Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy vehetnek fel zeneiskolába...

Hogy vehetnek fel zeneiskolába 9 év magántanár által tanult zenélés után?

Figyelt kérdés
Lesz egy felvételi? 0ról kell kezdenem majd a szolfézst? Egyáltalán így felvehetnek?
2023. jún. 12. 12:54
 1/2 edemmester ***** válasza:
100%

Nekem 9 évnyi tudásom azért nem volt amikor a zeneiskolába kerültem, de nem teljesen 0-ról érkeztem.


Ott ahová én járok, a felnőtteknek elvileg elég minimál a felvételi, viszont biztosítanak lehetőséget hogy megmutasd, mi az amit már tudsz. Személyes tapasztalatom azonban nincs ezzel, mert nem a szabályos beiratkozási időszakban kerültem be, annál később jelentkeztem, mivel hely volt így elfogadtak, viszont a felvételi nekem így kimaradt, arról csak hallomásaim vannak.


Szolfézsból első körben a 0-ról induló felnőtt csoportba kerültem, majd néhány hét alatt felmérte a tanárom hogy hol kellene lennem, és átkerültem a szintemnek megfelelő csoportba, majd egy "összevont vizsga iránti kérelem" című nyomtatvánnyal gyakorlatilag átugrottam a felesleges éveket és gond nélkül lealapvizsgázhattam, az esetemben 4 helyett 2 év alatt, de nyilván 9 év tudásával valószínűleg ez neked 0 évet jelentene.


Hangszeren papíron elsőévesként kezdtem (bár messze nem volt akkora kezdőszintem mint valószínű neked), viszont ennek ellenére nem az anyag elejéről, hanem a szintemhez arányosan, a tanárom teljesen rugalmas volt, és azon dolgoztunk, amin szükségem volt rá. De maga az összevont vizsga iránti kérelem azt hiszem itt is él, úgyhogy ha szeretnél pl. korábban alapvizsgázni hangszeren, vagy hasonló, a lehetőség bizonyára itt is adott. De igazából a többségnek szerintem az évfolyamszám a bizonyítványban/krétában nem lényeg annyira, egész addig ameddig a tudás amit kapsz, a szintedhez illően releváns.


Úgyhogy nálunk ebben viszonylag rugalmasak, mindenki ott kezdi a tanulmányait, ahol épp tart. Más zeneiskolákról nem tudok feltétlen nyilatkozni. Azt tudom, hogy nálunk elég sok a felnőtt, úgyhogy viszonylag jól fel vannak készülve ezekre a helyzetekre, de bízom benne hogy máshol is rugalmasak ebben.

2023. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Játszol a felvételin és besorolnak egy osztályba. Felmérik a tudasod és az alapján tesznrk vhova de arra készülj fel h gyerekek fognak körbevenni.
2023. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!