálsz elsődlegesen...). Leginkább úgy tudsz becslést adni rá hogy megnézed 1 érettségi témakör elsajátítása meddig tart. Egyébként szerintem 1 év alatt simán fel lehet készülni 80%-ra laza tempó mellett.


"Mióta van leáldozóban? Ezek közül akkor a mérnökinfót céloznám meg."


Gépészmérnök még a 2010-es években elég felkapott volt viszont limitált a fejlődési és előrelépési lehetőség, valamint a béremelés sem követte az inflációt, igazából viszonylag telített lett a piac. Felülről eléggé korlátos a fizetése egy gßpészmérnöknek (még a tapasztaltabbaknak is), gyakorlatilag 3 éves IT tapasztalattal többet lehet keresni mint akármekkora tapasztalattal rendelkező alkalmazott gépészmérnökként. A többi mérnöki szak (élelmiszer, közelekdés, jármű, agrár, építész) sosem fizetett jól valamint elhelyezkedni is nehéz. Egyértelműen az IT a legjobban fizető mivel nagyon nagy hiány van és az összes cégnél zajlik a digitális transzformáció, cloudifikáció, adatvezéreltség stb... ráadásul IT-ban vannak legkevésbé röghözkötve az emberek, széleskörű a home office lehetőség, külföldre is nagyon egyszerű dolgozni akár itthonról, egyéni vállalkozóként is lehet érvényesülni stb...


"Nagyon félek, hogy elrontottam mindent, hisz másoknak már 24 évesen megvan a BSc diplomájuk, nekem pedig 7 évvel később lesz meg."


Ez nem jelent semmit, nagyon nem mindegy hogy az ember milyen szektorban szerezte a diplomáját. Az a lényeg hogy piacképes diplomád legyen, mert hiába szerzett valaki 7 éve egy földrajz BSc diplomát vagy akár utána térképész MSc-t csinált, ezekkel a végzettségekkel manapság kereshet 7 éves tapasztalattal bruttó 300 000 körül míg te ha most lennél frissdiplomás mérnökinformatikus akkor Cloud DevOps vagy Data Engineer területeken bruttó 800 000 forinttal kezdenél.

2023. máj. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lazán fel lehet rá készülni ha minden nap szán rá időt az ember. (Akik azt mondják, hogy 1 év kevés egy érettségire felkészülni, akkor ezt a logikát követve, egy egyetemi félév gyakorlatilag lehetetlen lenne, annyira nehéz az ottani követelmény, a mostani, primitív érettségihez képest).

A korod miatt szerintem ne aggódj.


Ha elég kitartó vagy és tényleg érdekel akkor megéri belevágni. Nem te leszel az első 27 éves aki egyetemre megy, sőt legjobb tudomásom szerint még nálad idősebbek is belevágtak. Lehet, hogy lesznek nehézségek, de megéri.


Sok sikert kívánok!

2023. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!