Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az BME gépészmé...

Mennyire nehéz az BME gépészmérnöki szak emelt fizika nélkül ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még 10.-ben nem annyira tudtam, hogy mivel is szeretnék majd foglalkozni, szóval nem voltam fizika fakultáción, csak matekon.

Már egy éve fizika órám sincs.


Az emelt matek érettségim (96%) és a közép infóm (95%) nagyon jól sikerültek, szóval közel biztosan felvesznek, de mennyire leszek hátrányba azokhoz viszonyítva, akik erős matek fizika tudással fognak kezdeni ?



2023. jún. 18. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán teljesíthető. Én a középszintű fizikát se tudtam annyira, mert közgazdasági szakközépbe jártam. Mindent elmondanak, ami kell.

Matek érettségidből kiindulva a képességeiddel nincs baj, szóval ha tanulsz az egyetemen, akkor simán teljesíted.

2023. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron át nézheted főleg a mechanikát.Vannak jó könyvek és akár videók is youtubon fent.
2023. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2# Valami könyveket vagy youtube csatornákat tudnál ajánlani ?


Majd nyáron biztos lesz időm átnézegetni őket.

2023. jún. 18. 23:13
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Emeltre:


[link]



[link]



Haladósabb szint(ezek villamosmérnököknek készült fizika videók,kb. fizikából ugyanezek vannak gépészmérnökin is):


[link]



Könyvnek:Holics László Fizika(az akadémiai kiadós)


Feladatgyűjtemény:DÉR-RADNAI–SOÓS - Fizikai feladatok I. és II. kötet

2023. jún. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

(Rosszul küldtem a linkeket,ezeket javítom)

Emelt

[link]


[link]


Egyetemi:

[link]

2023. jún. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. jún. 19. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Az eredményeidből kiindulva nem lesz semmi gondod! Szerintem jelentkezhetsz nyugodtan! Emelt fizika nélkül is elvégezhető! Én legalábbis még csak fizikából sem érettségiztem, mégis el tudtam végezni.
2023. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!