Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egész életemet elrontottam?

Az egész életemet elrontottam?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Egy kereskedési iskolába járok turisztika szakra.

És tegnap jöttem rá, hogy utállom az egészet. Én nem akarok idegenvezető lenni recepciós meg ilyenek. Vizsgáznom is kell, de lámpalázas vagyok és szociófóbiás.

Ez nem én vagyok.

Csak azért mentem oda, mert a barátnőim és az ikertestvérem is odament. Egyébként azóta már a barátnőimmel sem vagyok jóba.

Hogy lehettem ennyire hülye?

Nem is értem miért mentem utánuk.

Az osztályomat úgy gyűlölöm ahogy van. Senkivel sem vagyok jóban.

Az egyik tanárom mondhatni úgy, kicsit zaklat.

Egyszerűen az egész életemet elb@sztam.

Arra gondoltam, hogy ezt az évet letudom és utána keresek valami állatos iskolát, mert állatgondozó szeretnék lenni.

Akkor miért ide jelentkeztem?

Ez nem vagyok én. És soha nem is lesz.

Szerintetek az egész életemet elrontottam?

Kérlek titeket adjatok valami tanácsot!

Hogyan tovább?

Valamelyikőtök tud ilyen állatgondozós iskolát?

Minden ötlet jöhet!

Tudom, hogy elrontottam, hogy a barátnőimet követtem és nem az álmaimat, úgy hogy ezt kérlek ne írjátok. Attól féltem, hogy akkor nem lesznek barátaim, de itt sincsennek szóval mindegy.

Köszönöm annak aki elolvassa és ír!



2022. febr. 8. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

38 éves vagyok, eddig 3 egyetemre jártam és legalább 3x karriert is váltottam. 16 éves vagy és egy középiskolába jársz. Szerinted elrontottad az egész életed? :DDD


Kérlek!


16 évesen havonta másnak fogod érezni magad, utálni is fogsz mindig mindenkit, főleg magad, a barátaidat és a szüleidet. Ez nem iskola kérdése, hanem korosztályi sajátosság.


Ettől függetlenül persze, lehet gondolkodni azon, hogy mi szeretnél lenni, de ne lepődj meg azon, hogy ez is félévente más lesz. Olyan gyorsan fogsz változni a következő néhány évben, hogy lehetetlen megjósolni, hogy hol fogsz kikötni végül. :)


Egy jó tanács: NYUGI! Mély levegő, kifúj...!

2022. febr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem rontottad el az "egész életedet" 16 évesen. Előtted van az életed nagyobbik része. Van, aki 3x ennyi idősen kezd teljesen új életet, új szakmát, új hivatást. Nem maradtál le semmiről.


Ha utálod az iskoládat, válts iskolát. Nem biztos azonban, hogy ott jobb lesz. Lehet, hogy inkább segítséget kellene kérned egy pszichológustól.

2022. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Azt hittem, hogy egy 30, 40 év körüli, több éve munkanélküli, hitelcsapdába került ember írta ki a kérdést, hogy merre váltson pályát a gyártósor mellől.


Ja, nem, csak 16 vagy. Wait a minute. Menj oda a szüleidhez és beszéld meg velük, hogy neked nem tetszik ez a suli, utálod, nem akarsz ezzel foglalkozni és mást szeretnél tanulni. Ennyi. Nem kell túl bonyolítani.

