Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen találtam ki hogy...

27 évesen találtam ki hogy ügyvéd szeretnék lenni, elkéstem?

Figyelt kérdés
Közigazgatásban dolgozok. Most végeztem el a közigazgatási szakvizsgát és feldobott, ekkor találtam ki, hogy a jogász lenne a következő lépés. És ügyvéd szeretnék lenni. Büntetőjog érdekel különösen, büntető ügyekben lennék védő. Kirendelt ügyvéd is szívesen lennék. A pénz nekem másodlagos, mert a jelenlegi munkám unom és a jogot izgalmasnak tartom. Viszont mire jó esetben elvégzem 32 leszek, utána 3 év gyakorlat, majd jogi szakvizsga, tehát csak 40 év körül leszek kezdő ügyvéd. Így hülyeség? Most mit csináljak, hogy most találtam ki, hogy ezt szeretném és ehhez lenne kedvem? Az is közrejátszik, hogy anno nem volt elég pontom a joghoz, most meg van, mert levitték a fizetőst. Semmi más nem érdekel a jogon kívül az a helyzet.

2023. jún. 22. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vágj bele, végtére jogod van hozzá
2023. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már miért lenne hülyeség? Rengetegen vannak még 40 fölött is, akik még csak nem is valamiféle hirtelen támadt kedvből, hanem egyenesen kényszerből kell pályát módosítsanak és valami egész másra átképezni magukat. Azok az idők már rég elmúltak, amikor a fiatalon szerzett diplomával garantált volt az egész életre szóló biztos munkahely. A munkaerőpiac változó igényű lett, s ami menő pálya volt 20 éve, az lehet, hogy mostanság halódik. Nézz körül, és meg fogsz lepődni, mennyi 35-40 körüli vagy afölötti ember jár egyetemre. Garantálom, hogy a jogász szakon lesznek nálad jóval idősebbek is.
2023. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy életünk van, több nem lesz. 70 évesen is tanulhatsz bármit, kérdés, hogy ki meddig húzza:)


De te neked-jóesetben-még bőven van időd.

2023. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről nem késtél le, hajrá, ha ez érdekel. Én is 25 évesen kezdtem el egy szakot és csúszni is fogok vele, de a levelezőn vannak 50+osok is nálunk. Soha sem késő semmihez, pláne nem 27 évesen. :)
2023. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinten ennyi idosen vagtam bele egy kozgazdasz diploma utan. Meglepodnel, hogy azon a levelezo kepzesen amire en jarok kb. mekkora az atlageletkor:D Kb. a legfiatalabb lehetek. Nyilvan nappalin mas lehet a helyzet..
2023. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt is melózhatsz ügyvédnél, szóval mire az 5+3 év letelik, meg még utána mondjuk szakvizsga 1 év, akár 36 évesen full tapasztaltan nyithatsz önálló praxist. Én is 30 után vágtam bele, de ha belegondolok, hogy van 40-es éveiben járó jelölt, már nem is hangzik olyan rosszul.
2023. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ugyanez a helyzet nalam is, 28 eves vagyok es most szeretnek jogasz diplomat szerezni. Engem is frusztral, hogy “elkestem” kicsit, de oszinten szolva nem erdekel.. :) ha ezt szeretned csinalni, csinald! Teljesen mindegy, hany eves vagy vagy hany ev mulva leszel ugyved. Kar lenne kihagyni egy ilyen lehetoseget, es 70 evesen majd azon elmelkedni, hogy barcsak anno megprobaltad volna…

Sok sikert a jovoben! :))

2023. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!