Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban ilyen rossz helyzetben...

Valóban ilyen rossz helyzetben van egy rezidens anyagi megbecsülés szempontjából?

Figyelt kérdés

Megkezdem a kémia és biológia faktokat ez év szeptemberétől, cél vagy az orvosi, vagy a gyógytornász képzés. Azt viszont nem értem, utóbbi miért keres jobban pályakezdőként.

200 ezer nettó körül hallom egy rezidens bérét ösztöndíj nélkül. Igazából csak azért számít, mert miután egyetemről kikerülök, kénytelen leszek magamat eltartani.


2023. jún. 4. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem véletlenül szoktak Norvégiába menni sokan rezidensnek.
2023. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"200 ezer nettó körül hallom egy rezidens bérét ösztöndíj nélkül."


Mégis kitől? Az egészségügyben az orvosok és a rezidensek bére kategóriákba van sorolva. Én pályakezdő rezidensként kerestem bruttó 687 000 forintot ami SZJA kedvezménnyel nettó 532 000 volt + pótlékok. Nyilván a tapasztalattal ez a bér csak nő, viszont nem olyan nehéz rákeresni hogy egészségügyi bértábla 2023...

2023. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
Azért 200 000 nem olyan borzalmas összeg, ha úgyis csak néhány évig kell kihúzni vele. Bérleti díj nélkül kihozhatóak a havi kiadások egy főre 100 000 - ből.
2023. jún. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

"Azért 200 000 nem olyan borzalmas összeg, ha úgyis csak néhány évig kell kihúzni vele."


Te ennyire h.lye vagy? Ez a garantált bérminimum. Ezt Vér Pistike a kettes érettségijével is megkeresi egy irodában iratokat pakolva, ehhez kár volt 6 évig küszködnie. Komolyan az ilyen barmok miatt tehetnek meg akármit az emberekkel a kormányok, mert mindent lenyelnek, és elfogadnak....

2023. jún. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

#3

Neked és a cigibótos, rajzolt szemöldökű, tanulatlan proli barátaidnak lehet hogy nem rossz, de egy egyetemet, főleg orvosit végzett embernek nevetséges összeg.

2023. jún. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
Meg a másik, hogy elkezdi, bérleti díj nélkül.... mikor a mai fiatalok nagyobb része bérelni kényszerül szülő, meg stb háttér híján, hacsak nem milliomos család, és vesznek egy garzont 50 millióért a gyereknek.... szóval ez a bérleti díjra épphogy kitelik, mai árak mellett meg a kaja, utazás és a rezsi majdnem elviszi.
2023. jún. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem, nem vagyok hülye, én is ennyit kaptam doktoranduszként, szintén 6 év egyetem után, pont azért mondom, hogy át lehet hidalni azt a néhány évet. Ezt vállalta, meg én is.
2023. jún. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Pedig ehhez képest eléggé nagy marha vagy már ne haragudj, pláne hogy a helyzetét se ismered a kérdezőnek. Meg eleve ki tudja te hány éve éltél meg ennyiből. Tavaly a háború előtt még türhetőnek számított, most már nagyon kevés. Meg eleve kit érdekel, hogy te mennyit kerestél, ha te ezt elfogadtad és szerinted ez jó így éveken keresztül, meg is érdemled. 😂
2023. jún. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%

Egy éve...


Nem, nem jó, de annyi az embernek a feladata, hogy kurvára nem tud mellé munkát vállalni. A te dilettáns hisztid sem valami építő.


Rá kell menni az említett ösztöndíjakra és hétvégéket vállalni, semmi mást nem tud tenni.


Nem egy életen át kell elviselnie, csak 1-2 évig.


Köztudott, hogy vannak karrierutak, amit valamilyen szintű anyagi biztonság nélkül pokol vállalni. De mikor random embereket kell bátorítani az orvosira itt esztelenúl, akkor sem veszitek ezt figyelembe.



Aki mögött nincs jó családi háttér, az nem tud mást csinálni, mint kibírja, hogy ennyi az annyi. Aki elvállal egy olyan pályát, amihez már csak a tanulás 10 év ingyen munkát vállal, arról feltételezhető lenne, hogy képben van azzal a szintű szopással, amit ki kell állnia.

2023. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

ingyen munkát jelent*


És a kérdésre válaszolva: igen, valóban ilyen szar.


De nem örökké

2023. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!