2022. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
De "jó" is volt 16-nak lenni, minden napot drámának megélni és azt hinni, hogy minden, de tényleg minden örökké tart már és persze az a magabiztosság, hogy "álmaid" vannak, amiket ha követsz, akkor maradéktalanul "boldog leszel" :DDD Aztán kilép az ember az iskola kapuján és úgy csapja pofán a való élet, hogy a levegő is bent szorul. Addig is hidd, hogy állatgondozó szeretnél lenni (mert az aztán szakma és keresett), hogy már nem fogsz változni és képesnek lenni emberek előtt beszélni (mert már karácsonykor más lehetsz, persze), hogy ez az "álmod" amit eddig csak nem éltél meg (:DDD) és persze ne is mérlegelj olyan dolgokat, hogy miből lehet jobban megélni, turizmusból vagy állatkaki lapátolásból, mert hát ki gondolna 16 évesen arra, hogy rezsi, kaja, cipő a gyereknek, ugye...
2022. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én átkérném magamat ősztől egy szakosodás nélküli, általános gimnáziumba. Ez simán lehetséges, legfeljebb néhány különbözeti vizsgát kérnek, amelyekre nyáron fel tudsz készülni. Esetleg egy évet veszítesz, de az nem a világ. A lényeg, hogy az új környezetben levegőhöz juss és lehetőséget kapj az életed alapos újragondolására néhány év alatt. Érettségi után majd dönthetsz, merre tovább.


Már csak azért is ezt tanácsolom neked, mert az állattenyésztés épp egy olyan pálya, amely kívülről első látásra szépnek tűnik, belülről azonban elég kemény. Hajnalok hajnalán kell kelni, hétvégén is dolgozni kell, a legnagyobb hidegben és sárban és koszban és bűzben is, és fizikailag is megterhelő. Ráadásul a fizetés sem magas. A munkáltatódat pedig abszolút nem fogja érdekelni, hogy hétvégén a gyerekeiddel akarsz lenni. Úgyhogy ez igazából inkább férfiaknak való munka. A most következő nyáron keress alkalmi munkát egy állattenyésztő telepen vagy egy állattenyésztéssel foglalkozó tanyán, hogy ezt a saját bőrödön megtapasztald, és eldönthesd, akarod-e egy életen át csinálni.

2022. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki írt..

Kaptam pár jó ötletet...

2022. febr. 8. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el. Mások 50 körül váltanak teljesen más irányra. Te bőven ráérsz. Kb. mindegy az is milyen középiskolába mégy, úgyis ugyanarra az érettségire lyukadsz ki, aztán oda mégy továbbtanulni, ahova csak akarsz.


Nekem pl. volt osztálytársam, aki lótenyésztő lett (az összes tanár meg mindenki le akarta beszélni, hogy milyen hülyeség) teljesen testhezálló neki, tényleg erre volt kitalálva, egyébként lány (vagy hát így 30 felett nő). Mondjuk ő volt olyan, hogy azért nem jött iskolába, mert ellett a ló meg ilyenek, szóval azért benne volt ő már ebbe, nem csak úgy a semmiből találta el, hogy ő akkor állatos munkát akar majd kapni.


Amúgy aranyosak ezek, hogy ide menj, meg oda, meg egy év nem a világ, ha egy évet veszítesz, ha átkéred magad valahova, meg így menj és úgy mit csinálj, csak hát nem a saját pénzedből önállóan élsz, szóval úgyis csak arra van lehetőséged, amit anyádék megengednek.


Soha nem késő! Ha csak nem valami olyat akarsz tanulni, amit csak nappalin lehet, akkor életed végégi, akár munka mellett is tanulhatsz simán. Ha az érettségid elszarod, az se érdekes, mert érettségi is évente kétszer van, felkészülsz arra az egy-két tárgyra ami fontos a felvételihez, aztán mégy megint és annyi. Csak akarni kell.


A te életed, önállóság még el sem kezdődött, nem hogy el van már baszva. Előtted a világ, az élet, most élvezd ki, hogy neked csak arra van kb. gondod, hogy házi feladat meg kivel jössz össze. Életed legszebb évei, mikor semmi felelősség semmi nincs rajtad és véletlen se késtél le semmiről.

2022. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 after stroke válasza:
Ahogy előttem írták. Én 4x váltottam, utoljára 52 évesen, és elmondhatom, így szép az élet! Egyébként 16 évesen csak elenyésző hányad tudja, hogy mit akar kezdeni az életével.
2022. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!