Vannak itt olyanok, akik valóban magas pontszámra törekednek az egyetemi felvételit illetően?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit érdekes a kérdésem, de kifejtem mire is gondolok.

Benne vagyok facebookon egy érettségis csoportban, és mindenhol azt látom, hogy a diákok nagyon félvállról veszik az eredményeiket, még azok is akik egyetemre készülnek. Mindenki tanulás nélkül szeretné megváltani a világot 0 készüléssel és ráfordított munkával, nem hajtanak a jó eredményekre. Még azok sem akik emelt érettségit tesznek. Nekem rendesen szemet szúró ez, elszomorító hogy ennyire hanyag sokak hozzáállása a tanulmányaikkal kapcsolatban.

Annyira elkeserítő olyanokat olvasni, hogy jaj csak legyen meg a 40%, én megelégszek a 60%-kal csak ne bukjak meg (emelt szint). Ilyenkor mindig megkérdezem magamtól hogy csak én vagyok vele úgy hogy bőven 90% feletti eredményre hajtok ? Tehát nálam szóba sem jöhetne egy 60% még emelt szintű tárgy esetében sem, nem hogy még megelégedjek vele és azzal várjam egyenes úton az egyetemi felvételt.

Igaz, én a Corvinusra szeretnék menni ahová magas pontszám kell, de ettől függetlenül is komolyan venném az eredményeim. Akik megelégszenek ilyen gyenge eredménnyel, azok mégis hova felvételiznek? (Mondjuk tudom hogy vidéki egyetemeken alacsonyabb a ponthatár, vagy pl a BGE-n ahol bőven 300 alatti pont is elegendő.) Ilyen eredményű érettségi tárgy HATALMAS pontveszteség. Én meg azt számolgatom, hogy tudok összehozni 480 körüli pontot. És az én szememben a hozzáállásomnak megfelelően abszolut elérhetőnek látom, hiszen úgy vagyok vele hogy megfogom csinálni, azon leszek hogy sikerüljön. Ellenben a többséget ez a szám horrorisztikusan elriasztja, ahelyett hogy inkább arra hajtanának hogy elérjék. Ha meg elérhetetlen számukra, akkor elgondolkodtotató az, hogy valóban helyük lenne-e egyetemen. Szerintem egyébként nem rossz dolog ez a magas pontszám alapján történő felvétel. Hisz egy remek szűrője annak, hogy tényleg csak a legértelmesebb tanulók nyerjenek felvételt, így azért eleve kisebb lesz a lemorzsolódás mértéke, mintha minden jelentkezőt felvennének. A hígulás az egyetemeken pont ennek tudható be, hogy szinte bárki mehet már egyetemre. Csak azért érdekes az a különbség, hogy az egyik tanuló minél jobb tanulmányra hajt hogy a legjobb esélyeket teremtse meg magának, a másik meg épp összehoz valahogy egy 260 pontot komolytalan hozzáállással amit tovább visz a hallgató éveire is. Egyetemista és egyetemista közt is vannak nagy különbségek.

Biztos vannak még hasonló mentalitású fiatalok, csak velük sajnos sehol nem találkozok.

Innen vannak ilyenek esetleg, akik mondjuk a Corvinusra mennének vagy maximalisták a pontszámmal kapcsolatosan?



2023. máj. 30. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen voltam 3 éve. Egy 280 pontos szakra mentem, de mindenből 90+ százalékot céloztam. Valójában persze elég lett volna átmenni, de milyen már fizika bsc-re menni kettes fizika érettségivel? (BTW simán lehet matek bsc-re menni közép matekkal és pl fizika emelttel...Mármint felvesznek)


Én környezetemben inkább ilyenek voltak, ismerek olyat, aki 3 tárgyból emeltezett 97%-os átlaggal (matek, fizika, infó), csak mert mérnökinfóra/villamosmérnökire nem bejutni kell, hanem bennmaradni.


Ne a facebookból indulj ki. Sajnos akármennyire is nevetséges az érettségi (a kötelező, középszintű) színvonala, rengeteg embernek gondot okoz. Igen, itt eszünkbe juthat a covid meg úgy általában az oktatás pocsék állapota.


Én jó gimibe jártam, a barátaim nagy része, tesóim stb szintén. Tehá az én tapasztalatom is csak egy rétegből származik, de legalább bizonyítja, hogy létezik ilyen is.


Örülj neki, hogy neked volt lehetőséged, meg eszed élni vele. És sok sikert!

2023. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
19ben érettségiztem. Tudtam hogy fizika szakra fogok menni ahol olyan 400 koruli a ponthatar. Tanulni igazabol szobelikre tanultam, de erettsegin megprobaltam minel jobb eredmenyeket hozni. Hiszen megis csak ez mutatja meg akkor hogy mennyire vagyok jo. Es igy lett egy 98% emelt matek, 97% kozep fizika, magyar meg tori, amikre annyira nem tanultam pedig 4es irasbeli, es szobelivel felhoztam 5osre. Igy vegul 480 pontszamom lett.
2023. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom magándiákja 2 évvel ezelőtt 97%-os angollal és 93%-os törivel, /mindkét tárgy emelt érettségi volt/ jutott be a kívánt szakra az ELTE-re.
2023. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De jó ilyenekről is olvasni! Ez nem lelombozó hanem motiváló.

