Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj ha kihagyok egy évet...

Baj ha kihagyok egy évet egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon elrontottam a fizika érettségimet (örülök ha meg lesz a kettes) mivel későn döntöttem el hogy abból szeretnék emeltezni, így nem készültem fel rá úgy, ahogy a tantárgy kívánta volna.

Ráadásul úgy érzem hogy teljesen rossz döntéseket is hoztam, mivel sokáig fizika szakra akartam menni, majd kb másfél éve elkezdett érdekelni a matek, mivel rájöttem hogy számomra sokkal átláthatóbb, mint mondjuk a fizika (tudom, a kettő szinte egymásra épül), ezért úgy kezdtem a 12-et hogy én matekból emeltezem és matek szakra megyek (1 évig készültem már előtte is a matek emeltre) Aztán a legszerencsétlenebb döntésem miatt visszaléptem a matek emelttőlt, eldöntöttem hogy jó akkor fizika emelt lesz, de ugyanúgy matek szakkal (teljes káosz), de nyilván ekkor már annyira össze voltam zavarodva és ôszintén annyira félvállról vettem a fizikát hogy nem készültem rá. Meg is lett az eredménye, a héten írtam az emeltet és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy most emiatt és nagy részben a korábbi teljesen értelmetlen döntéseim miatt nem vesznek fel matek szakra, vagy akár ami a legrosszabb hogy megbukok fizikából, és még szóbelizni sem mehetek.

Próbálom nyugtatni magam hogy ha kihagyok egy évet, azzal nincs semmi sem veszve, hiszen sokan csinálják így. De mégis sokkal erősebb bennem az érzés, hogy hogy élem túl azzal a tudattal azt az egy évet hogy a gimis osztálytársaim már javában egyetemisták, hogy fogok dolgozni, ha elesek a diákmunkáktól stb…

Gondoltam hogy ha bekövetkezik ez a forgatókönyv akkor legalább lenne egy évem megcsinálni normálisan a matek emeltet, ahogy eredetileg szerettem volna, viszont a legjobban annak örülnék ha felvennének most.

Ti mit gondoltok, mit csináltátok a helyemben?



2023. máj. 27. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhatároztad, hogy te a fizikával akarsz foglalkozni, akkor talán annyira hülye nem lehetsz, hogy 12,5 pontot nem szedsz össze...
2023. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg, ahova menni akartál oda nem fogadták volna el az emelt matekot?
2023. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nőjj fel. Leírsz egy teljesen racionális okot arra, hogy miért kell kihagynod egy évet, de Te azzal foglalkozol, hogy más mit csinál.


Bocs, de ez szánalmas. Az az 1 év semmit nem jelent 10 év múlva.

2023. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Fiatal vagy, egy év kihagyás simán belefér, főleg ha az alatt tényleg összeszeded magad. De gyakran egyébként is rosszabbnak érzi az ember a teljesítményét mint amilyen valójában, szóval simán lehet, hogy annyira nem is lett rossz.


Mármint, én fizika fakton oldottam pár emelt érettségit úgy, hogy a legtöbb rész totálisan kiesett, és még úgyis megvolt mindig legalább a 25%, de inkább több. (Nem terveztem fizikából emeltezni, csak kellett még egy fakt és gondoltam úgy, hogy matek szakra készülök, nem árt, ha legalább nagyjából összeszeszedem a fizika tudásom.)

2023. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

12. osztályos létedre egyrészt képtelen vagy racionális döntéseket hozni a tanulmányaidat illetően és megfontoltan cselekedni, másrészt tanulás nélkül képtelen vagy jó eredményt produkálni, harmadrészt pedig még megfogalmazni sem tudod normálisan a problémádat a kérdés részletezése szekcióban, körülbelül olyan szinten van a kifejezőkészséged és a fogalmazásod mint egy 4. osztályosnak aki összecsapja az irodalom házi feladatát.


