Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomázzak ebből a két szakból?

Diplomázzak ebből a két szakból?

Figyelt kérdés
Romológia és politikatudomány diplomát, csak akkor hasznosíthatok ha vannak kapcsolataim? Tudom egy kicsit érdekes párosítás ez a két szak ,még gondolkodom rajtuk . Vagy ne gondolkodjak tovább és nézzek más után?

2023. jún. 5. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Romológiát azt se tom micsoda, így feltételezem, hogy a munkaerőpiacnak sincs semmi de semmi szüksége rá.

Egy politológia, ha csak nincs vele valami komoly célod, nagyon érdekel stb, meghagynám inkább akkor, ha márvan valami érdemi végzettségem.

2023. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A romológia romákkal foglalkozik,3 éves szak és az ő érdekeiket képviselni stb
2023. jún. 5. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon munkanélküli szeretnél lenni, akkor csináld. Cigányológus meg biztos marha sok kell. 😆🤡
2023. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért egy munkát sem kell lebecsülni, és bohóc fejjel illetni szerintem😅
2023. jún. 5. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened. Kevesebb egyik képzéssel se leszel, de ugyanazzal az idő, pénz, energia befektetéssel, amivel ezek közül csak egyet elvégzel, tudsz olyan képzést csinálni, ami anyagilag sokkal jobban megéri.

De nyilván nem csak ez számít. Ha érdekel, és nem sajnálod az időt rá, akkor tanuld bármelyiket, csak tudj előre arról, hogy ezekre a szakokra mekkora az igény a munkaerőpiacon, és ne a végzés után koppanj, hogy hé, nincs munka, ami meg van, az se fizet jól.

2023. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Csak akkor nem tudom milyen szakra mehetnék ami megfelel a képpeségeimnek.
2023. jún. 6. 00:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezektől kevés nagyobb büfészak létezik a felsőoktatásban. Ide nem elég sima kapcsolat hanem olyan erős kapcsolati tőke kell akinek nagyon nagy szava van hogy ezekkel valami teljesen random helyre betegyen, máskülönben még visszajelzést sem fogsz kapni a cégektől ilyen végzettséggel (még annyit sem hogy nem kellesz)
2023. jún. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A romológia romákkal foglalkozik"


Őszintén bevallom, én azt hittem valami Római birodalom és kultúrája, vagy valami nyelvi valaminek hittem névről 🤣

2023. jún. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
23%
Szerintem igen. A tudás hatalom.
2023. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!