1-es, lett volna lehetőségem és eszem jó helyen tanulni igen. Viszont aztán egy rossz meggondolatlan döntés következtében elrontottam a lehetőségeim azzal, hogy egy borzasztó gyenge helyre átmentem :/ Semmit nem bántam meg még így egész életemben, sok mélypontom is volt miatta. De mindenből ki lehet hozni a legjobbat, meg fogom oldani így is és elérem amit szeretnék, azon leszek minden erőmmel. Így most egy nagyon gyenge közegbe voltam, ezáltal érthető, hogy a környezetemben ilyen lehangoló hanyag hozzáállású emberek vesznek körül. Nem egy művelt, komoly rétegben voltam, ahol a helyem lenne. De ezalatt már egy szakmát megszereztem (amire így végül egy jó kiindulópontként tekintek igazából), és most végzek az érettségivel. Én a felkészítés hiányának ellenére fontosnak tartottam az érettségi eredményeim, önállóan készültem és nagy hangsúlyt fektettem rá. Még a szóbeli ugyan hátravan, de az előrelátható eredményeim: matek 5, magyar 5, angol 5, a töri pedig egy erős 4. Egy igazán gyenge helyről! Azzal van szerencsém, hogy jó eszem van és kitartó is vagyok. Egyértelműen egyetemre szeretnék menni. Ez nekem több idő és energia lesz, mivel itt az én igazgatóm ilyen olyan indokokkal nem engedélyezte az emelt érettségire való jelentkezésem, ez itt ennyire nem létező jelenség. Így még csak ezután fogok majd emeltet tenni két tárgyból. És köszönöm, hajtani fogok a sikerekre!

2-es, dícséretes a te eredményed is. Én is 480 körüli pontot szeretnék szerezni.

2023. máj. 30. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.


Igazából csak a környezeted miatt csak ezt látod. Én országos top10 gimiben voltam, és itt majdnem mindenki az 5ösre ment, plusz utána mindenki ment egyetemre. De majd egyetemen meglátod hogy valszeg egy motiváltabb közegbe fogsz kerülni.

2023. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi 2023 csoportot kezeld azért fenntartásokkal. Egyik oldalról a legnagyobb kommentelők a teljesen elveszett, 4 évig nem tanulók gyülekezete, másik oldalról pedig ugye ez egy rengeteg tagot számláló csoport, sok embernek fontos az 5 perc hírnév, ezért mindenki próbál minél nagyobb baromságot mondani, hogy mások röhögjenek rajtuk.


Ne ebből indulj ki.

2023. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Jaj már megint a Corvinus. Itt gyakorin mindenki azt írja, hogy top egyetem meg legjobb egyetem. Magyarországon nincs annyival előrébb egy Corvinus az ELTE-nél és a BGE-nél (ahol amúgy államin is 400 a ponthatár). Mondom ezt úgy, hogy simán felvettek volna a Corvinusra, de inkább a BGEt választottam. Nem bántam meg, sokkal több a spec és nagyon jó tanárjaink vannak összességében. Érettségi után tapasztalatlanságból sokan annyit látnak, hogy Corvinus hű meg wow, de sok ismerősöm jár oda, és kifejezetten volt aki mondta, milyen jó, hogy nem oda mentem.

Tudom le leszek pontozva, de annyira frusztrál már az, hogy itt gyakorin a Corvinus az etalon, amikor a való életben max az első munkahelyeden kérdezik meg, hogy hol végeztél. Utána a statisztikákban is csak azért jobb a végzés utáni kilátás, mert a sok gazdag diákot az ismerősök betolják jó pozíciókba. A kapcsolatépítés a lényeg, mindegy hogy hol.


Szóval, ha te most ezt olvasod, és nem tudod merj-e a BGEre jönni, azt tanácsolom, nyugodt szívvel jelöld be. De csak pénzügy-számvitelt, az a legjobb. Gazdment meg felejtsétek már el, így is túlképzés van belőle, a pénzügyes meg tudja csinálni a gazdmenes feladatait, fordítva

pedig nem.

Nekem anno nagyon jól jött volna egy ilyen komment gyakorin, szóval itt hagyom az utókornak.


Bocsi kérdező, hogy pont a te kérdésed alá írtam le a véleményem, de úgy látom te is nagyra vagy a Corvinussal. Elárulom, nem is kell túlreagálni az érettségit. Persze, vegyenek fel, de a későbbi életed során egyáltalán nem fog számítani, amiről most ódákat zengtél, meglátod, kitárul a világ, most még szűk látókörű vagy.


Köszönöm a figyelmet, jöhet a lepontozás.

2023. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én részemről nem magas pontszámra törekszem, hanem alapos tudásra. Gyógytonász szakra szeretnék menni, ahova elfogadnak mindenféle érettségit, de emeltet tettem biológiából, mert ez a leghasznosabb opció, amit gimnáziumban választani lehet. Így lett a középszintű érettségiejeim átlaga eddig 97-98 %, de hátra van még néhány szóbeli. A biológia kicsivel 90 felett sikerült eddig.


Így bőven meg fogom ütni a 440 pontot (amira számítok, mint ponthatár), de valószínűleg mégse feltétlen fogok rosszabbul teljesíteni az egyetemen, mint aki 2 nyelvi érettségivel ért el 490+ pontot, vagy jobban, mint aki emelt biosz- emelt fizikával kevesebbet.


Az érettségit elronthatja, ha rosszul vagy aznap, ha nem kedvel a tanárod, ha ha nincs szerencséd. A pontszám annyira számít, hogy felvegyék az embert, onnantól pedig a tényleges tudás lesz a lényeg és a hozzáállás az egyetemhez.

2023. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!