A matematika és fizika egyetemi szakok sikerességéhez elengedhetetlen az erős logikai és problémamegoldó készség, mivel mindkét diszciplína jelentős mértékben épít az absztrakt gondolkodásra és a komplex problémák strukturált kezelésére. A matematikai problémák megoldása gyakran szükségessé teszi az összetett logikai összefüggések felismerését és alkalmazását, míg a fizika megértése a természeti jelenségek mögött álló matematikai modellek értelmezését és alkalmazását igényli. Emellett, a tudományos kutatás és az új elméletek fejlesztése is igényli ezeket a képességeket, mert a diákoknak saját maguknak kell alkotniuk és tesztelniük hipotéziseiket, valamint megérteniük és értelmezniük kell a kutatási eredményeket.


Ezeknek a készségeknek vélhetően nem állsz a birtokában (az összeszedetlen fogalmazásmódod és a teljesen átgondolatlan döntéseid alapján) és 1 év alatt sem leszel, úgyhogy legjobb szándékom szerint javaslom, hogy inkább gondolkozz el azon hogy esetleg valami egyszerűbb szakot választasz ahol elég bemagolni az anyagot.

2023. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, ha dolgozol közben.
2023. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 3-as is írja, mit fog számítani az az egy év 10-20-30 év múlva?

Viszont ha most a gyorsaságod miatt elcseszed a jövődet, na az igenis og számítani. Halassz egy évet, eközben készülj, és ha lehet, dolgozz is. NEm feltétlenűl ott, ahol "kedved van", hanem ott, ahol kapsz melót. Egyév után próbálkozz egy matek emelttel, mert úgy látszik az írásodból, hogy az a te világod.

2023. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszolónak csak annyit szeretnék írni (minden rosszindulat nélkül), hogy nagyon szerencsés az az ember aki akár már úgy kezdi el gimnáziumi éveit, hogy tudja mi szeretne lenni. Nagyon sokàig én is így voltam vele, de minden változik, ahogy az ember is egyre több élményt/tapasztalatot szerez, és nem, tényleg nem könnyű 18 évesen eldönteni hogy mit szeretnél csinálni a következő évtizedeidben (hiába mondják hogy nem kell egy életre döntened, az ember soha nem úgy kezd el valamit, hogy majd valameddig aztán ha úgy van akkor félbehagyom, hanem szeretné a legoptimálisabb döntést meghozni), és ez nem mindig olyan egyszerű érettségi évében, ahol stressznek vagyunk kitéve, és eközben még a szülői/tanàri nyomás is rádnehezedik. Van aki 50 évesen sem tudja pontosan hogy mi szeretne lenni, és ez nem azért van mert életképtelen, hülye, vagy éretlen, hanem mert még nem volt olyan lehetőség előtte amiben az ő legjobb énjét látta, amiben a legjobban ki tudja fejezni magát.

Ezt főleg úgy döntsük el, hogy nem mehetünk félévekre cégekbe/kórházakba dolgozni hogy megállapítsuk melyik a jobb, hanem gyakran inkompetens emberektől hallgassuk hogy ez nagyon jó, ez jól fizet, stb.

Az pedig, hogy az ember van, hogy össze van zavarodva, nem jelenti hogy nem tudna elvégezni egy racionàlis gondolkodást megkívánó szakot, de az csak jó, ha neked még sosem volt ilyen, mint korábban írtam, nagyon szerencsések az ilyen emberek.

Az, hogy ezt így fogalmaztad meg, azért szomorú, mert az embereknek fogalmuk sincs hány rettentően intelligens gyerek küzd önértékelési problémával, és hányan szorongnak a jövőjüket illetően, de nem tudják senkinek sem elmondani mert szánalmasnak, éretlennek, döntésképtelennek tartják őket. Hidd el, egy nagyon jó gimnáziumba jártam, ahol oktv döntősökkel voltam körülvéve és nagyon nagy harcok voltak a fejben hogy mi legyen most….

Zárásként pedig annyit, hogy az hogy most ebben a lelkiállapotomban vagyok, és nem tudom pontosan mit szeretnék az azért van, mert nem úgy szeretném rendezni az életem hogy elmegyek valami szakra, átcsúszok majd elmegyek valami multihoz exceleket töltögetni.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha a fizika mégsem lenne elég az egyetemi pontjaimhoz, akkor kihagyok egy évet, és leteszem a rég áhított matek emeltet, és az 5-ös válaszoló sajnálatára is matematikus leszek.

2023. máj. 28. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 8-asnál a pont. Szép válasz.
2023. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!